Cykl Barokowy

Książki, bohaterowie, autorzy, czyli wszystko co dotyczy literatury
Awatar użytkownika
hagrim
Posty: 9
Rejestracja: pt sie 07, 2020 4:55 pm

Cykl Barokowy

Post autor: hagrim » pt sie 07, 2020 5:15 pm

Bardzo, ale to bardzo lubię Stephensona. Poprzednie książki pochłaniałem dosłownie jednym tchem i cieszę się, że ciągle wychodzi coś nowego jego autorstwa - zwłaszcza że Cykl Barokowy zbiera za granicą świetne recenzje. Pierwszy tom czytałem w oryginale, ale zarowno Quicksilver, jak i resztę chętnie przeczytałem po polsku.

Pozdrawam serdecznie
Miłośnik Stephensona (i dobrych książek w ogóle :D )

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Cykl Barokowy

Post autor: Tavin » pt sie 07, 2020 5:38 pm

Od dwóch tygodni czytam I tom Żywego Srebra i przebrnąłem przez niewiele ponad sto stron. Książka mnie nie porwała i przyznam szczerze że się troche z nią męczę. :?
Może ktoś mnie podniesie na duchu?
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Cykl Barokowy

Post autor: WładcaBurz » pt sie 07, 2020 9:54 pm

Nie bedzie "lepiej"...

Stephenson ma po prostu taki styl - albo Ci sie spodoba, albo nie. Mnie sie bardzo podoba, wiec Quicksilver od poczatku do konca bylo super :).

Przez cala pierwsza czesc jest mniej wiecej tak samo, jesli chodzi o styl, druga czesc (ta, ktora wyszla w sierpniu), jest nieco inna stylowo (niektorzy mowia, ze jest tam wiecej akcji...), bo inny jest glowny bohater...

Awatar użytkownika
Blizz
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 12:23 pm

Re: Cykl Barokowy

Post autor: Blizz » śr sie 12, 2020 8:20 am

Czytam sobie właśnie drugi tom "Żywego srebra" i zastanawiam się, czy kolejne części cyklu barokowego mają może lepszą korektę? O ile w pierwszym tomie było nieźle, bo w całej książce w oczy rzuciło mi się kilka literówek, o w drugim miejscami nie mogłem złapać sensu zdania. A to już niedobrze...
Ale że Dudka na mundial nie wzięli?

Awatar użytkownika
strangelove
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 9:01 pm

Re: Cykl Barokowy

Post autor: strangelove » śr sie 12, 2020 9:09 am

Kupiłem kolejnytom i mam kilka spostrzeżeń i pytań. Po pierwsze, formatem jest większy od dotychczasowych. Niewiele ale jednak. Czy wydawnictwo nie mogłoby uszanować czytelników i trzymać się raz przyjętej formy? Po drugie, po raz kolejny dostajemy część oryginalnego wielkiego tomiszcza i czytać będziemy bez dostępu do map i indeksu osób który w oryginale jest a u nas znajdzie się zapewne na koncu ostatniego tomu. Czy nie jest możliwe takie edytowanie książek, żeby indeksy itd itp. znajdowały się w tomie pierwszym? nie wierzę, że to dużo więcej roboty.

Awatar użytkownika
antonio
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 12, 2020 4:54 pm

Re: Cykl Barokowy

Post autor: antonio » śr sie 12, 2020 4:58 pm

Próbowalem przeczytac I tom Żywego Srebra, dotarłem do 234 strony i poległem, sam nie wiem- ten pan ma talent, niektóre fragmenty są porywające ale jako całośc po prostu mi brakuje czegoś nieuchwytnego
tego samego dnia kiedy rzucilem Srebro zabrałem sie do Olimpiu Simmonsa-pochłonąłem w dwa dni.
może kiedys jeszcze podejmę próbę wczytania sie w stephensona ale
na razie przede mną stos innych książek

Awatar użytkownika
Lindisfarne
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:24 pm

Re: Cykl Barokowy

Post autor: Lindisfarne » śr sie 12, 2020 7:16 pm

Wczytaj się w coś innego. Najlepiej "Cryptonomicon" albo "Zamieć". Z Quicksilverem jest coś bardzo nie tak.

Awatar użytkownika
antonio
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 12, 2020 4:54 pm

Re: Cykl Barokowy

Post autor: antonio » czw sie 13, 2020 11:51 am

No i jest jeszcze "Diamentowy wiek"...

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Cykl Barokowy

Post autor: Tavin » pt sie 14, 2020 8:38 pm

Ale jeśli się nie wie, komu się poleca, to lepiej zacząć od czegoś innego. Znakomita książka, ale stosunkowo ciężka - łatwo nie wsiąknąć, łatwo się zniechęcić.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
strangelove
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 9:01 pm

Re: Cykl Barokowy

Post autor: strangelove » pn sie 17, 2020 9:59 am

"Żywe srebro" to naprawdę dobra książka - jak już się przebrnie przez ten I tom!

liwek
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 03, 2023 9:57 pm

Re: Cykl Barokowy

Post autor: liwek » ndz wrz 03, 2023 10:04 pm

Cieszę się, że jesteś fanem twórczości Neala Stephensona, znanego autora science fiction. Jego prace są często doceniane za ich intelektualną głębię, oryginalność i wnikliwą eksplorację różnych tematów.

Cykl Barokowy, rozpoczynający się od "Quicksilver" (pol. "Merkuriańskie"), jest bardzo ambitnym projektem literackim. To wielowątkowa seria, która przekracza granice tradycyjnego gatunku science fiction i wprowadza czytelników w świat historii, nauki, matematyki i filozofii. Stephensona cechuje umiejętność łączenia nauki i fikcji w fascynujący sposób.

Warto również podkreślić, że choć niektóre z jego książek mogą być wyzwaniem intelektualnym, to jego styl pisania jest bardzo czytelny i przystępny. To sprawia, że jego dzieła są dostępne dla szerokiego grona czytelników.

Jeśli jesteś fanem Stephenson'a, to z pewnością będziesz cieszyć się każdą nową publikacją jego autorstwa. Jego twórczość zawsze przynosi coś ciekawego i nietypowego do świata literatury science fiction.

ODPOWIEDZ