Lovercraft

Książki, bohaterowie, autorzy, czyli wszystko co dotyczy literatury
Awatar użytkownika
Golum
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 16, 2020 1:54 pm

Lovercraft

Post autor: Golum » czw lut 13, 2020 8:06 am

Czytał ktoś z was opowiadania albo powieści H.P.Lovecrafta? A jesli tak, to co o nich sadzicie.?Bo wedlog mnie sa swietne, tylko wydaje sie ze mozna po nich zwariowac....

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Lovercraft

Post autor: Everet » czw lut 13, 2020 3:45 pm

Zew Cthulhu - zbiór opowiadań a tam:
1. Zew Cthulhu
2. Widmo nad Innsmouth
3. Kolor z przestworzy
4. Szepczący w ciemności
5. Duch ciemności
6. Koszmar z Dunwich
7. Muzyka Ericha Zanna

W górach szaleństwa
Coś na progu
Przypadek Charlesa Dextera Warda
Sit transit gloria mundi.

Vedig
Posty: 64
Rejestracja: pn sty 20, 2020 8:35 am

Re: Lovercraft

Post autor: Vedig » czw lut 13, 2020 6:14 pm

Czytałem i bardzo mi sie spodobały, choć może z racji na mój młody wtedy wiek (12 lat) nie mogłem potem spać przez dwie kolejne noce ;) Atmosfera grozy tworzona przez Lovecrafta jest niepowtarzalna. Polecam wszystkim, ktorzy lubią się bać ;)

elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Re: Lovercraft

Post autor: elandir » czw lut 13, 2020 9:47 pm

Lovecraft to geniusz w sprawie trzymanego przez niego klimatu. Stworzyć taki nastrój w książce, samymi słowami, to sprawa straszliwie trudna, jednak Lovecraft tego dokonał. Czytałem kilka jego książek (Zew Cthulhu, W górach szaleństwa i Przypadek Charlesa Dextera Warda), a także kilka opowiadań pisanych przez przyjaciół i znajomych Lovecrafta w hołdzie dla niego, które on sam poprawiał i wszystkie one są świetne. Jestem też wielkim fanem systemu rpg Zew Cthulhu, który powstał właśnie na bazie opowiadań Howarda.

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Lovercraft

Post autor: Uglik » pt lut 14, 2020 6:02 pm

Wlasnie wczoraj wieczor zabralem sie za Zew. Po pierwszym, tytulowym opowiadaniu pozostal jak narazie tylko apetyt na wiecej, oby dalej sie rozkrecilo, a oczekiwania spore, wszak HPL to juz legenda.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Lovercraft

Post autor: WładcaBurz » ndz lut 16, 2020 10:46 am

Zew Chutlu....miałem 15 lat i do dziś nie moge się otrząsnąć...hahaha. Niesamowity klimat....a zważcie, kiedy on pisał. Już nie pamiętam, ale to chyba początek naszego wieku. Podobno, Ci którzy sie zagłębiali w świat Lovercrafta, kończyli na cmentarzu albo w domu waritaów.......A pamięta ktoś jeszcze Klepsydre i wachadło Poe?

Awatar użytkownika
Blizz
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 12:23 pm

Re: Lovercraft

Post autor: Blizz » ndz lut 16, 2020 11:21 am

Lovecraft'a warto czytac przedewszystkim w oryginale, bez problemu na necie mozna znalezc wszytkie pozycje w e-bookach.
Dawno temu czytalem w polskiej wersji Dextera Warda, Zew ctulhu, szepczacego w ciemnosciach (do dzis w piwnicy an scianie widnieje czerowno farbka YOG-SOTHOTH itp :hehe: ). Jednak najwieksze wrazenie zrobilo na mnie opowiadanie zdaje sie drukowane w Magi i Miecz "Model Piccarda" (nie wiem czy nie przekrecilem nazwiska). Sporo grywalem tez w "call of ctulthu" p&p rpg, to byla frajda :D
Ale że Dudka na mundial nie wzięli?

Holden
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 10:51 pm

Re: Lovercraft

Post autor: Holden » ndz lut 16, 2020 8:03 pm

Zgadzam się, świetnie pisał. Potrafił wytworzyć niesamowitą atmosferę grozy jak żaden inny autor. Zazwyczaj potrafił, bo czasem, gdy czytam o "prastarych dwustuletnich domach", wywołuje to u mnie uśmiech...

Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 86
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Re: Lovercraft

Post autor: Bulgur » pn lut 17, 2020 9:37 am

Takze uważam, że świetnie pisze :] Szkoda tylko, że został doceniony tak poźno... Żył w straszliwej nedzy i zmarł z... głodu. Moze gdyby został wtedy doceniony, mógłby napisać coś jeszcze...

ODPOWIEDZ