Neverwinter Nights - Ząb Brodaka

Forum o grach video
Vedig
Posty: 64
Rejestracja: pn sty 20, 2020 8:35 am

Neverwinter Nights - Ząb Brodaka

Post autor: Vedig » czw lis 19, 2020 12:11 pm

Nie znalazłem nigdzie informacji o wspomnianym w temacie zębie. Znalazłem go w tronie szefa orków w jaskiniach na północ od portu Llast (Rozdział II). Ciekawi mnie czy jest on do czegoś potrzebny - solucje o nim nie wspominają, a żadnego zadania z nim związanego nie dostałem. Macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Neverwinter Nights - Ząb Brodaka

Post autor: Tavin » czw lis 19, 2020 3:14 pm

Nie jestem pewien ale najprawdopodobniej do magicznych przedmiów:) raczej nie jest zwiazany z żadnym zadaniem.
Mnie natomiast ciekawi Dlon trupa, Ziarno teczowego kwiatu, Elemetarz adepta, dziennik Syntha La'nerala, Gwiazda Kilmanshanu. Rzeczy z pierwszego rozdziału juz nie pamietam ale też cos mi zostało.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
Thorgon
Posty: 74
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Re: Neverwinter Nights - Ząb Brodaka

Post autor: Thorgon » czw lis 19, 2020 3:24 pm

To, o ile dobrze pamiętam, przedmioty dla twoich pomocników do ich questów. Na przykład, Linu chce dostać dziennik swojego zmarłego męża i w zamian 'upgraduje' ci podarunek z poprzedniego odcinka.

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights - Ząb Brodaka

Post autor: aniolbezskrzydel » czw lis 19, 2020 8:07 pm

Ząb Bodaka (nie Brodka)
przykładowe zastosowanie: https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=148&PART=240

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights - Ząb Brodaka

Post autor: aniolbezskrzydel » sob paź 30, 2021 10:32 pm

Po kilkunastu latach wróciłem do podstawki NWN (wersja EE, ale szczerze mówiąc jakoś nie widzę, by grafika była widocznie poprawiona).

Przy pierwszym podejściu fabuła głównego wątku wydawała mi się taka nijaka. Chociaż teraz wydaje mi się, że miała potencjał, ale nie wykorzystano go właściwie - z Fenthicka nie dość, ze wykreowali na stereotypowego zniewieściałego elfika, to na dodatek niezwykle naiwnego, Desther zbyt przerysowany, ale już na pierwszy rzut oka wzbudza podejrzenia; wszystkie rozdziały wg tego samego schematu. Irytowały mnie też ograniczone zasady (po wyczyszczeniu mapki przeciwnicy, a co za tym idzie pieniądze, nie odradzali się.

Z drugiej strony przy obecnym podejściu przekonałem się do najemników (tj. w końcu zdecydowałem się zainwestować w nich, aby poznać ich historie i przy okazji zarobić trochę xp i dość przydatne magiczne przedmioty) i craftingu (kowal Marrok tworzący magiczne bronie ze specjalnych składników). Dałem sobie spokój ze specjalizacją w jednej broni - teraz staram się bardziej elastycznie dopasowywać uzbrojenie do przeciwników.

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights - Ząb Brodaka

Post autor: aniolbezskrzydel » pt lis 12, 2021 11:35 am

Mam już za sobą jakieś 2/3 (3/4?) kampanii z podstawowej wersji gry i postanowiłem podzielić się przemyśleniami dotyczącymi powrotu po latach do NWN. A że się rozpisałem i narobiłem trochę screenów to spiałem to wszystko w jednym miejscu i wrzuciłem tutaj: https://polter.pl/Powrot-do-Neverwinter ... r_id=82284

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights - Ząb Brodaka

Post autor: aniolbezskrzydel » ndz lis 21, 2021 2:53 pm

Uff... skończyłem podstawową kampanię NWN i napisałem krótkie podsumowanie.
https://www.wykop.pl/wpis/61925787/pods ... odzielic-/

ODPOWIEDZ