Technikalia

Forumowe sesje RPG
Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Technikalia

Post autor: Hawking » ndz sty 05, 2020 12:07 pm

Dla mnie, jak i pewnie dla was także, będzie to pierwsza sesja grana przez internet. W takim razie trzeba wyjaśnić jak to wszystko się będzie odbywać.

„Tury” gry będziemy starać sie rozgrywać raz, lub dwa razy dziennie – czyli ja swoje dłuższe posty (w których będę opisywał aktualną sytuacje) będę pisał przed południem oraz wieczorem (choć czasem może być tylko jeden post dziennie). Po każdym takim poście jest czas dla was, możecie pisać co robicie, co mówicie albo po prostu pytać o cos MG („Czy te drzwi mają zamek?"). Na te drobniejsze posty postaram się zareagować jak najszybciej („Nie, te drzwi nie mają zamka. Mają za to bardzo solidne metalowe okucie. Wyważanie ich to nienajlepszy pomysł.”). Jeśli ktoś nic nie napisze, uznam że jego postać nic nie robi (np. stoi i się przygląda jak inni wyważają owe drzwi) , robi to co wszyscy (pomaga im wyważyć) albo robi to, co jasno wynika z kontekstu.

Natomiast kiedy swój post zakończę słowami „Co robicie?” („Szarżuje na was stado wściekłych ogrów. Co robicie?”) oznacza to że oczekuje, iż każdy napisze co robi w danej sytuacji – wtedy trzeba coś napisać (choćby głupie „Nic nie robię, czekam aż do mnie dobiegną.”). Z dalszą akcją będę czekał, aż wszyscy odpowiedzą. Oczywiście kolejność odpowiedzi nie ma znaczenia, i tak czynności rozpatrywane są z malejąca inicjatywą.

W wielu przypadkach będę się niejawnie odwoływał do zasad muda i rzutów kośćmi na różnorakie testy. Toteż jeśli ktoś z was zadławi się jabłkiem albo potknie się o własny miecz, to nie znaczy, że ja jestem złośliwy, tylko że to był bardzo pechowy rzut.

Gdy ktoś ma jakieś pytania techniczne, proszę tutaj. W temacie, w którym będzie toczyć się gra, nie ma was, są tylko wasze postaci! Tak więc wczuwajcie się w nie.

I jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa: przed wysłaniem proszę tekst wrzucić do Libre Office’a, OpenOffice’a czy innego Worda, i sprawdzić ortografię i literówki. One po prostu psują klimat, i będę je tępił z całą stanowczością! Jeśli ktoś będzie mi pisał niestarannie, to niech się nie zdziwi, gdy jego postać zakończy grę wcześniej niż inni. Pisze to jak najbardziej poważnie, bo uważam, że wpływa to bardzo ujemnie na przyjemność gry – niestaranny tekst źle się czyta. I proszę mi się nie tłumaczyć dysczymśtam.

Aha – proponuje żeby na początek każdy z was przedstawił tu swoją postać – kim jest, skąd pochodzi, jak jest ubrana itp... Nie chodzi o wklejenie karty postaci, tylko o ładny, kilkulinijkowy opis dla innych graczy.
Eh... jeszcze raz was bardzo prosze, nie używajcie emotek... Opisujcie swoje reakcje słowami...
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Technikalia

Post autor: Woland » ndz sty 05, 2020 2:22 pm

No to gramy czy nie?? kilka chwil dziennie na to powinienem znaleźć
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Technikalia

Post autor: Pudliszki » ndz sty 05, 2020 3:10 pm

Ciekawe czy mój topór zrobiony był z nierdzewnej stali?...gdyż z biegiem czasu może stać sie bezużyteczny...
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Technikalia

Post autor: Hawking » ndz sty 05, 2020 5:54 pm

Jak już stworzycie postacie (początkujące, nie przesadzajcie z umami i statami), to ślijcie je do mnie na PW. O to samo poprosze tych, którzy postaci już mają.
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Technikalia

Post autor: Gor » ndz sty 05, 2020 6:12 pm

Ok. Ja już ci podesłałem. Czekam na falę krytyki
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Technikalia

Post autor: Hawking » czw sty 09, 2020 8:12 am

Dostełem na razie jadną postać. Czekam na reszte drużyny Smile
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Technikalia

Post autor: Pudliszki » czw sty 09, 2020 12:08 pm

Krasnolud bez zmian. Arghhhh...
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Technikalia

Post autor: Hawking » czw sty 09, 2020 2:57 pm

Wyślij mimo tego.
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Technikalia

Post autor: Eredin » czw sty 09, 2020 7:31 pm

A ja chciałem poczynić pewne zmiany w mojej postaci.
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Technikalia

Post autor: Hawking » czw sty 09, 2020 8:02 pm

Nie ma z tym najmniejszego problemu.
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Technikalia

Post autor: Turin Turambar » czw sty 09, 2020 8:26 pm

Z góry wszystkich przepraszam, ale jestem zmuszona niestety odejść z grupy. Część wyjaśnienia znajdziecie w kolejnym poście, ale w najbliższym czasie nie bede jednak w stanie tak aktywnie jakbym tego chciała uczestniczyc w życiu forum, nie chce również opóźniać sesji, itp. Dziekuje i przepraszam raz jeszcze. Myślę, że jest wiele chętnych osób które juz sie deklarowały lub to zrobią i zajmą moje miejsce.
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Technikalia

Post autor: Hawking » czw sty 09, 2020 9:03 pm

Mam już cztery postacie. Czekamy na reszte Smile
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Technikalia

Post autor: Poison Ivy » czw sty 09, 2020 9:17 pm

Czy mam rozumiec że moja została zakwalifikowana? Wink
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Technikalia

Post autor: Hawking » czw sty 09, 2020 9:23 pm

nie ma kwalifikacji, wszystkie postaci zostają przyjęte, co najwyżej konieczne są modyfikacje i poprawki.
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Technikalia

Post autor: Gor » czw sty 09, 2020 10:48 pm

EHehehehehe znakiem tego trza ostrzyć topory, zlewac spirytus w podróżne bukłaki, spakować manatki i w drooooogęę!
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Technikalia

Post autor: Blizbor » czw sty 09, 2020 11:04 pm

Przepraszam, gdzie mam zamiescic swoją postac? Postać ma być opisana w kilku zdaniach mniej wiecej tak, jak w temacie 'Postacie'?
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Technikalia

Post autor: Hawking » pt sty 10, 2020 8:52 am

Nie. Postać powinna być stworzona tak, jak to się robi na mudzie.
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Technikalia

Post autor: Blizbor » sob sty 11, 2020 8:14 am

Zrozumiałem.
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Technikalia

Post autor: Gor » sob sty 11, 2020 8:29 am

Hehhh. Bukłaki ze śpirytusem już orpóżnione, topór naostrzony, proch wysuszony. Siedze se w karczmie i iskam brode a wyprawy jak ni było tak ni ma.
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Technikalia

Post autor: Poison Ivy » sob sty 11, 2020 9:01 am

Ja z nudów rozpoczełam akcje protestacyjną przeciwko pijanym przedstawicielom róznych ras molestującym moja skromną osobe ... Ilu jeszcze nieszczęśników musi polec od mojego miecza zanim ruszymy? :P Miejcież nad nieszcześnikami litośc... której ja nie mam Wink
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Technikalia

Post autor: Hawking » sob sty 11, 2020 9:57 am

Nie mam jeszcze wszystkich postaci. Ponaglajcie winowajców...
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Technikalia

Post autor: Poison Ivy » sob sty 11, 2020 10:05 am

Któryż to śmie wstrzymywac wyprawe? ! Do roboty bo do świąt tego nie zaczniemy !!!

Czy jest jakas szansa że tą sesje zaczniemy w TYM roku? Moznaby ostateczny termin zgłaszania postaci dac do piatku - kto sie nie wyrobi - no to odpada :P :P
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Technikalia

Post autor: Blizbor » sob sty 11, 2020 10:24 am

Moze ktos mi wyslac na pm swoja postac, zebym byl pewien czy dobrze zrobilem moją? Proszę Smile
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Technikalia

Post autor: Super Girl » sob sty 11, 2020 11:02 am

Jak może zauważyliście nie ma mnie za często w necie. A to dlatego że netu u siebie po prostu nie mam. I nie wiem, kiedy ta kosmicznie tragicznie straszna sytuacja ulegnie zmianie... Może za dzień, może za miesiąc.
Więc - nie chcąc niczego opóźniać - z wielkim bólem i smutkiem muszę chyba napisać, żebyście na mnie nie czekali... Oczywiście szalenie się ucieszę kiedy - wybaczcie - rozpoczęcie sesji troszkę się opóźni i jednak zdążę już wyjaśnić sprawę z podłączeniem do sieci Smile
Także zostaję tu z drżącymi palcami na cięciwie...
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Technikalia

Post autor: Blizbor » sob sty 11, 2020 11:18 am

Już wysłałem swoją postać, przepraszam za zwłokę.
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

ODPOWIEDZ