Baldur's Gate

Forum o grach video
Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Sledzik » sob sty 11, 2020 7:55 am

BG jest klasyką. Temu nikt nie może zaprzeczyć. Są fani którzy nawet za 20 lat usiądą i jeszcze raz zagrają synem umarłego boga. Nawet jeśli ktoś powie, że fabuła jest kiepska i oklepana bo dzisiejsze produkcje mają więcej wątków, nie gra sie synem boga czy innym wybrańcem to BG jest skarbnicą wiedzy o Zapomnianych Krainach. W żadnej innej grze nie znalazłem tylu opisów, szczegułów co do miejsc i wybitnych osobistości sprzed Czasów Niepokoju i tuż po nich.
Nawet chwalony NWN jest daleko za muzynami
Jak jest w Tormencie nie wiem, w IWD nie znalazłem zbyt dużo, ale szczerze, nie szukałem
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Veldrin » sob sty 11, 2020 8:02 am

Ba a teraz baldura 1 i 2 można kupić za 26 pln, tak jak serię Icewindów.Sądzę,że za tą kasę warto.Ojej chyba to się nazywa reklama <yo>
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Havelock » sob sty 11, 2020 10:20 am

Cytat:
Jak jest w Tormencie nie wiem,

Torment też jest pod tym względem niezły, można całkiem sporo się dowiedzieć o Wielkim Kole, w szczególności o mieście Sigil - po ukończeniu gry czułem się, jakbym pomieszkał tam kilka miesięcy. Ponadto można krótko odwiedzić Baator, Carceri (Tartar), oraz prowadzące doń miasto-bramę Klątwa.
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Pudliszki » sob sty 11, 2020 4:40 pm

Znowu złapała mnie chęć na Baludura 2 :D . Odpaliłem sobie i gram, bo chce się przekonać jaki jest dokładnie romans z Viconią :D ? Wszędzie na necie pisze, że jest bombowy, ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji. Romansował ktoś kiedyś z Viconią?
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:49 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Zielu » sob sty 11, 2020 7:32 pm

Taaak ;]
Z początku grałem elfem, ale zacząłem grac od nowa tylko dla romansu z Viconią.
Jest naprawde hardy, dobrze przemyślany.
+ ?wietne teksty, czuc ze to romans
- Nie ma jakichś specjalnych pobocznych questów jak z Aerie/Jeheirą
Ale wedlug mnie jest duuuużo lepszy.
Jak chcesz przechodzic Baldura ponownie zeby poromansowac. Weź do ekipy wszystkie trzy panienki. Będą sie o ciebie kłócic :twisted:
<taka walka kocic, mrau>
Najlepszy czas na sadzenie drzew był dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy czas jest teraz.

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Gor » ndz sty 12, 2020 3:44 pm

fajny romans był w planescape.

Zielu napisał/a:
Jak chcesz przechodzic Baldura ponownie zeby poromansowac. Weź do ekipy wszystkie trzy panienki. Będą sie o ciebie kłócic :twisted:


brzmi jak fabuła japońskiej opery brazylijskiej - anime ;]

Cytat:
<taka walka kocic, mrau>


kocice to nie o niego walczą ;p


imo szkoda, że BG ma wypasiona fabule i porabana mechanike (jednak w ToEE walki w systemie dnd sa lepiej oddane)
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:49 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Zielu » sob sty 18, 2020 4:09 pm

Cytat:
brzmi jak fabuła japońskiej opery brazylijskiej - anime

Jedyny typ anime w którym babki walczą o jednego chłopa to haremówki, a jest to mały odsetek całego świata anime.

Cytat:
kocice to nie o niego walczą

Hę?
Najlepszy czas na sadzenie drzew był dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy czas jest teraz.

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Gor » pn sty 20, 2020 12:46 pm

Zielu napisał/a:
Jedyny typ anime w którym babki walczą o jednego chłopa to haremówki, a jest to mały odsetek całego świata anime.


nieduzy, ale wlasnie o czyms takim mowie ^^

Zielu napisał/a:
Cytat:
kocice to nie o niego walczą

Hę?


walczą o zagóra. taki lokalny humor.
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Pudliszki » pn sty 20, 2020 9:46 pm

Zielu napisał/a:
Z początku grałem elfem, ale zacząłem grac od nowa tylko dla romansu z Viconią.
Na początku graliśmy razem z Woland - epkia całkiem spoko (nebin/paladyn - nasz hero :D , minsc, aerie (romans), jan jansen ;] , anomen i mazzy), a teraz ja rozpocząłem grę od nowa z takiego samego powodu jak ty :D . Zdradzisz choć trochę jaki będzie ten romansik, bo niezmiernie mnie to ciekawi ;] ?

Zielu napisał/a:
J
ak chcesz przechodzic Baldura ponownie zeby poromansowac. Weź do ekipy wszystkie trzy panienki. Będą sie o ciebie kłócic :twisted:
Spróbuje :D
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2020 3:51 pm przez Pudliszki, łącznie zmieniany 1 raz.
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:49 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Zielu » pt sty 24, 2020 3:48 pm

Po przejsciu romansu z Viconią, zacząłem grac od nowa z ekipą 3 lasek. Ciekawie było, niepowiem. Acz biją sie o Ciebie do pewnego czasu, potem trzeba wybrac panienkę. Zamierzałem tym razem spróbowac z Aerie, ale Viconia znowu mnie uwiodła XD XD
Nie wiem jak wygląda cały romans z Aerie, nie dałem rady słuchac tych jej marudzeń i w ogóle mała bezbronna boże...
Z Viconią jest na początku ciężko. Traktuje Cie jak śmiecia, naśmiewa sie. Ale potem przełamujesz lody, i mięknie. Owijasz wokoło palca i sama pcha sie do łóżka.
Rozmówki znacznie fajniejsze niż z aerie. Nie jest jakąś mięką kluchą, sam też możesz jej dociąc i nie fochnie sie jak blondyneczka ;>
Najlepszy czas na sadzenie drzew był dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy czas jest teraz.

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Pudliszki » pt sty 24, 2020 4:13 pm

Zielu napisał/a:
Traktuje Cie jak śmiecia, naśmiewa sie. Ale potem przełamujesz lody, i mięknie. Owijasz wokoło palca i sama pcha sie do łóżka.
Tak przez to trzeba niestety przebrnąć, ale ja już jestem w tym momencie jak sama do mnie lgnie :D .
Co do Aerie, to też mnie wkurzało jej to ciągłe marudzenie itp, ale też się później poprawia, a w tronie baala podobno ma się z nią dziecko :D
A Jaherii, to w ogóle nie trawie.
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2020 3:52 pm przez Pudliszki, łącznie zmieniany 1 raz.
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » pt sty 24, 2020 5:41 pm

Pudliszki napisał/a:
A Jaherii, to w ogóle nie trawie.
Me too.
Pudliszki rób screeny wszystkich gadek z Viconią bo sam jestem ciekaw :D
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2020 3:53 pm przez Woland, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Pudliszki » sob sty 25, 2020 9:13 am

Vanhal napisał/a:
kończy jak ruska powieść.
Wszędzie pisze, że kończy się świetnie...

Cytat:
Pudliszki rób screeny wszystkich gadek z Viconią bo sam jestem ciekaw :D

Looool, tego tyle było, że szok. Fajny tekst był jak opowiadała, że była zmuszana przez jakiegoś lorda, który ją uratował do posługi erotycznej (w końcu jest mroczną elfką - zna się na rzeczy XD )
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Someone from Rivia
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:12 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Someone from Rivia » pn sty 27, 2020 11:05 am

Vanhal napisał/a:
już bym wolał romans z Edwinem :twisted:

:-o

Gor napisał/a:
walczą o zagóra. taki lokalny humor.

koty są moją domeną. wszystkie.

jeśli chcecie grać poraz n-ty w BG2 to zerknijcie sobie na moda "The darkest day" (bodajże)
albo poszukajcie innych... gdzieś widziałem kilka(naście ) dodatkowych postaci (z romansami, tak.)

tylko trzeba uważać bo nie zawsze bedzie wszystko działać ajk się walnie X modów...
może się przydać JSGME (chyab się to tak zwało) albo dużo miejsce an dysku, i czasu (kopia baldura w innym folderze- wykrzacza się- > usuwamy zmienioną wersje, wlepiamy czystą i modujemy... )
If I Have To Choose Between One Evil And Another, Then I Prefer Not To Choose At All

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Vahnal » pn sty 27, 2020 2:25 pm

Edwin przecież zmienia płeć, nie? :D
I tak gada od rzeczy ale Jaheirę bije o głowę.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » sob lut 01, 2020 5:58 am

Cytat:
Edwin przecież zmienia płeć, nie? :D
To za sprawą pasa zmieniającego płeć, czy fabularnie?
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Someone from Rivia
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:12 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Someone from Rivia » pn lut 03, 2020 4:44 pm

ramach questa... się mu zamiana w licza nie udała...
[powyższe zdanie jest prawdziwe jeśli dobrze pamietam]
If I Have To Choose Between One Evil And Another, Then I Prefer Not To Choose At All

Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:49 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Zielu » pn lut 03, 2020 5:31 pm

Długo trzeba go miec w ekipie?
Nigdy wcześniej edwina nie miałem a to moze by ciekawe ;>
Obrazek też mu sie zmienia?
Najlepszy czas na sadzenie drzew był dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy czas jest teraz.

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Sledzik » śr lut 19, 2020 7:53 am

z resztą twórcy od początku planowali baldura jako serie
(patrz liczne wywiady i dziwne brązowe pantalony, srebrne pantalony i złote pantalony)
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Vahnal » ndz mar 01, 2020 9:32 am

Moja ekipa w Baldurze 2 wyglądała tak (tzn. taka mi się najbardziej podobała, bo miałem chyba wszystkich za którymś przejściem):

- Ja (klasy różne, berserker, mag, kapłan, prawie zawsze człowiek)
- Aerie
- Korgan lub Sarevok (w dodatku)
- Edwin
- Anomen lub Cernd
- Jan
Jedyny problem z takim składem to reputacja, żeby się Korgan z Edwinem nie wkurzyli za bardzo. Utrzymywałem na 17 i było git (sam miałem charakter na ogół ND).

Zielu napisał/a:
Długo trzeba go miec w ekipie?
Nigdy wcześniej edwina nie miałem a to moze by ciekawe ;>
Obrazek też mu sie zmienia?


To ma chyba związek z questem na cmentarzu a nie zależy od czasu. Co do obrazka to nie pamiętam w sumie, ale raczej tak.

BTW. Potrzymajcie w drużynie Aerie z Edwinem (i chyba Korganem też), to może zmienicie niepochlebne zdanie na jej temat ;)
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Rincewind1 » ndz mar 01, 2020 5:21 pm

Do licha chyba czas zagrać w końcu w dwójkę :p
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Pudliszki » ndz mar 01, 2020 6:12 pm

Cytat:
Do licha chyba czas zagrać w końcu w dwójkę :p

Nie grałeś jeszcze? ) :-o
Polecam naprawdę świetna gra ;] - ta interakcja z drużyną jest po prostu genialna :D , do tego masa pobocznych i do tego ciekawych questów. Ciekawą opcją jest też to, że możesz zostać zwierzchnikiem zakonu paladynów (jak grasz palem), lordem twierdzy (jak grasz wojem lub mnichem), wodzem gaju druidów (jak grasz druidem) i jeszcze kilka innych opcji, ale nie za bardzo pamiętam ;] . No i oczywiście genialne romanse :D - no, ale niestety można powiedzieć, że masz tylko 2 laski do wyboru: Aerie - jak grasz dobrą drużyną, Viconię jak grasz złą (ale nie koniecznie, bo w ToB'ie zmienia charakter) i Jaheirę (której nie liczyłem bo jest żalowa XD i nie nadaje się na romans.Cytat:
Do licha chyba czas zagrać w końcu w dwójkę :p

Nie grałeś jeszcze? ) :-o
Polecam naprawdę świetna gra ;] - ta interakcja z drużyną jest po prostu genialna :D , do tego masa pobocznych i do tego ciekawych questów. Ciekawą opcją jest też to, że możesz zostać zwierzchnikiem zakonu paladynów (jak grasz palem), lordem twierdzy (jak grasz wojem lub mnichem), wodzem gaju druidów (jak grasz druidem) i jeszcze kilka innych opcji, ale nie za bardzo pamiętam ;] . No i oczywiście genialne romanse :D - no, ale niestety można powiedzieć, że masz tylko 2 laski do wyboru: Aerie - jak grasz dobrą drużyną, Viconię jak grasz złą (ale nie koniecznie, bo w ToB'ie zmienia charakter) i Jaheirę (której nie liczyłem bo jest żalowa XD i nie nadaje się na romans.
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » pn mar 02, 2020 9:35 am

Tak, największą zaletą BG2 jest interakcja drużyny z twoją postacią i rozmowy między postaciami. W jedynce teraz mi tego brakuje :) Ja ciągle się zastanawiam, czy wyjdzie kiedyś BG3, a jeśli w ogóle to mam nadzieję, że nie w 3D.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Iskrena » pn mar 02, 2020 12:44 pm

A ja mam nadzieje, że w 3D, ale z rzutem izometrycznym -> patrz dungeon siege II.
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:49 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Zielu » śr mar 04, 2020 9:03 am

Em, a po co ma wychodzic BG3?
Owszem gra zajedwabista, ale saga dziecięcia Bhaala została ukończona. Kontynuacja to było by odgrzewanie starych kotletów. Po co?

Jedyne o co można prosic/miec nadzieje to wyjscie gry RPG dziejacej sie w świecie zapomnianych krain, stawiajacej na fabułe. A nie kolejnego pseudo rpg-hack and slash ;/
A takie teraz nie wychodzą niestety ;(
Najlepszy czas na sadzenie drzew był dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy czas jest teraz.

ODPOWIEDZ