Co teraz czytasz?

Książki, bohaterowie, autorzy, czyli wszystko co dotyczy literatury
Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Hawking » sob gru 05, 2020 4:18 pm

Obecnie czytam dość nieciekawą moim zdaniem lekturę- a mianowicie "Dzieje Tristana i Izoldy" myślę że wiecie jaka jest fabuła tej książki większość ją pewnie miało, jak dla mnie jednak nie jest ciekawa
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Gor » sob gru 05, 2020 4:38 pm

No to przeczytałam to osławione "Pachnidło". I mam mieszane uczucia. Książka jest niezwykła, szalenie wciąga, poza tym nie jest łatwo opisać zapachy w ten sposób, żeby czytelnik miał wrażenie, że naprawdę je czuje (a to się autorowi udało). Ale niestety kompletnie nie trafiło do mnie zakończenie książki. Moim zdaniem zupełnie nie pasowało do całej książki i w okropny sposób zburzyło moje dobre wrażenia budowane podczas czytania. Świetna książka z idiotycznym zakończeniem. Spodziewałem się czegoś bardziej zaskakującego, a to było takie przewidywalne, nijakie. Czytał ktoś? Ciekaw jestem innych opinii.
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Poison Ivy » sob gru 05, 2020 5:58 pm

Czytam 'Dreszcze' a rownolegle 'Lux Perpetua' i '4 ksiege Cadderliego'.
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Machcio » sob gru 05, 2020 9:24 pm

Wczoraj zacząłem czytać "Renegata" M. Kozak- ciąg dalszy "Nocarza", ale jak na razie to jest dość nudnawa, co mnie dość zdziwiło, bo "Nocarza" czytałem z zapartych tchem...Mimo to daję "Renegatowi" szansę, może akcja rozkręci się za parę stron.
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Iskrena » sob gru 05, 2020 10:04 pm

MISTRZ I MAŁGORZATA - Lektura, a ja do wszystkich lektur mam iście słomiane podejście. Ale od tej się oderwać nie mogę, genialne!!!!
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Eredin » sob gru 05, 2020 11:51 pm

Za Mistrza i Małgorzatę będę musiał się niedługo zabrać, bo jest obowiązkową lekturą, ale słyszałem raczej pozytywne opinie, także na pewno z chęcią przeczytam Kilka dni temu przeczytałem Eryka Terrego Pratchetta, ponieważ poleciła mi ją koleżanka, o wielkich zamiłowaniach fantastycznych. I rzeczywiście, opowieść jest ciekawa i dodam, że jest to moja pierwsza pozycja książkowa twórczości Pratchetta (jakoś wcześniej nie mogłem się za nie zabrać, może z powodu gromu innych) i już sięgam po następne. Faust Eryk ma czternaście lat, mieszka na legendarnym i magicznym Świecie Dysku, a także jest pierwszym w historii hakerem demonologii. Na szczęście nie udało mu się wywołać żadnych demonów, wywołał za to Rincewinda (najbardziej niekompetentnego maga w uniwersum) oraz Bagaż (najniebezpieczniejszy sprzęt podróżny na świecie). Kiedy Eryk wypuszcza ich na niczym nie chroniony świat, oczekuje, że Rincewind spełni trzy jego życzenia. Jest śmieszna i pełna aluzji, także polecam
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Machcio » ndz gru 06, 2020 1:33 am

Aktualnie Stephen King "Carrie" Jedna z wcześniejszych książek Stefana Króla. Mimo przejaskrawienia rzeczywistości bardzo ciekawa. Fajne są wtrąceni z jakiś reportażu i oczywiście idiotyczne teksty matki carrie fanatyczki religijnej, która uważa za słuchanie rock n' rolla za grzech oraz powiedziala nauczycielce, że Pan Bóg znalazł jej (nauczycielce) specjalne miejsce w piekle za nauczanie teorii ewolucji Psychopatyczny, ale bardzo dobry przekład i fabuła nie ciągnąca się.
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Blizbor » ndz gru 06, 2020 3:07 am

Konkretnie pierwsza. Mnie też podobają się te 'reporterskie' wstawki w książce (fragmenty wywiadów, artykułów). A jeśli chodzi o matkę Carrie to najlepsza była scena z opalającą się córką sąsiadki. Ja w tej chwili nic nie czytam (może poza artykułami i fragmentami książek potrzebnymi do pracy mgr. ). Ostatnio skończyłem 'Chemię śmierci' Simona Becketta - książka z popularnego gatunku dreszczowców medycznych, choć akcja tym razem dzieje się niemal w całości w terenie. Niestety autor zepsuł mi ogólnie pozytywne wrażenia jakie miałem po przeczytaniu 99 % książki - na ostatniej stronie
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Onirke » ndz gru 06, 2020 4:27 am

Skończyłem Lśnienie King'a. Miałem potem zwidy Aktualnie zabrałam się za Lolitę Nabokov'a, i jak narazie całkiem mi się podoba.
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Havelock » ndz gru 06, 2020 4:30 am

O! Pan Nobokov. Bardzo lublu ja tego pana. A szczególnie w języku jego rodzimym. Ja aktualnie nękam(chociaż może i na opak, to on nęka mnie) pana Gombrowicza, i jego sławienną "Ferdydurke". Tak... Gombrowicz wielkim literatem był...
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Turin Turambar » ndz gru 06, 2020 5:34 am

A ja czytam właśnie seminarki z ginekologii jako że wkrótce egzamin...
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Eredin » ndz gru 06, 2020 7:24 am

Z pewnością zajmująca lektura Przeczytał ktoś "Historyka" napisanego przez Kostowa? Dobrnąłem do połowy i rzuciłem w kąt. Po prostu nie mogłem. Opisy są tak przeciągnięte i miałem ich dość. Choć fabuła była ciekawa, to coś mnie odpychało. Zmęczyło mnie niemiłosiernie. To jedyna książka, którą zacząłem, a nie skończyłem. Baardzo podobała mi się "Laleczka" Joy Fielding. Lekko się czyta i bardzo wciąga. Łatwo się we wszystkim połapać, a mimo wszystko zakończenie jest zaskakujące - polecam. Generalnie (źle mi się kojarzy to słowo) to bardzo lubię kryminały Akunin'a. Ostatnio przeczytałem jego "Kochankę Śmierci" i jak zwykle odniosłem bardzo pozytywne wrażenie.
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Woland » ndz gru 06, 2020 7:41 am

Fakt, HIstoryk ma coś w sobie, ale tak jakoś dziwnie się go czyta. ja mimo wszytsko przeczytałem całego i musze powiedziec, iz była to ksiazka , ktora czytałem bardzo długo, to bardzo mi sie podobała. tematyka wampirów jest dla mnie fascynująca. A teraz czytam "łowców dusz" pana Piekary..cudeńko
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Niebezpieczna » ndz gru 06, 2020 8:11 am

"Nocna Zmiana" - Stephen King. Uwielbiam jego książki. Wiadomo, że nie istnieją potwory w piwnicy, jednak po przeczytaniu jego książek, przechodząc obok drzwi kierujących do podziemi zaczynam przyśpieszać - i to lubię!
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Super Girl » ndz gru 06, 2020 9:36 am

W końcu wzięłam się za literaturę angielską dziewiętnastego wieku - coś przepięknego.
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Alfa » ndz gru 06, 2020 10:51 am

Jane Austen uwielbiam z angielskiej literatury, ekranizacja "Mansfield Park" też była dobra.Oglądał ktoś ? Co do tego co czytam to obecnie filozofie Sartra, potrzena mi do prezentacji maturalnej.Szczerze mówiąc myślałem , że będzie gorzej a jak się okazło całkiem dobra książka , właściwie zbiór opowiadań pt "Mury".A tak zazwyczaj nie bardzo mam czas na czytanie czegoś z poza programu, poczytuje sobie za sukces, że zdołałam przeczytać wszystkie lekturym
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Gor » ndz gru 06, 2020 12:19 pm

nic teraz nie czytam prócz notek na forum
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Dopamine Addicted » ndz gru 06, 2020 12:29 pm

Ostatnio przeczytałem powieść pt.Zakonnica-Denis Diderot(1760r) Aktualnie jestem w trakcie czytania Śniegu Orhana Pamuka
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Ibelman » ndz gru 06, 2020 2:12 pm

II tom "Lalki".....grrrr.... jak tylko to skończę, wezmę się za Ann Rice...
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Piasek » ndz gru 06, 2020 2:52 pm

A ja biorę się zaraz za "Poczwarkę" Doroty Terrazkowskiej..i "Córkę mrocznego elfa"
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Lutomir » ndz gru 06, 2020 3:20 pm

Wziąłem się za klasykę mrocznych klimatów czyli czytam opowiadania Edgara Allana Poe Na razie przeczytałem "Zabójstwo przy rue Morgue" zakończenie bardzo zaskakujące
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Turin Turambar » ndz gru 06, 2020 3:54 pm

Właśnie przeczytałem "Rekonstrukcję" Kena McClure'a. Świetna, a jaka realistyczna, aż dreszczyk ma się na plecach ;D Są tu jacyś fani thrillerów medycznych??
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Rincewind1 » ndz gru 06, 2020 4:27 pm

Lubię jakiś od czasu do czasu przeczytać, choć w mojej rodzinie to matka jest ich prawdziwą fanką - przeczytała chyba zdecydowaną większość z tych, które wyszły Ja właśnie skończyłem czytać 'Psychozę' i 'Psychozę II' Roberta Blocha - na podstawie pierwszej z tych książek Alfred Hitchcock nakręcił jeden ze swoich najsłynniejszych filmów. Kontynuacja dopisana zosała ponad 30 lat później i też jest bardzo ciekawa, a zakończenie kompletnie zaskakuje. Polecam
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Iskrena » ndz gru 06, 2020 6:18 pm

Anioły i Demony.... Szmira jakich mało, tak mało o Watykanie może wiedzieć tylko Amerykanin. No i zakończenie niczym scena z finału bonda - brr.
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Lutomir » ndz gru 06, 2020 6:21 pm

Hehe a ja Bonda lubię Oczywiście wiem że nic tam nie jest dokładnie opisane,bo po Kodzie można sie tego spodziewać. Ale może książka umili mi bezsenne noce
Be yourself; everyone else is already taken.

ODPOWIEDZ