Co teraz czytasz?

Książki, bohaterowie, autorzy, czyli wszystko co dotyczy literatury
Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Pudliszki » śr gru 09, 2020 6:16 pm

Ja też lubię Komudę, ogólnie wszystko z wydawnictwa Fabryka Słów
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Vahnal » śr gru 09, 2020 7:33 pm

Zbrodnia i kara. Psychologiczna troche ksiazka, ale najszybciej mi się czyta do tej pory ze wszystkich powazniejszych lektur szkolnych. Podoba mi się to cudowne oddanie biedoty klas nizszych w Petersburgu, biedota samego Raskolnikowa, potargane ciuchy i pare kopiejek w kieszeni, zeby przezyc. No i oczywiscie ta wewnetrzna nutka psychodelii
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Leriel » czw gru 10, 2020 1:20 am

Ja zaczynam sagę o Mrocznej Wieży Stephena Kinga Bardzo mi się spodobał świat wykreowany przez autora
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Vahnal » czw gru 10, 2020 2:09 am

Z radością, a raczej ulgą oznajmię, że skończyłem "Lolitę". Książka, która na początku wciągnęła mnie niesamowicie, na stronach w okolicy środka dłużyła mi się niemiłosiernie. Wracałem do lektury tylko kiedy miałem znaczny nadmiar czasu. Ostatnie strony znowu nabrały tempa i mimo długiego czasu jaki poświęciłem, by to przeczytać, nie żałuję. Książka według mnie nie była fantastyczna, jednak podobała mi się. Teraz zaczynam "Króla Szczurów" Jamesa Clavell'a i muszę powiedzieć, że tak jak zaczęłam ją dziś rano, tak już przeczytałem 1/5, a książka cienka nie jest.
Amor tussisque non celantur

ODPOWIEDZ