Gry przygodowe

Forum o grach video
Awatar użytkownika
Mandalorian
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 29, 2020 2:51 pm

Gry przygodowe

Post autor: Mandalorian » pt gru 11, 2020 9:23 am

Osobiście oprócz strzelanek bardzo lubię gry przygodowe. Sporo już ich zaliczyłem począwszy od Atlantisa (wszystkie części), przez Liatha, Najdłuższą podróż, Drakule I i II, Mysta po ostatnią drugą część Syberii (którą tak jak i pierwszą mogę polecić).

I odradzam Ward-a i Watchmakera - dla mnie beznadziejne.

Jakie możecie polecić gry tego typu, a jakie odradzić?

elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Re: Gry przygodowe

Post autor: elandir » pt gru 11, 2020 2:36 pm

Ja generalnie _nie_ lubie przygodowek, ale te dwie mnie urzekly:

Sanitarium - chyba dzielo sztuki jesli chodzi o fabule, grafike i animacje. NIby wszystko wyrenderowane i gra stara, ale jak porownac do grafiki np Baldur's Gate to nie ma porownania.
No i ten chory klimat... obejrzyj poczatek gry to sam skumasz, a dalej... nie chce za duzo zdradzac.

Beneath A Steel Sky - cyberpunk az piszczy. Tak jak to wyzej, nie zapowiada sie na nic szczegolnego ale im dalej tym ciekawiej. Tworcy doszli do wniosku, ze z takiego starocia juz forsy nie zrobia i udostepnili za darmo wersje full, z wszystkimi glosikami itp. Zalecam granie bez solucji, probuj wszystkiego, co ci przyjdzie do glowy. Ludziska wpakowali mase roznych kwiatkow, ktore nie sa potrzebne do przejscia gry. I koniecznie wszystko ogladaj zanim podniesiesz, itp. Ciekawe rzeczy czasami sie dzieja :-). Mozna w tej grze zginac na kilka sposobow, ale nie da sie "zakorkowac" na amen.

Jezeli nie masz oporow co do starych gierek, to moze sprobuj LBA1 (a.k.a. Relentless) i LBA2.
Taka hybryda przygodowki i zrecznosciowki, jakby Alone In The Dark tylko klimat inny.

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Gry przygodowe

Post autor: WładcaBurz » sob gru 12, 2020 6:06 pm

Co ja moge polecic?

Broken Sword - dla mnie kultowa seria od 1 do 3 jest swietna.

Grim Fandango - lucasarsts i wszystko jasne ;-)

Indiany Jones and the Fate of Atlantis

Down in the Dumbs - staroc ale mi sie strasznie podobala

Monkey Island nie musze chyba przedstawiac.

Silent Hille mozna po czesci nazwac grami przygodowymi, i jesli lubisz takie klimaty to goraco polecam, klimat nie z tej ziemi.

Awatar użytkownika
Oniryk
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 14, 2020 9:20 am

Re: Gry przygodowe

Post autor: Oniryk » pn gru 14, 2020 9:31 am

Prisoner of Ice - swojego czasu zamieścili ją cd-action, grwalność raczej słabawa - ale jaki klimat (zew i te sprawy...)!

Monkey Island I,II,Curse(III) i Escape(IV) - abstrakcyjne - 0 logiki (tak jak i rodzimy Teenagent i Wacki)

Larry?

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Gry przygodowe

Post autor: Uglik » pn gru 14, 2020 1:14 pm

Teenagent - zero logiki ?! To odpal sobie Misje Harolda. Zaczniesz gre od rozkopania ziemi w celi kluczem.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Gry przygodowe

Post autor: Everet » wt gru 15, 2020 8:42 am

Phantasmagoria (I i II) - horror sprzed kilkunastu ładnych lat, mało w to grałem albowiem w czasach napędów cd x2 i x4, gra zamieszczona na sześciu lub siedmiu płytach była ekstrawagancją
kumpel kiedys pożyczył od znajomego i przeszedł ją całą, ja tylko kilka miejsc
wtedy robiła wrażenie, teraz nie wiem czy poczyłym ten sam dreszczyk
Sit transit gloria mundi.

Awatar użytkownika
Xyl
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 15, 2020 2:12 pm

Re: Gry przygodowe

Post autor: Xyl » wt gru 15, 2020 2:13 pm

Jak jestesmy przy horrorach, to do Prisoner of Ice dorzuce Shadow of the Comet (tez klimaty Lovecrafta), Darkseed (skolei klimaty Gigera) i Veil of Darkness (klimaty wampiryczne)
Wszystkie z tych starszych.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Gry przygodowe

Post autor: Melisandre » śr gru 16, 2020 4:09 pm

A ja polecam niesmiertelne Gobliny.
Poza tym Syberia i Syberia 2.

Ze staroci Discworld i Discworld 2. Poza tym cala seria Legends of Kyrandia.

Z klimatow SF oczywiscie Blade Runner.

Niestety z przykroscia stwierdzam, ze grafika w przygodowkach czesto sie szybko starzeje..

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Gry przygodowe

Post autor: Fulko » pt gru 18, 2020 12:12 am

Przypomnial mi sie godny polecenia cykl:
Little Big Adventure(szczegolnie czesc druga). Ladna grafika, duzo humoru, troszke elementow zrecznosciowych, fajna fabula ogolnie naprawde niezla zabawa.

Awatar użytkownika
turpi
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 18, 2020 3:31 pm

Re: Gry przygodowe

Post autor: turpi » pt gru 18, 2020 3:33 pm

Co do Blade Runnera to polecam z calego serca - niesamowita gra, kompletnie nieliniowa (i nie polega to tylko na tym ze pod koniec mozemy wybrac koncowy filmik) ale juz od samego poczatku kazda nasza decyzja ma wplyw na dalsza gre.
Pamietam ze gralem w to mase czasu, a przy pierwszym zakonczeniu prawie sie poplakalem.

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Gry przygodowe

Post autor: aniolbezskrzydel » wt gru 22, 2020 5:54 pm

Melisandre pisze:
śr gru 16, 2020 4:09 pm
Poza tym Syberia i Syberia 2.
Przeglądam promocje na Gog.com i widzę, że można kupić
Sybierię 1 za 5,19 zł
Syberię 2 za 5,19 zł
Syberię 3 za 22,19 zł

Wszystkie ww. części są w pełnej polskiej wersji językowej.

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Gry przygodowe

Post autor: Zurin » śr gru 23, 2020 1:38 pm

moja 3 faworytow:

-Maniac Mansion 2: Day of the Tentacle - najlepsza, najbardziej odlotowa przygodowka na swiecie

-Indiana Jones 4: And the Fate of Atlantis - troche bardziej na powaznie, ale tez swietna.

-Monkey Island 2 - chyba najlepsza z serii

poza tym:

-wszystkie pozostale stare przygodowki Lucasarts (dawne Lucasfilm), takie jak monkey island, indiana jones 3, zack mckracken i wiele innych.

-tasiemce sierry - choc potrafia byc upierdliwe, to mozna znalesc wsrod nich perelki (szczegolnie jesli chodzi o serie Larrego)

-Blade Runner - chyba najbardziej nieliniowa gra przygodowa

-Discworld 1 i 2

-ostatni moj wynalazek Big Red Adventure - choc kiepawy interfejs to gra jest calkiem sympatyczna

-wszystkie czesci goblinow, ze szczegolnym uwzglednieniem dwojki

-Countdown - fajny klimacik

-KGB - super gra, szkoda tylko ze jeszcze nigdy nie trafilem poprawnej wersji (zawiesza sie pod koniec)

-pare polskich: Teenagent, Skaut Kwatermaster i w ramach totalnego hardcore'u Tajemnica Statuetki
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

ODPOWIEDZ