Costiuming, LARPy, cosplay i Bractwa Rycerskie....

Forum dla osób grających w Warhammera, DnD, Earthdawn, Deadlands, Star Wars RPG i inne systemy
Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Costiuming, LARPy, cosplay i Bractwa Rycerskie....

Post autor: Hawking » czw cze 11, 2020 1:55 pm

...czyli co trzymamy w szafie. Lubicie sie przebierac za swoje ulubione postacie z filmow, komiksow, mang itd? Gracie w larpy i przykladacie sie do tego kreujac wlasne kreacje? Czy do stolu RPG siadacie przebrani za gangsterow z lat 20? A moze stawiacie wlosy na fryzury znane z kultury pop Japonii? Jezeli tak - pochwalcie sie. Pokarzcie za co sie lubicie przebierac na konwenty. Jaka jest Wasza zbroja i z jakiego okresu historycznego. A moze chcecie cos zrobic i potrzebujecie rady. Piszcie.
Ja tez tu pochwale sie tym co mam
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Costiuming, LARPy, cosplay i Bractwa Rycerskie....

Post autor: Super Girl » czw cze 11, 2020 8:47 pm

Nie żeby do grania, ja po prosu się bawiłam w rycerkę kiedyś, więc kompletowałam sobie ciuchy na imprezy odtwórczohistoryczne. :)
Najpierw miałam być damą dworu, więc jakąś taką kieckę miałam bogatą - co prawda byłam młoda i głupia, i jakoś nie pomyślałam, że szyfon-welur nie będzie zbyt dobrym, historycznym materiałem, ale co tam. :P
Potem i tak uznałam, że damowanie jest głupie i się przerobiłam na chłopkę. ;] Acz to był już ten czas, kiedy powoli zaczęłam się wycofywać z tej zabawy, więc co prawda mam wierzchnią suknię, ale nie mam porządnego giezła (tylko takie "tymczasowe", chyba z prześcieradła uszyte :P ), paska ani butów (no - niestety, elementy skórzane mnie przerosły - sama nie umiałam sobie tego zorganizować, a kupowanie u szewców okazało się ponad mój portfel).

No i całość zdechła śmiercią naturalną
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Costiuming, LARPy, cosplay i Bractwa Rycerskie....

Post autor: Poison Ivy » czw cze 11, 2020 11:08 pm

Ja posiadam standardowy osprzęt wiedźmy i trzy zestawy mioteł, w tym jedną taką naprawdę profesjonalną :P. Jest to miotła, którą dostałam od przyjaciół na osiemnaste urodziny i muszę przyznać, że jak na to co przeszła, to trzyma się wyśmienicie 8) .

Kiedyś miałam jeszcze zestaw indiański, ale o ile pamiętam, to go dawno temu rozdałam xD.

Tak, wiem, że mało rycersko...
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Costiuming, LARPy, cosplay i Bractwa Rycerskie....

Post autor: Super Girl » pt cze 12, 2020 1:25 am

A wiedźmi nos? ;> Długi, zakrzywiony i z prypciem? ;> Bo wiesz - jak myśmy ze znajomymi dali koleżance taki zestaw, to - oprócz miotły i kapelusza (resztę ciuchów miała ;) ) - był jeszcze nos. Do dziś jestem z niego dumna.
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Costiuming, LARPy, cosplay i Bractwa Rycerskie....

Post autor: Poison Ivy » pt cze 12, 2020 5:28 am

Och nie, faktycznie nie mam takiego nosa! Muszę się w niego zaopatrzyć :D. Gdzie takie cudeńka można dostać?
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Costiuming, LARPy, cosplay i Bractwa Rycerskie....

Post autor: Hawking » pt cze 12, 2020 10:17 am

sprawdz w bardzie. jakby ktos trafil na sklep z akcesoriami teatralno-kostiumowymi w Krakowie to dajcie znac
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Costiuming, LARPy, cosplay i Bractwa Rycerskie....

Post autor: Super Girl » pt cze 12, 2020 5:21 pm

Wiedźmo - tymi rencami *pokazuje, którymi* był zrobiony ten nos. :D W końcu dorastałam w rodzinie modelarzy.
Be the change that you wish to see in the world

ODPOWIEDZ