Mapa całego muda?

Forum poświęcone mapom muda
Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Mapa całego muda?

Post autor: Tavin » czw lip 23, 2020 11:54 pm

Nie sądzicie, że warto by zrobić mapkę całego MUDa? Dokładną (z kwadracikami - lokacjami) lub przybliżoną, żeby tylko orientować się w przybliżeniu, co i gdzie jest. Z tego, co wiem, większość graczy ma swoje mapy robione automatycznie przez mudklienty. A gdyby to wszystko połączyć w jedną, wielką mapę, gdyby każdy gracz coś od siebie dorzucił, to byłoby całkiem ciekawe przedsięwzięcie.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Fulko » pt lip 24, 2020 8:43 am

Jestem za.
Byloby to bardzo przydatne, szczegolnie jakby to byla mapa dokladna (tzn, z lokacjami), chociaz niektore obszary bylyby wciaz uciazliwe (np pewne budynki w miastach....).

Holden
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 10:51 pm

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Holden » pt lip 24, 2020 9:29 am

Chyba zartujecie - jeszcze co? mapy gildii i ukrytych expowisk? A moze miejsca z lokacjami zadaniowymi? Sami robcie sobie mapki.

Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 86
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Bulgur » pt lip 24, 2020 9:48 am

Tylko czy lokacja na siebie nie nachodza? Zdaje się że tak właśnie jest... przynajmniej w niektórych miejscach.
Jakby taka mapa pokazwyałaby zakodowane trakty, wioski, miasteczka, lasy, gory (wszystko to co nie jest owiana jakąś tam tajemnica) Bylo by to niezmierna pomoc dla początkujących graczy.

Vedig
Posty: 64
Rejestracja: pn sty 20, 2020 8:35 am

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Vedig » pt lip 24, 2020 10:25 am

Holden, a pomyślałeś, jak pomocna może być ta mapa dla nowych graczy? (bo zakładam, że tacy się czasem pojawiają) Nikt nie mówi o tym, aby na mapie umieszczać miejsca "tajemne" czy też lokacje gildiowe/stowarzyszeń/klubów i Bóg jeden wie czego. Wszystko co jest dostępne dla zwykłego GPka. Oczywiście, ma to też swoje złe strony, jednak dobre przeważają. Nigdy nie zapomnę np. jak przez godzinę w jednym miejscu szukałam przeklętego jubilera - musiałam wręcz zmapować całe miasto (co swoją drogą się przydało, ale nie każdy ma tyle czasu co ja).

Musimy pamiętać o tym, że to jest gra... a my mamy też życie prywatne i nie zawsze możemy poświęcać mudowi tyle czasu ile byśmy chcieli. Jeśli mam 2h na grę z czego godzinę poświęcę na szukanie odpowiedniego miejsca - czy to nie jest przesada? A mając mapę mogę dokładnie sobie zaplanować czas, który spędzę na mudzie.

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Uglik » pt lip 24, 2020 12:56 pm

Zdecydowanie nie jet to dobry pomysl. Jestem za umieszczeniem mapy orientacyjnej ale bez dokladnych traktow lokacji itp.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Helen » pn lip 27, 2020 9:05 am

Tylko ogólna mapka, ale za to dość dokładnie odwzorowująca położenie miast i traktów. Są miejsca, które jednak powinny być bardziej tajemnicze i nie myślę tu o górach.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Melisandre » pn lip 27, 2020 11:18 am

Jestem za ale jedynie jesli bylaby to mapa jedynie traktow i miast, zadne expowisko, ukryte drogi nie powinny sie na niej znajdowac.

hever
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 08, 2020 9:56 am

Re: Mapa całego muda?

Post autor: hever » pn lip 27, 2020 12:48 pm

Co do mapy ogólnej to myślę, że takie coś odebrałoby wiele przyjemności z poznawania niebezpiecznych miejsc. Stwierdzam to na bazie własnych doświadczeń. Rzadko daję się prowadzić za rączkę, na ogół to ja innym pokazywałem gdzie co jest. I to chyba sprawiało mi największa przyjemność z całej gry w Mystice.

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Zurin » pn lip 27, 2020 9:38 pm

Jak nie umiesz znajdywac nowych lokacji i expowisk to Twoja sprawa. Gracze, ktorzy wyznaja teorie "O Boze zgon! :"(((((((" czy "Nie ruszam sie w nowe miejsca bo to zgon" czy "Grozi mi cos, rozlaczam sie z serwerem". Nigdzie nie dojda. Niby dlaczego, ktos kto sam sie narazal ma puszczac w obieg mapke, dzieki ktorej i tak masowo bedziecie padac w gorach?
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

Awatar użytkownika
Thorgon
Posty: 74
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Thorgon » pn lip 27, 2020 11:40 pm

Ja jestem za mapkami. Ale nie az tak dokladnymi, niektore miejsca powinno sie zaznaczyc 'pogladowo'.

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Mapa całego muda?

Post autor: WładcaBurz » wt lip 28, 2020 2:24 am

Ja jestem tez na tak, pomimo tego ze poznawanie wielu miejsc samemu zapewne jest emocjonujace i zachecam do tego. Stworzenie takiej mapy ulatwi wielu osoba poruszanie sie, orientacje w terenie, a to wkoncu gra w ktorej sie to cholernie liczy. W kazdym badz razie, samolubne wypowiedzi nie powinny miec tutaj miejsca, wkoncu to gra dla wszystkich, a taka mapa ja usprawni.

elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Re: Mapa całego muda?

Post autor: elandir » wt lip 28, 2020 9:24 am

Ja rowniez jestem na tak, chocby dlatego, ze widac byloby za jednym spojrzeniem, z czego obecnie sklada sie swiat muda. Reszta powodow byla juz wspomniana, tj. ulatwienie orientacji, lepsza znajomosc swiata wsrod nowych.

Awatar użytkownika
Bavette
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 01, 2020 10:26 am

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Bavette » śr lip 29, 2020 4:53 pm

Pomysl beznadziejny.
Jak zaczynalam nie wiedzialam ze istnieje cos takiego jak mapper do cmuda (wogole nie wiedzialam co to cmud). Z czasem, przez ciekawosc i tego ze sie nie balam zgonow sam zaczelem robic mapki na kartkach az kiedystam dowiedzialam sie jak robic mapki w cmudzie. Prawda ze daje to duza przewage ale doszlam do tego sama, raz nawet taka mape stracilam.
Nie wiem po co komu ulatwiac zadanie a do tego odbierac radosc z poznawania nielicznych terenow. Ktos gra wiecej poznal wiecej umial to wykorzystac to ma przewage... simple.

Awatar użytkownika
Mandalorian
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 29, 2020 2:51 pm

Re: Mapa całego muda?

Post autor: Mandalorian » pt lip 31, 2020 1:34 pm

Ogolnie jakas paranoja panuje.
Czemu nie dac podstawowych traktow/miast/expowisk do wgladu na jednej mapie?
A reszte pozostawic jako "biale plamy"
Przeciez w wiekach srednich, Ba.. nawet w XX wieku byly na niektorych mapach owe biale plamy.
Ktos chce poznac wiecej, niech sam sie zapuszcza w owe plamy i mapuje.

ODPOWIEDZ