Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Forum o grach video
Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Vahnal » pn lut 17, 2020 12:03 pm

Witam!

Mam taki dziwny problem: ukończyłem misję i nie wiem jak przejść do kolejnej misji, bo brak jest ikonki z kolejnym rozdziałem. Może trzeba zaakceptować uprzednio jakąś ikonkę w sklepie przy wyborze artefaktów. Próbowałem całej klawiszologii i nic. Jestem wpieniony, gierkę mam oryginalną, patch zaktualizowany. Sorki za taki banał ale naprawdę jestem w kropce... Liczę na pomoc.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Vahnal » pn lut 17, 2020 3:11 pm

Generalnie DA to jest niezły pomysł z tymi tytanami i rzemieślnikami + łucznicy, archony, jakiś deathless guard do wykrywania niewidocznych przeciwników, no i rogue do rozbrajania pułapek :-)
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Iskrena » pn lut 17, 2020 10:04 pm

Szczerze mówiąc ja osobiśce nie jestem w stanie ci pomóc, bo tej gry nie przechodziłam, może masz jakiś problem czysto techniczny, albo po prostu czegoś nie zrobiłeś, trudno jest mi powiedzieć, może spróbuj wczytać poprzedni save i przejść jeszcze raz pewną część gry.
Może ktoś na forum grał w tą grę i pomoże więcej.
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Vahnal » pn lut 17, 2020 10:15 pm

Właśnie problem jest w tym, że misję zakończyłem :-) ( wszystko zrealizowałem). No może ten sejw wcześniejszy coś da, zobaczymy. Dzięki.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Woland » pn lut 17, 2020 11:15 pm

Dopamine Addicted dużo grał. Musimy poczekać na jego zdanie :)
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Vahnal » wt lut 18, 2020 6:23 am

Gram Zakonem Płomienia. Skończyłem 2 misję: the forgotten city. button zakańczający misję był, czyli VICTORY! W sklepie kupując artefakty problemu nie ma (myślałem, że trzeba coś potwierdzić tutaj aby móc przejść dalej - ale nie). Przechodząc do menu misji mam dostępny tylko rozdział 1 i nic więcej- ani 2 ani tym bardziej 3 misji. Gra mi trochę "wariuje" bo w sklepie nie "pamięta" artefaktów, które miałem w ukończonej misji i niby pokazuje wszystkie zaliczone zadania, ale bonusów za experience już nie ma (a dzięki temu powinienem móc wydać na jakieś przedmioty ). Sorki,że zapomniałem wcześniej napisać, że gram na wczytanym ponownie profilu/sejwie (kiedyś zacząłem w dragonshard grać). Jednak problemu takiego po ukończeniu 1 misji i przejściu do 2 nie było. Dzięki za pomoc! Ale myślę, że coś się w profilu/sejwie pokiełbasiło chyba, bo wczytując starszy sejw z misji 1 i kończąc ją odblokował mi się poziom 3!!! co jest paranoją - bo kończąc misję 1 mam do wyboru 2(normalka) i 3!!!! Więc w jakimś stopniu problem się rozwiązał, aczkolwiek wciąż nie jestem zadowolony z faktu, że nie mogę wykorzystać w sklepie punktów doświadczenia. Chyba będe po złości cheatował :-)
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Pudliszki » wt lut 18, 2020 7:06 am

DA powinien tu zaglądnąć w weekend, bo teraz pewnie ma dużo nauki. Jak do niedzieli nie wejdzie to ja już sobie z nim na sesji pogadam xD. Co do Dragonshard, to niestety nic nie nowego nie doradzę, bo nie grałem.
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Dopamine Addicted » wt lut 18, 2020 1:23 pm

Hymm...Problem pojawia się przy zakończeniu misji gdy przerzuca cię do okna mapy?? czy podczas końca jednej z misji brak klawisza zakończ?? Co do sprzętu ze sklepów to wątpię bo jeśli dobrze sobie przypominam to nic takiego nie było konieczne.

1) Może skończyły ci się misje jedną z ras??
2) Błąd gry. Poszukaj na gram.pl tam jest pomoc techniczna może coś znajdziesz.
3) spróbuj zacząć grać kolejna rasą (jaszczuroludzie albo zakon ognia) jeśli pojawi się to samo to nie wiem.

Jakbyś mógł bardziej sprecyzować problem. W której misji jesteś?? jeśli musisz ustawić jakieś 3(chyba) kryształy to jest to ostatnia misja każdej z ras....a więc i koniec gry.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Dopamine Addicted » śr lut 19, 2020 11:08 am

Hymm...Może ten save co wczytujesz z dawnej gry nie masz zaktualizowany do pacha zgodnego z grą (tak wnioskuje na tym że powiedziałeś ze kiedyś już grałeś i pewnie save zapisałeś) Ale dziwne to jest... Może spróbuj na nowo grę zainstalować??
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Woland » pt lut 21, 2020 12:09 pm

Jeśli gra na czysto zainstalowanym DShard, który był instalowany z tej samej płyty co kiedyś, a nie bawił się w patchowanie to jest to raczej mało prawdopodobne.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Vahnal » pt lut 21, 2020 4:17 pm

Dragonshard mam zainstalowany z tej samej płyty, na której już jest najnowszy patch - więc chyba coś z sejwem. No może spróbuję od nowa...
A mam jeszcze takie laickie pytanie - czy klerycy sami leczą czy trzeba im wskazać naszą ranną jednostkę? W innych grach tego typu było to automatycznie.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Dopamine Addicted » śr lut 26, 2020 8:10 am

To znaczy mi automatycznie leczyli, tylko upewnij się czy mają dobrze zaznaczony czar. Ja proponuje budować mechanicznych i tych co szybciej zbierają surowce, gdyż mają czar naprawa, leczący jednostki mechaniczne. Bardziej opłacalny według mnie.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Dopamine Addicted » pn mar 02, 2020 12:12 pm

no właśnie tak pomyślałem jak grałem. Bo i się surowce zaoszczędza na jednostkach i przy okazji można wziąć silnego bohatera "bastion'a" którego jest bardzo ciężko leczyć... A taka kombinacja pozwala ułatwić rozgrywkę.

I tak zawsze wolałem grać tą kapłanką, lady......(wyleciało mi z głowy) Co do archontów to za nimi nie przepadałem i stanowczo wolałem robić kapłanów którzy mogli leczyć bohatera, łuczników, rzemieślników i złodziei oraz atakować jednostki nad ziemne. :roll:

A jak problem?? Udało ci się go rozwiązać??
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Vahnal » pn maja 18, 2020 12:12 pm

Taaa - zacząłem od nowa :-)

A co do archontów - jeśli kapłanki atakują jednostki latające to ok, są bardziej wszechstronne. No może jeszcze sorcerers by się nadali. A barbarzyńców nie używałeś?
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Problem z rozpoczęciem kolejnej misji w Dragonshard

Post autor: Dopamine Addicted » pn maja 18, 2020 12:13 pm

OOO zapomniałem o czarodziejach. Najwięcej obrażeń zadawali zaraz po fenixie.
Barbarzyńców zastąpiłem automatami, trzymali jednostki walczące wręcz na dystans od łuczników i reszty.

No to fajnie, ciesze się, że nic już się nie psuje.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

ODPOWIEDZ