Final Fantasy

Forum o grach video
Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Final Fantasy

Post autor: Ibelman » czw cze 11, 2020 2:02 pm

Ostatnio nalogowo wrecz gram w Finale. Nawet zaczelam wciagac w to innych. Takie niby starocie, a nadal urzekaja.
Chyba dlatego, ze maja przerazliwie dluga fabule. Na liczniku FF5 mam juz ponad 70 godzin gry, a jeszcze nie moge jedneg, wrednego bosa ukatrupic. Na szczescie mozna go bylo ominac i bez walki przejsc gre, ale niestety na ambicje mi nadepnal i zginie jak tylko osiagne odpowiedni level postaci :]

Zna ktos jeszcze inne gry w podobnym klimacie. Ewentualnie wie jak Omege szybko pokonac, bo na zadnej stonce nie ma na niego sposobu.
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Final Fantasy

Post autor: Hawking » czw cze 11, 2020 5:43 pm

A który FF jest najlepszy?
Ja grałem w jakieś nowsze i zaraz mnie odrzuciło.
(umowność, umowność i umowność do kwadratu - nie podołałem)

Może bym się przekonał - próbując najlepsze
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Final Fantasy

Post autor: Woland » pt cze 12, 2020 12:06 am

Osobiście najwyżej cenię sobie FFVII za najcudowniejszą fabułę i najwspanialsze postacie w dziejach serii. Zaraz po tej częsci plasuje się VI i X. Za najsłabszą uznaję część IX, jest tak niesamowicie banalna i infantylna że aż odrzuca. Aktualnie załatwiam tony wrogów w Fianal Fantasy X-2.
Co do Omega Weapon, to jeśli chodzi o VII to działa na niego, tak jak i na Ruby, Emerald i resztę Stop, poktórym przez najbliższe 80 minut trzeba rąbać drania aż mu jego 1.500.000 HP (czy ile tam było :pajac: ) zejdzie.
Z podobnych gier mogę polecić następujące tytuły:
Chrono Cross i Chrono Trigger - dwie części gry, któe nie mają ze sobą nic wspólnego poza wszystkim :hmmm: . Słyną z najbardziej chorej fabuły w dziejach J-Rpg (podróże w w czasie w dwóch światach równoległych kształcą).
Xenogears - J-Rpg w kosmosie z robotami bojowymi - całkiem niezłe ze świetną fabułą i boskimi scenkami przerywnikowymi.
Koudelka - J-Rpg w nawiedonym opactwie gdzie dzieją się żeczy straszne, polecam wszystkim graczom lubiącym survival horror i Zew cthulhu. Grę wyróżnia wysoki poziom trudności, unikalny system walk i vioceover sporej części rozmów w grze.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Final Fantasy

Post autor: Dobrawa » pt cze 12, 2020 6:30 am

A na chcesz przejść na inną gre ?? oprucz Finala
Festīna lente!

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Final Fantasy

Post autor: Ibelman » pt cze 12, 2020 8:44 am

To chyba nie ten omega :/ (z tego co pamietam to w VII nie bylo Omegi). Ten wredny z FF5 ma atakie statsy:
Poziom 119, HP: 55530, Słaboś: Błyskawice
Dodatkowo trzeba z niego najpierw oslone magiczna zdjac, a pancerne to jak cholera. Brave sword nawet podpakowany bolt3 zadaje prawie nic. Wykonczyc to mozna tradycyjnym 9999HP i leczeniem sie co kolejke, ale za ambitny taki plan nie jest.

A wlasnie tu jest link do fajnego filmiku zwiazanego z Fajnalem
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Final Fantasy

Post autor: Woland » pt cze 12, 2020 11:15 am

W VII jest omega Weapon, trzeba go nastukać ze trzy razy za nim pokona się go ostatecznie, a po zwyciężeniu drania można pokonując resztę Weaponów zdobyć złotego Chocobo i All-Materia.
Dodtakowo jeśli już wygrzebaliśmy Omnislash to po zwyciężeniu dostaniemy Omega Weapon i będziemy mogli odpalać Limit który po jednym użyciu zdmuchuje nawet Sephirotha
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Final Fantasy

Post autor: Ibelman » pt cze 12, 2020 3:29 pm

Ultimate Weapon.
HP: 10,000 MP: 400
Strengths: Earth, Hades (Status), Paralyze, Petrify, Gravity, Manipulate, Stop, Death
Weaknesses: N/A
Attacks: Quake3, shadow flare, ultima beam.
Notes: You need the Highwind for this optional boss. This boss needs to be defeated 3 times before dying.

Ten to jest kicha wielka. Bez specjalnej strategii go rozkawalkowalam. A Sepirotha wykonczysz ostatecznie czymkolwiek. Proponuje Brave to bedzie zabawniej
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Final Fantasy

Post autor: Vael » pt cze 12, 2020 7:53 pm

Oj tak... FF5 i Omega - to jedna z moich nie zalatwionych spraw. Wszystko byloby OK tylko ze levele postaci tak wolna rosna...
Ominalem Omege bo nie starczylo mi cierpliwosci (chociaz save'a sobie zostawilem na przyszlosc ;-), zwlaszcza ze wpadla mi w lapki kompilacja FF Origins... (heh co nieco wiem o nalogowym graniu w FF :)

Co do gier w podobnym klimacie to polecam:
- Xenogears
- Chrono Trigger i Chrono Cross
- Vagrant Story
- Suikoden I i II
- Wild Arms
- Star Ocean I i II
- Breath Of Fire I, II, III, IV
itd...

BTW: Mialem kiedys moznosc popykania przez chwile w FF7 w wydaniu na PC - o zgrozo! Midi zamiast prawdziwej muzyki? Nie dziwie sie ze tak wielu odrzucal ten tytul. Jak nie macie konsoli to grajcie na emulatorach!!!
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

ODPOWIEDZ