Makiety

Forum dla osób grających w Warhammera, DnD, Earthdawn, Deadlands, Star Wars RPG i inne systemy
Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Makiety

Post autor: Fulko » pn lip 20, 2020 9:43 am

Czy ktoś z was próbował robić kiedyś makiety do gier RPG? Ja planuję zrobić makietę fortecy, ale nie wiem, jak się za to zabrać. Znajomy doradził mi zrobienie jej ze styropianu, ja jeszcze zastanawiam się nad kawałkami drewna by ją urozmaicić. Do zrobienia drabin czy mocowań mogłyby się nadać drabinki do kwiatków, są tanie i dobrze by się prezentowały. Niestety nie wiem z czego możnaby zrobić trawę. Macie jakieś propozycje?

A, chce jeszcze dodac, ze chce zrobic makiete dosc duza, nie do figurek z D&D czy Warhammera ;) Jeden kon mierzy jaies 12 centymetrow wysokosci :P Z jezdzcem jakies 14... Sama brama wiec musi miec jakies 25 XD

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Makiety

Post autor: WładcaBurz » pn lip 20, 2020 3:53 pm

Spróbuj popytać w sklepach modelarsko-rpgowych, na pewno mają tam sztuczną trawę ;)

Weź pod uwagę, że przy rozmiarze figurki w granicach 10-15 cm, to albo musisz mieć boisko do zabudowania makietą, żeby się dało na niej grać, albo rozgrywać tylko scenki typu 'przybyli ułani pod okienko'. Figurki do D&D i WHFB są takie małe nie bez powodu - żeby do rozgrywania potyczki nie potrzeba było systemu lin i bloczków do poruszania się nad makietą i przestawiania figurek.

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Makiety

Post autor: Fulko » pn lip 20, 2020 9:25 pm

Nie robie tej makiety do gry acz do dekoracji pokoju :) Wlasnie chce zrobic trawe samemu, wyjdzie duzo taniej.

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Makiety

Post autor: Uglik » pn lip 20, 2020 10:39 pm

Idź do sklepu RPGowego. Zobacz kiedy mają turniej WH, albo innego Battla.
Popytaj ludzi, którzy przyjdą jak oni makiety robią.

Na pewno jak pogooglujesz to też jakieś info będzie do znalezienia.

Ja nigdy makietki jeszcze nie robiłem dla zabawy, co najwyżej na wydział (architektóra) ale tam są inne kryteria :).
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

ODPOWIEDZ