Robert Anson Heinlein

Książki, bohaterowie, autorzy, czyli wszystko co dotyczy literatury
Awatar użytkownika
Bavette
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 01, 2020 10:26 am

Robert Anson Heinlein

Post autor: Bavette » śr lip 29, 2020 4:57 pm

Pozdrawiam wszystkich czytających i znających twórczość Heinleina... a tych którzy nie znaja zapraszam do sięgniecia po jego ksiazki (choc nie sa one latwo w Polsce dostepne )

Moje ulubione pozycje to
Luna to surowa pani (The Moon is a Harsh Mistress) znakomita powiesc... jej druga czesc opowiadajaca o wydarzeniach po latach tez dosc dobra ale wymaga przeczytania czesci pierwszej by ja w pelni docenic
Kot, który przenika ściany (The Cat Who Walks Through Walls) czesc "druga" ksiazki wyzej
Hiob: Komedia sprawiedliwości (Job: A Comedy of Justice) znakomita ksiazka traktujaca o wzglednosci wszystkiego... doskonala zarowno jako "odskocznia" od rzeczywistosci jak i jako zrodlo przemyslen
Obcy w obcym kraju (Stranger in a Strange Land) jedna z jego najwybitniejszych ksiazem moim nieskromnym zdaniem, po polsku niestety tylko 1 wydanie sprzed lat "paru" mam szczescie posiadac brata ktory sie na nie "szarpnal" w licytacji na Alegro
Władcy marionetek (The Puppet Masters) wieszosc z Was pewnie raczej zna to jako film, ale film jest naprawde mierny w porownaniu do ksiazki
Wkładaj kombinezon i w drogę dosc lekkie i przyjemne

Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 86
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Re: Robert Anson Heinlein

Post autor: Bulgur » śr lip 29, 2020 8:30 pm

Ha! Musze sie pochwalic. Kilka lat temu mialem przyjemnosc przeczytania "Obcego w obcym kraju" i jak dobrze pamietam ksiazke byla bardzo dobra. W takim razie trzeba bedzie zapolowac na kolejne dziela tego autora.

ODPOWIEDZ