Morrowind na Androidzie

Forum o grach video
Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Morrowind na Androidzie

Post autor: aniolbezskrzydel » czw sty 14, 2021 10:53 am

1. Zainstaluj się Morrowinda na PC (polska wersja z Bloodmoonem i Trójcą zajmuje ok. 1 GB).
2. Zgraj z PC zawartość folderu z grą na telefon. UWAGA - najlepiej na telefonie utworzyć folder na grę i kopiować pojedynczo podfoldery z komputera (za pierwszym razem jak kopiowałem wszystko na raz, to cała operacja miała trwać kilka godzin, ale ostatecznie tel/komp zwiesiły się. Najdłużej będzie kopiować się podfolder z dźwiękami, bo jest tak kilka tysięcy plików. Można również powrzucać jakieś mody, ale nie ma sensu kopiować zapisów gry (niestety na tel. trzeba zacząć grę od początku; zapisów gry z tel. nie da się raczej uruchomić na komputerze).
3. Zainstaluj OpenMicroWave (OMW) ze sklepu Google na telefonie. Po uruchomieniu, wskaż aplikacji lokalizację folderu z grą. Warto pobawić się w własnoręczne skonfigurowanie interfejsu mobilnego, żeby grało się wygodnie i odpowiednie skalibrowanie wielkości wyświetlanego tekstu (u mnie optymalnie jest 1.5, ale w zależności od wielkości ekranu może być to inna wartość).
4. Po uruchomieniu gry warto pobawić się ustawieniami graficznymi (przede wszystkim zwiększyć zasięg widzenia postaci oraz widoku-przybliżenia kamery).
5. Utwórz postać i... rób co chcesz. Pełzacz z Calderze ma górę złota i czeka na nowe fanty ;)

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Morrowind na Androidzie

Post autor: Melisandre » czw sty 14, 2021 6:21 pm

O, ja... nawet nie wiedziałam, że tak można!

Ale i tak mam iPhone'a :)

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Morrowind na Androidzie

Post autor: aniolbezskrzydel » sob sty 16, 2021 12:14 pm

A mogłabyś z sprawdzić w Apple Store czy dla Iphonów jest dostępna apka OpenMW?

Co do samej gry na telefonie - wymaga trochę przyzwyczajenia i odpowiedniego ustawienia okienek oraz wirtualnego pada, ale jest całkiem przyjemna.

Tym razem nie popełniłem tego błędu jak za pierwszym razem - biorę jedno zadania i wykonuję, a nie jak kiedyś biorę tyle zadań ile się da i w dzienniku mam śmietnik z którego nie da się niczego wyczytać.

Zamiast biegać i rabować wszystkie domy jak leci (i psuć ich wystrój) teraz ograniczam się do zawartości otwartych skrzyń. Głównym źródłem zarobku mojej postaci jest... zbieranie roślinek i tworzenie eliksirów (przynajmniej nie mam problemu, że co kilka minut mam zapchany ekwipunek i nie mogę się ruszyć).

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Morrowind na Androidzie

Post autor: Melisandre » pn sty 18, 2021 9:16 am

aniolbezskrzydel pisze:
sob sty 16, 2021 12:14 pm
A mogłabyś z sprawdzić w Apple Store czy dla Iphonów jest dostępna apka OpenMW?
Nie, nie ma niestety....

ODPOWIEDZ