Kroniki Drugiego Kregu

Książki, bohaterowie, autorzy, czyli wszystko co dotyczy literatury
Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Kroniki Drugiego Kregu

Post autor: Zurin » śr sie 05, 2020 11:02 pm

Przyznam szczerze, zaczalem od konca.. czyli od 3 czesci.. potem 2.. a 1 nawet nie udalo mi sie nigdzie kupic, jednak jestem zachwycony tym, co przeczytalem. Do tego na necie mozna znalezc jeszcze kilka opowiadan Ewy Bialoleckiej dotyczacych tego wlasnie .. Drugiego Kregu.
Mam dwoch idoli .. Myszke, czyli Jodlowego i Iskre..
Szczerze wam polecam, jesli nie czytaliscie.
Jesli czytaliscie, prosze o opinie
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Kroniki Drugiego Kregu

Post autor: Uglik » śr sie 05, 2020 11:22 pm

Uwielbiam ten cykl! Cudowny. No i oczywiscie czekam na więcej. Slyszalam od znajomego ksiegarza, że ma być kolejna czesc.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Holden
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 10:51 pm

Re: Kroniki Drugiego Kregu

Post autor: Holden » czw sie 06, 2020 8:48 am

WOW! To jest tego więcej? A ja myślałam, że na "Kamieniu na szczycie" się kończy... Jaka jest trzecia część?

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Kroniki Drugiego Kregu

Post autor: Zurin » czw sie 06, 2020 9:03 am

"Tkacz iluzji" to czesc 1, "Kamien na szczycie" czesc 2, a "Piołun i miód" to 3 czesc..
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

Awatar użytkownika
Thorgon
Posty: 74
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Re: Kroniki Drugiego Kregu

Post autor: Thorgon » czw sie 06, 2020 9:25 am

Kroniki Drugiego Kręgu są niesamowite, jestem ich świerzo upieczonym wielbicielem. Przeczytałem wszystkie trzy części w ciągu tego i minionego tygodnia. Zaczałem zupełnie przypadkowo od "Tkacza iluzji" i już po pierwszych stronach wiedziałam, że w mojej biblioteczce muszą się znaleść wszystkie wydane książki. Tak się składa, iż w tym czasie byłem na wyjeździe i z Krakowa przywiozłem do domu ten bardzo interesujący zbiór opowiadań, który jest jednym z moich najcenniejszy skarbów książkowych. Byłem pod tak dużym wrażeniem po przeczytaniu tej lektury, że nie wyobrażałem sobie końca wakacji bez poznania dalszych losów członków Drugiego Kręgu. Kolejnym etapem wyjazdu były Gliwice, w trakcie pobytu w nich zaglądałem do każdej napotkanej na drodze księgarni i w końcu z jednej z nich wyszedlem z "Kamieniem na szczycie". Siedemdziesiąt pięć procent książki czytałem z wypiekami na twarzy w trakcie podróży z Gliwic do Lublina.
Najbardziej chyba mnie zaintrygował ostatni tom, w którym dowiadujemy się trochę więcej o bohaterach. Jeśli chodzi o postacie, które wzbudziły moją największą sympatię, jest to niewątpliwie trójka, która powróciła do życia zza Bramy Istnień.

ODPOWIEDZ