Morrowind - nielimitowane złoto

Forum o grach video
Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: aniolbezskrzydel » czw sty 28, 2021 11:47 am

Po powrocie po ok. 15 latach do Morrowinda i poniekąd wykorzystując wcześniejsze doświadczenia, wymyśliłem sobie "build" oparty na Wytrzymałości (kluczowa cecha, bo od niej zależy ilość punktów życia), Sile (od niej zależy udźwig); Osobowości (od niej zależą ceny w sklepach) i Inteligencji (od niej zależy Alchemia).

1. Po załatwieniu wszystkich formalności w Seyda Neen i nazbieraniu tylu grzybów ile postać da rade udźwignąć, ruszamy łazikiem do Balmory i zapisujemy się go Gildiii Magów.
2. Następnie idziemy do znajdującej się na dole magiczki zajmującej się teleportem i lecimy co Caldery.
3. W Gildii Magów w Calderze, w takiej hmm.. niby wieży znajduje się profesjonalny zestaw alchemiczny, który można śmiało "pożyczyć".
4. Idziemy do pobliskiej posiadłości Ghorak zamieszkiwanej przez orków. Na pięterku czeka Pełzacz: młokos-kupiec, który ma 5k złota i kupuje większość towarów (kupuje broń, pancerz, mikstury, zwoje i magiczne przedmioty, rupiecie typu talerze, butelki, sztućce; nie kupuje alchemicznych komponentów, książek, niemagicznych ubrań i narzędzi złodziejskich) za ich cenę rynkową (pełną wartość)
5. Robimy miksturki i sprzedajemy Pełzaczowi.
6. Idziemy zakupić towar od miejscowych handlarzy. Najpierw warto przekupić ich tak, aby mieć "relacje" na 100, aby potem mieć większe pole manewru przy targowaniu się. Towar odsprzedajemy z zyskiem Pełzaczowi (lub tworzymy mikstury, które również mogą iść na sprzedaż). W mojej wersji gry kupcom (przynajmniej większości z nich) od razu zawsze pojawia się jakiś losowy nowy towar zaraz po zakończeniu transakcji. Najlepiej kupować magiczne zwoje (są lekkie) i alchemiczne komponenty (surowiec na miksturki). W Calderze jest krawiec, karczmarz, kupiec z misz-maszem, kowal, a w Gildii Magów - alchemik i mag sprzedający magiczne przedmioty i zwoje.
7. Umiejętność Handel najszybciej można nabić kupując relatywnie tanie rzeczy (po kilkanaście/kilkadziesiąt sz) i zbijać ich cenę o kilka kilkanaście sz (przy zaawansowanej Osobowości można zbić prawie połowę ceny oferowanej początkowo przez kupca).
8. Przy rozwijaniu Alchemii nie ma sensu przejmować się jakością i efektami tworzonych mikstur. Jasne, ze warto dla siebie stworzyć parę miksturek przywracania zdrowia, many i leczenia chorób, ale Pełzaczowi to obojętne i zawsze płaci tyle samo za miksturę niezależnie od efektów.
9. Jeśli mamy dużo kasy - czas zacząć inwestować w trenerów. Warto również pamiętać optymalizowaniu treningów, aby uzyskiwać najwyższe (+5) bonusy do cech przy awansach (kompletnie nie opłaca się na pałę wbijać kilku poziomów na raz).

W międzyczasie można zająć się eksploracją okolicy, realizowaniem zadań od gildii i NPCów (nie polecam brania od razu kilku/kilkunastu zadań na raz, bo później łatwo się można pogubić w dzienniku, a NPC potem nie zawsze będą chcieli powiedzieć czego od nas chcieli), etc.

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: WładcaBurz » wt lut 02, 2021 9:36 pm

O mamusiu, kiedy jam w Morowinda ostatnio grał...
Ale chyba czas sobie przypomnieć to i owo :)

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: aniolbezskrzydel » czw lut 04, 2021 11:02 pm

Taki powrót po długim czasie pozwala odkryć grę na nowo.

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: WładcaBurz » pt lut 05, 2021 9:04 am

Tak.... tylko z tymi powrotami to jest tak, że się je planuje, planuje i nigdy nie ma czasu na nie.
U mnie po pierwsze Mystica - a jak każdy mud, pożera mnóśtwo czasu.
Po drugie - moja kupka wstydu, która zaczyna osiągac pokaźne rozmiary. Musze ograć np Hellblade czy Last of Us 2...
Czasem sobie pogrywam w nieśmiertelne Homm3, a to też czas zabiera...

Eh, kiedy czas na Morrowinda będzie....?

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: aniolbezskrzydel » pt lut 05, 2021 9:48 am

Dzięki OpenMicroWave (OMW) jest opcja pogrania na tel. w wolnej chwili ;) Zresztą gdyby nie to na pewno nie wróciłbym do tej gry z uwagi chociażby na chroniczny brak miejsca na dysku i to, że dość mało czasu spędzam przy laptopie.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: Melisandre » pt lut 05, 2021 10:16 am

Z tymi mudami to nie jest tak źle - może puścić w tle w pracy, jeśli są warunki :)

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: Tavin » pt lut 05, 2021 1:54 pm

O ile ktoś jest administratorem sieci. Albo recepcjonistką. Albo przacuje w jakieś niszowej księgarni mającej dwój klientów na dzień...
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

savin
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 27, 2020 11:40 pm

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: savin » sob lut 06, 2021 2:54 pm

Co racja to racja - w latach świetności polskich mudów to właśnie różni admini byli najbardziej wyekspieni.
Teraz administratorzy w mojej firmie raczej w World of Tanks grają w pracy a o mudach to nawet nie słyszeli.

Awatar użytkownika
Thorgon
Posty: 74
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: Thorgon » ndz lut 07, 2021 10:05 pm

Temat o Morrowindzie a wam tylko mudy w głowach!

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: aniolbezskrzydel » pn lut 08, 2021 9:16 am

To ja dodam, że dobiłem do 54 lvl i mam ok. 450k złotych septimów :)

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: Everet » pn lut 08, 2021 1:38 pm

Thorgon pisze:
ndz lut 07, 2021 10:05 pm
Temat o Morrowindzie a wam tylko mudy w głowach!
To pewnie dlatego, że to forum muda :)
Sit transit gloria mundi.

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: Uglik » wt lut 09, 2021 8:51 am

aniolbezskrzydel pisze:
pn lut 08, 2021 9:16 am
To ja dodam, że dobiłem do 54 lvl i mam ok. 450k złotych septimów :)
Ile czasu Ci to zajęło?
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: aniolbezskrzydel » wt lut 09, 2021 9:30 am

Gram sobie od połowy stycznia, zwykle tak 1-2 h przed snem.
Wbicie kilku(nastu) poziomów ww. opisanym sposobem nie jest wcale czasochłonne (ale jest nudne :P) - robisz zakupy, tłuczesz mikstury i teleport do nauczycieli w gildii magów i wojowników. Żeby nie umrzeć z nudów w międzyczasie robiłem misje.

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: WładcaBurz » śr lut 10, 2021 10:03 am

aniolbezskrzydel pisze:
wt lut 09, 2021 9:30 am
Gram sobie od połowy stycznia, zwykle tak 1-2 h przed snem.
Ja tak nigdy nie mogę, grać godzinkę... jak zaczynam sesje w jakiegoś erpega, to musi to być co najmniej kilka godzin. Jedzenie, picie przygotowane, cisza w domu (domownicy albo gdzieś wyjechali, albo już śpią). Po prostu potrzebuję tego aby wejść w świat gry, zatopić się w nim...

Jak wiem, że mam tylko godzinkę, albo jak mi biegają dookoła dzieciaki a żona prosi i wyniesienie śmieci - to nie ma immersji...

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: aniolbezskrzydel » śr lut 10, 2021 8:37 pm

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Wolę sobie pograć 1h dziennie niż raz na kilka(naście) dni, jak będzie okazja, kilka godzin, bo wtedy zgubie w wątek ;)

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: Fulko » pt lut 12, 2021 8:41 am

To trochę tak, jak z moją mamą - ona filmy potrafi oglądać w kawałkach po 15 minut. Ja tak nigdy nie mogłem, u mnie film zawsze szedł na jeden raz.

Widać niektórzy maja tak z grami :mrgreen:
Można w kawałkach, a można w dłuższych sesjach.

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Morrowind - nielimitowane złoto

Post autor: aniolbezskrzydel » sob lut 13, 2021 10:48 am

Też czasami tak robię. Wolę obejrzeć film pod połowy i kontynuować seans następnego dnia niż na siłę siedzieć i nagle obudzić się w środku nocy nie mając pojęcia kiedy urwał mi się film :D

ODPOWIEDZ