Dragonlance - w zasadzie to go nie znam...

Forum dla osób grających w Warhammera, DnD, Earthdawn, Deadlands, Star Wars RPG i inne systemy
Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Dragonlance - w zasadzie to go nie znam...

Post autor: Hawking » śr mar 24, 2021 8:46 am

Może mi ktoś jakoś ładnie opisać ten świat, oczami gracza lub MG, co o nim uważacie, czy jest lepszy od Greyhawka lub Fareunu, w zasadzie czym szczególnym się od nich różni? Jakoś nigdy nie wnikałem, a może jakiś spec się znajdzie od tego swiata...
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Louven
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 16, 2020 11:04 am

Re: Dragonlance - w zasadzie to go nie znam...

Post autor: Louven » śr mar 24, 2021 9:23 am

I jakie i po ile są do tego podręczniki? Ktoś kiedyś wywyższał DL nad FR ale nie pamiętam nic, a chętnie bym się także czegos dowiedział.

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Dragonlance - w zasadzie to go nie znam...

Post autor: Woland » śr mar 24, 2021 12:49 pm

nie wiem ile jest dokładnie, ale jest coś co można nazwać podstawką, są różne scenariusze książkowe i chyba coś w stylu MM.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Dragonlance - w zasadzie to go nie znam...

Post autor: Leriel » śr mar 24, 2021 6:48 pm

Swiat mi podszedł o wiele bardziej od starego dobrego Faerunu czy Greyhawka. Dosyć charakterystyczne jest zhierarchizowanie społeczeństwa - są takie rasy, czy postacie, które w ogóle nie są akceptowane, bo po prostu... nie. Jak chociażby krasnoludy żlebowe - brudne, nie da się z nimi dogadać a tak naprawdę to wszystko uczynili im tylko i wyłącznie inni mieszkańcy Swiata Smoczej Lancy. Ale to nie miejsce by bronic praw zagrożonych gatunków itp.

Najbardziej przypadła mi do gustu Rasa Kenderów - to takie niby Niziołki, ale nie do końca. Są złodziejaszkami, ale nie przyznają się do tego bo są święcie przekonani o swojej niewinności. Teksty w stylu: 'ojej ja wcale tego nie wziąłem, musiałeś to po prostu zgubić'. Albo: 'Ooo... zupełnie nie wiem jakim cudem, to się znalazło w moich rękach?'. Po prostu mają zręczne paluszki i robią to nieświadomie. Tak naprawdę są po prostu dobrzy... no fajni
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Dragonlance - w zasadzie to go nie znam...

Post autor: Havelock » śr mar 24, 2021 9:48 pm

No dobra a w ogóle jak wiele jest ras? I jak podzielony jest swiat? Jest tam standardowe ludzie zimnych krain, pustyń i coś na kształt europy i orientalnej Azji?
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Xyl
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 15, 2020 2:12 pm

Re: Dragonlance - w zasadzie to go nie znam...

Post autor: Xyl » czw mar 25, 2021 3:38 am

Pamiętam że są tam jacyś "Druciarze" chyba, czyli "klasyczne" gnomy parające się robieniem różnego rodzaju mechanizmów

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Dragonlance - w zasadzie to go nie znam...

Post autor: aniolbezskrzydel » czw mar 25, 2021 8:17 pm

Jeśli chodzi o podręczniki to o dziwo można kupić nowy DRAGONLANCE Opis Świata (po polsku!)
https://isa.pl/p1319-DRAGONLANCE-Opis-S ... 5DLPP.html

Jeśli chodzi o uniwersum to w zasadzie z fragmentów opisu ras mam wrażenie, że wszystko w tym uniwersum jest bardziej groteskowe niż w FR

Na początku ubiegłego roku udało mi się obejrzeć w TV:
https://www.filmweb.pl/film/Dragonlance ... 008-350121

Nie była to jakaś porywająca opowieść (coś mniej więcej na poziomie filmowego D&D xD), ale moją uwagę zwróciło to, że w tym uniwersum bogowie odeszli i po świecie panoszy się jakiś smoczy pomiot przypominający mi Tiamat. Jest też smokopochodna rasa mięsa armatniego - smokowce.

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Dragonlance - w zasadzie to go nie znam...

Post autor: aniolbezskrzydel » pt lip 30, 2021 7:51 pm

W październiku maj się pojawić podręcznik "Fizban's Treasury of Dragons". Jak sama nazwa wskazuje, się skupiać na smokach, ale niektórzy sugerują, że może być to próba "wskrzeszenia" Smoczej Lancy.

ODPOWIEDZ