RPG z dzieciakami

Forum dla osób grających w Warhammera, DnD, Earthdawn, Deadlands, Star Wars RPG i inne systemy
Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

RPG z dzieciakami

Post autor: aniolbezskrzydel » sob sty 08, 2022 2:28 pm

Tegoroczna wizyta Trzech Króli będzie pamiętna, bowiem poprowadziłem swojemu dziecku (i przy okazji żonie) pierwszą sesję RPG.

Ostatecznie najbardziej przekonał mnie do siebie Jagodowy Las (jeśli ktoś nie chce kupować papierowego podręcznika, może zadowolić się darmowymi PDFami, które można pobrać TU ). Rozważałem jeszcze Mistrza Baśni. Natomiast dość popularne Kucyki odpadły w przedbiegach, bo nie byłbym w stanie ich przetrawić.

Początkowo obawiałem się, że będzie konieczny reskin przenoszący realia gry do świata z znanego z przygód Psiego Patrolu, jednak ostatecznie udało się pozostać przy oryginalnym uniwersum.

Po wybraniu postaci Siłacza (dla pociechy) i Bystrzaka (dla żony) i wygenerowaniu charakterystyki postaci (sporo wylosowanych cech okazało się, że pokrywa się z charakterystykami graczy), przeszliśmy do pierwszej przygody.

Los zadecydował, że akurat tego dnia pomocy potrzebował aptekarz, któremu zabrakło ziółek leczniczych. Chociaż zasugerował poszukanie ich w lesie, stanęło na tym, że krasnal Siłacz nie chciał zapuścić się w leśne ostępy, ponieważ obawiał się wilka z wielkimi zębiskami. Cóż począć? Bystrzak żeby może poszukać na targowisku i to okazał się strzał w dziesiątkę. Co prawda krasnale nie miały wystarczającej ilości monet, ale zaoferowały pomoc w rozpakowywaniu towaru, dzięki czemu udało się wykonać zadanie.

Grając w "dedeki" zraziłem się z wszelakiej maści generatorów postaci/przygód, niemniej w przypadku Jagodowego Lasu są one bardzo przydatne i inspirujące, zwłaszcza jeśli chce się ruszyć ku przygodzie "z marszu". W każdym razie mam nadzieję, że uda mi się zarazić erpegowym bakcylem rodzinę :)

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: RPG z dzieciakami

Post autor: Tavin » pn sty 10, 2022 8:01 am

O ile dobrze pamiętam niesławna Nowa Fantastyka drukowała takie przygody dla dzieci. Kiedyś nawet się za to zabierałem, aby zagrać w kuzynami, ale jakoś czasu zabrakło. W każdym razie ciekawy to pomysł :)
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: RPG z dzieciakami

Post autor: Melisandre » pn sty 17, 2022 10:02 am

Tak, były tam takie przygodny. Czytałam i powiem, że robiły niezwykle sympatyczne wrażenie.

ODPOWIEDZ