"Przetaina"

Książki, bohaterowie, autorzy, czyli wszystko co dotyczy literatury
Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

"Przetaina"

Post autor: Raciel » pn mar 27, 2023 10:57 am

Witajcie,

Chciałbym porozmawiać z Wami o jednej z moich ulubionych książek - "Przetaina" autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Ta powieść fantasy wyróżnia się spośród innych pozycji tego gatunku i warta jest przeczytania. Książka ta opowiada historię Piotra Ksawerego Czarnieckiego, który zostaje wciągnięty w wir wydarzeń po tym, jak przypadkowo odnajduje "Przetainę" - tajemniczą księgę, która umożliwia jej posiadaczowi kontrolowanie snów innych ludzi. Jego życie zmienia się nie do poznania, gdyż staje się celem nie tylko wrogów, ale i innych, którzy chcą wykorzystać jego moc.

Powieść ta wyróżnia się z kilku powodów. Po pierwsze, styl pisania Pilipiuka jest niezwykle barwny i obfitujący w niezwykłe opisy. Po drugie, bohaterowie są bardzo interesujący i dobrze zarysowani, co pozwala czytelnikom lepiej się z nimi utożsamić. Po trzecie, historia jest niezwykle intrygująca i trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tej książki. Co myślicie o stylu pisania Pilipiuka? Jakie są Wasze ulubione momenty z książki? Czy jest to Wasza ulubiona powieść fantasy? A może macie jakieś ciekawe uwagi na temat "Przetainy", których nie da się przeoczyć?
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: "Przetaina"

Post autor: Veldrin » czw mar 30, 2023 8:45 am

Ja mogę powiedzieć, że "Przetaina" to naprawdę ciekawa powieść fantasy, która z pewnością zainteresuje miłośników tego gatunku. Styl pisania Pilipiuka jest charakterystyczny i wyróżnia się na tle innych autorów fantasy - obfitujący w barwne opisy i niebanalne porównania.

Co do uwag, to z pewnością warto zwrócić uwagę na to, jak Pilipiuk wcielił w życie koncepcję kontroli snów. Nie jest to łatwe zadanie, ale autor zrobił to bardzo skutecznie. Można również zauważyć pewne elementy humorystyczne, które są charakterystyczne dla twórczości Pilipiuka.
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: "Przetaina"

Post autor: Havelock » pt maja 12, 2023 9:06 am

Z tego co wiem, Pilipiuk jest uznawany za jednego z najbardziej oryginalnych polskich autorów fantasy. Jego styl pisania charakteryzuje się bogactwem opisów, humorystycznym tonem i dynamicznym tempem akcji. W swoich książkach łączy często elementy fantastyczne z elementami kryminalnymi, co tworzy bardzo ciekawe i oryginalne historie...

Jeśli chodzi o "Przetainę", to z pewnością jest to jedna z najfajniejszych książek Pilipiuka. Ciekawie przedstawione są w niej wątki związane z religią oraz pojawienie się postaci z polskiej historii, co nadaje powieści według mnie dodatkowego smaczku.
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

ODPOWIEDZ