Znany pasozyt spoleczny Jakub W.

Książki, bohaterowie, autorzy, czyli wszystko co dotyczy literatury
Awatar użytkownika
Bavette
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 01, 2020 10:26 am

Znany pasozyt spoleczny Jakub W.

Post autor: Bavette » śr lip 29, 2020 4:58 pm

A to jak inni bohaterowie mają swe tematy, to dlaczego Jakub Wedrowycz nie ma miec? Wszak nie jest pod zadnym wzgledem gorszy, a wrecz przeciwnie, pod paroma wzgledami przewyzsza innych (ma mocniejsza głowę...).

Przeczytalam poki co dopiero "Kroniki Jakuba Wedrowycza" i...
I zbieram pieniadze na kolejne czesci cyklu. Pilipiuk moze warsztatowo nie jest czolowym polskim pisarzem, ale klimatem i pomyslami nadrabia dziesieciokrotnie. Re-we-la-cja.

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Znany pasozyt spoleczny Jakub W.

Post autor: Fulko » śr lip 29, 2020 10:33 pm

A ja ciut się w sumie zawiodłem...Na początku czytając przygody egzorcysty leżałem i kwiczałem ze śmiechu ("Co za ciemnota - nie wiedzieć, że ektoplazma się pali!"), ale kiedy już się przyzwyczaiłem do bohatera i absurdalnego stylu to trochę mój entuzjazm opadł.

W skrócie - choć Pilipiuk trzyma poziom to pierwszy tom czytałem z zachwytem, drugi z aprobatą i lekkim uśmieszkiem, pod koniec trzeciego zaś zacząłem ziewać... Ale uważam, że przeczytanie przynajmniej jednego tomu powinno być obowiązkowe, bo samego bohatera łatwo się nie zapomina...

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Znany pasozyt spoleczny Jakub W.

Post autor: Melisandre » czw lip 30, 2020 8:39 am

Hmm przez moje rece przeleciala jedna seria 15 opowiadan o przygodach Jakuba W. i myslalam, ze to wszystko. Trzeba bedzie poszukac innych.
A co do odczuc, to mi sie bardzo podoba. Owszem jedne opowiadania byly lepsze, drugie gorsze, ale ja zaklasyfikowalam je sobie jako "wesole opowiastki" i w tej kategorii spisuja sie znakomicie.

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Znany pasozyt spoleczny Jakub W.

Post autor: Tavin » czw lip 30, 2020 9:44 am

Ja osobiście jestem fanem. To naprawdę sztuka napisac tyle opowiadań z jednym bohaterem. Może te ostatnie już nie śmieszną jak pierwsze, ale wciąż trzymają poziom.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
strangelove
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 9:01 pm

Re: Znany pasozyt spoleczny Jakub W.

Post autor: strangelove » pt lip 31, 2020 8:54 am

Uwielbiam te ksiazki, choc fakt faktem ze sie troche nudza bo i autor nic nowego nie wprowadza.
Irytuje mnie jednak co innego. Co opowiadanko to jakub jest kim innym, raz przebieglym czarownikiem, potem zwyklym chlopkiem co to ledwo czyta, potem zawzietym egzorcysta. To wszystko sie jakos nie miesci w tym jego kamuflarzu..

elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Re: Znany pasozyt spoleczny Jakub W.

Post autor: elandir » pt lip 31, 2020 1:16 pm

Warto zauważyć że są to opowiadanie pisane bodajże już od lat PRL-u i wymieszane chronologicznie.

ODPOWIEDZ