Baldur's Gate

Forum o grach video
Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Pudliszki » pt sty 24, 2020 4:13 pm

Zielu napisał/a:
Traktuje Cie jak śmiecia, naśmiewa sie. Ale potem przełamujesz lody, i mięknie. Owijasz wokoło palca i sama pcha sie do łóżka.
Tak przez to trzeba niestety przebrnąć, ale ja już jestem w tym momencie jak sama do mnie lgnie :D .
Co do Aerie, to też mnie wkurzało jej to ciągłe marudzenie itp, ale też się później poprawia, a w tronie baala podobno ma się z nią dziecko :D
A Jaherii, to w ogóle nie trawie.
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2020 3:52 pm przez Pudliszki, łącznie zmieniany 1 raz.
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » pt sty 24, 2020 5:41 pm

Pudliszki napisał/a:
A Jaherii, to w ogóle nie trawie.
Me too.
Pudliszki rób screeny wszystkich gadek z Viconią bo sam jestem ciekaw :D
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2020 3:53 pm przez Woland, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Pudliszki » sob sty 25, 2020 9:13 am

Vanhal napisał/a:
kończy jak ruska powieść.
Wszędzie pisze, że kończy się świetnie...

Cytat:
Pudliszki rób screeny wszystkich gadek z Viconią bo sam jestem ciekaw :D

Looool, tego tyle było, że szok. Fajny tekst był jak opowiadała, że była zmuszana przez jakiegoś lorda, który ją uratował do posługi erotycznej (w końcu jest mroczną elfką - zna się na rzeczy XD )
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Someone from Rivia
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:12 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Someone from Rivia » pn sty 27, 2020 11:05 am

Vanhal napisał/a:
już bym wolał romans z Edwinem :twisted:

:-o

Gor napisał/a:
walczą o zagóra. taki lokalny humor.

koty są moją domeną. wszystkie.

jeśli chcecie grać poraz n-ty w BG2 to zerknijcie sobie na moda "The darkest day" (bodajże)
albo poszukajcie innych... gdzieś widziałem kilka(naście ) dodatkowych postaci (z romansami, tak.)

tylko trzeba uważać bo nie zawsze bedzie wszystko działać ajk się walnie X modów...
może się przydać JSGME (chyab się to tak zwało) albo dużo miejsce an dysku, i czasu (kopia baldura w innym folderze- wykrzacza się- > usuwamy zmienioną wersje, wlepiamy czystą i modujemy... )
If I Have To Choose Between One Evil And Another, Then I Prefer Not To Choose At All

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Vahnal » pn sty 27, 2020 2:25 pm

Edwin przecież zmienia płeć, nie? :D
I tak gada od rzeczy ale Jaheirę bije o głowę.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » sob lut 01, 2020 5:58 am

Cytat:
Edwin przecież zmienia płeć, nie? :D
To za sprawą pasa zmieniającego płeć, czy fabularnie?
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Someone from Rivia
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:12 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Someone from Rivia » pn lut 03, 2020 4:44 pm

ramach questa... się mu zamiana w licza nie udała...
[powyższe zdanie jest prawdziwe jeśli dobrze pamietam]
If I Have To Choose Between One Evil And Another, Then I Prefer Not To Choose At All

Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:49 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Zielu » pn lut 03, 2020 5:31 pm

Długo trzeba go miec w ekipie?
Nigdy wcześniej edwina nie miałem a to moze by ciekawe ;>
Obrazek też mu sie zmienia?
Najlepszy czas na sadzenie drzew był dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy czas jest teraz.

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Sledzik » śr lut 19, 2020 7:53 am

z resztą twórcy od początku planowali baldura jako serie
(patrz liczne wywiady i dziwne brązowe pantalony, srebrne pantalony i złote pantalony)
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Vahnal » ndz mar 01, 2020 9:32 am

Moja ekipa w Baldurze 2 wyglądała tak (tzn. taka mi się najbardziej podobała, bo miałem chyba wszystkich za którymś przejściem):

- Ja (klasy różne, berserker, mag, kapłan, prawie zawsze człowiek)
- Aerie
- Korgan lub Sarevok (w dodatku)
- Edwin
- Anomen lub Cernd
- Jan
Jedyny problem z takim składem to reputacja, żeby się Korgan z Edwinem nie wkurzyli za bardzo. Utrzymywałem na 17 i było git (sam miałem charakter na ogół ND).

Zielu napisał/a:
Długo trzeba go miec w ekipie?
Nigdy wcześniej edwina nie miałem a to moze by ciekawe ;>
Obrazek też mu sie zmienia?


To ma chyba związek z questem na cmentarzu a nie zależy od czasu. Co do obrazka to nie pamiętam w sumie, ale raczej tak.

BTW. Potrzymajcie w drużynie Aerie z Edwinem (i chyba Korganem też), to może zmienicie niepochlebne zdanie na jej temat ;)
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Rincewind1 » ndz mar 01, 2020 5:21 pm

Do licha chyba czas zagrać w końcu w dwójkę :p
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Pudliszki » ndz mar 01, 2020 6:12 pm

Cytat:
Do licha chyba czas zagrać w końcu w dwójkę :p

Nie grałeś jeszcze? ) :-o
Polecam naprawdę świetna gra ;] - ta interakcja z drużyną jest po prostu genialna :D , do tego masa pobocznych i do tego ciekawych questów. Ciekawą opcją jest też to, że możesz zostać zwierzchnikiem zakonu paladynów (jak grasz palem), lordem twierdzy (jak grasz wojem lub mnichem), wodzem gaju druidów (jak grasz druidem) i jeszcze kilka innych opcji, ale nie za bardzo pamiętam ;] . No i oczywiście genialne romanse :D - no, ale niestety można powiedzieć, że masz tylko 2 laski do wyboru: Aerie - jak grasz dobrą drużyną, Viconię jak grasz złą (ale nie koniecznie, bo w ToB'ie zmienia charakter) i Jaheirę (której nie liczyłem bo jest żalowa XD i nie nadaje się na romans.Cytat:
Do licha chyba czas zagrać w końcu w dwójkę :p

Nie grałeś jeszcze? ) :-o
Polecam naprawdę świetna gra ;] - ta interakcja z drużyną jest po prostu genialna :D , do tego masa pobocznych i do tego ciekawych questów. Ciekawą opcją jest też to, że możesz zostać zwierzchnikiem zakonu paladynów (jak grasz palem), lordem twierdzy (jak grasz wojem lub mnichem), wodzem gaju druidów (jak grasz druidem) i jeszcze kilka innych opcji, ale nie za bardzo pamiętam ;] . No i oczywiście genialne romanse :D - no, ale niestety można powiedzieć, że masz tylko 2 laski do wyboru: Aerie - jak grasz dobrą drużyną, Viconię jak grasz złą (ale nie koniecznie, bo w ToB'ie zmienia charakter) i Jaheirę (której nie liczyłem bo jest żalowa XD i nie nadaje się na romans.
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » pn mar 02, 2020 9:35 am

Tak, największą zaletą BG2 jest interakcja drużyny z twoją postacią i rozmowy między postaciami. W jedynce teraz mi tego brakuje :) Ja ciągle się zastanawiam, czy wyjdzie kiedyś BG3, a jeśli w ogóle to mam nadzieję, że nie w 3D.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Iskrena » pn mar 02, 2020 12:44 pm

A ja mam nadzieje, że w 3D, ale z rzutem izometrycznym -> patrz dungeon siege II.
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:49 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Zielu » śr mar 04, 2020 9:03 am

Em, a po co ma wychodzic BG3?
Owszem gra zajedwabista, ale saga dziecięcia Bhaala została ukończona. Kontynuacja to było by odgrzewanie starych kotletów. Po co?

Jedyne o co można prosic/miec nadzieje to wyjscie gry RPG dziejacej sie w świecie zapomnianych krain, stawiajacej na fabułe. A nie kolejnego pseudo rpg-hack and slash ;/
A takie teraz nie wychodzą niestety ;(
Najlepszy czas na sadzenie drzew był dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy czas jest teraz.

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » śr mar 04, 2020 1:57 pm

W sumie mogłoby być... Tylko problem w tym, czy w ogóle kiedykolwiek wyjdzie BG3 :P
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Gor » pt mar 06, 2020 5:59 am

e, najlepsze erpeegi to wlasnie były w 2d.

jak gralem w takiego f, f2, p:t, bg czy bg2 to nigd nie uwazalem, ze potrzebne tu jest 3d.

a jak się grało w gry w 3d, to to 3d w rpg tylko przeszkadza.


IMO jesli by wydali bg3, to zrobili by baldurom krzywdę. Tak jak f3 krzywdzi fallouty.
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Iskrena » sob mar 07, 2020 7:39 pm

Cytat:
e, najlepsze erpeegi to wlasnie były w 2d.
Dobre określenie - BY?Y. Teraz nie robi się bez 3D, a rzut izometryczny to ten sam rzut co w starych grach 2D, tylko grafika w tych nowych 3D jest nieco ładniejsza, bardziej kształtna, bo jest w 3 wymiarach, generalnie na tym by sie różnice graficzne skończyły, bo reszta to już rzecz twórców jak przerobią grafikę 2D na 3D.
Cytat:
jak gralem w takiego f, f2, p:t, bg czy bg2 to nigd nie uwazalem, ze potrzebne tu jest 3d.
Owszem z tym wyjątkiem, że nie było potrzebne, teraz nikt nie bawi się w 2D, chyba że studenci. Niby dalej nie jest to wymagane, ale skoro mamy takie dobrodziejstwo, to nie widzę przeciwskazań, jeśli tylko grafika ma wyglądać ładniej, reszta i tak jest zachowana.
Cytat:
a jak się grało w gry w 3d, to to 3d w rpg tylko przeszkadza.
Jakoś nigdy nie odniosłam takiego wrażenia, grając w dobre RPG w 3D, czy to z rzutem izo, czy to z trybem TPP. Kwestia nie leży w 3D, ale w tym jak twórcy zrobią interfejs i czy będzie on przyjazny. Jak wiadomo zawsze znajdą się tacy co będą narzekać, ale np. takiego kotora nie wyobrażam sobie bez 3D, bo grafika doskonale oddaje klimat gry, oczywiście podbudowana fajną fabułą i przede wszystkim grywalnością.
//w 3d nie powstalo zadne az tak dobre rpg. a wrecz uwazam, ze im lepsza grafika tym gorzej. Kiedy gra ma dobra grafike,tworcy bardziej skupiaja sie na robieniu efektownej walki, pięknych modeli potworow itp.
Kiedy gra nie ma cudnej grafy, jedyna czym może wymiatać to fabuła i wtedy widać, że praca na niej właśnie się skupia. To nie jest bezpośrena wada tej 'uber grafy' ale ona w pewien sposób niszczy gry rpg. Dla mnie jasne jest, że najlepsze gry RPG wyszły za czasów kart grafiki po kilkanaście MB pamięci. Teraz jak jest budżet na grę w milionach, to 90% pójdzie na realistyczny wygląd broni w twojej ręce i potem masz fallouta3 hns..
Cytat:
IMO jesli by wydali bg3, to zrobili by baldurom krzywdę. Tak jak f3 krzywdzi fallouty.
No tu sie akurat zgodze, bo fallout 3 tez mnie nie przekonał, ale wcale nie dlatego że weszli w 3D, choć to też niestety działało na niekorzyść, bardziej dlatego, że ta gra stała się z RPG FPS z drogą wyboru... Gdyby zrobili z rzutem izo i ciachnęli porządną fabułę, to gra zapewne byłaby hitem tak jak f2 lub przynajmniej tak dobra jak f1, a tak pozostaje zmarnowany potencjał.

Ale zeszlismy z tematu bg.
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Someone from Rivia
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:12 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Someone from Rivia » pn mar 09, 2020 8:06 pm

Iskrena napisał/a:
Fallout 3 tez mnie nie przekonał

Van Buren nigdy nie wyszedł.


IMHO grafika 3D nie jest potrzebna grą RPG. owszem czasem jest ładniej... ale... to nie jest główny cel cRPG.
a i jeszcze jedno: to że gra zawiera "karte postaci", statystyki inne niż ilość życia i naboi, możliwość pogadania to nie znaczy że jest od razu cRPG.


Zielu napisał/a:
Em, a po co ma wychodzic BG3?
Owszem gra zajedwabista, ale saga dziecięcia Bhaala została ukończona. Kontynuacja to było by odgrzewanie starych kotletów. Po co?


zgodzę się. poza tym co z fabułą by było? co/kto graczowi stanie na drodze po tronie? tam by smocze demilisze szły hurtowo...
If I Have To Choose Between One Evil And Another, Then I Prefer Not To Choose At All

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » ndz mar 15, 2020 9:41 am

Po BG1 też mogłoby się wydawać, ze historia zakończona, czyż nie? BG2 jakby na to nie patrzeć było robione na siłę, czyż nie? No to co jak wyjdzie BG3? :P
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Gor » pn mar 16, 2020 8:12 am

będzie dodatkiem na siłę do dodatku na siłę.

to już jak 8453 odcinek mody na sukces


nie, niech zrobią dobrą grę (nie skupiajac sie na grafice) i tyle. nie musi sie nazywac BG

a czemu nie bedzie BG3?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Interplay
bankructwo

http://pl.wikipedia.org/wiki/BioWare
wykupienie prze EA shit
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » pn mar 16, 2020 12:27 pm

Gor napisał/a:
a czemu nie bedzie BG3?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Interplay
bankructwo
A podobno nim Interplay zbankrutował trwały już prace nad BG3. Jednak ja osobiście bardziej z BG kojarzę Black Isle Studio, a nie Interplay.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Baldur's Gate

Post autor: Gor » pn mar 16, 2020 12:55 pm

czytaj linki

Kod:

Black Isle Studios był to oddział firmy Interplay Entertainment
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Woland » pn mar 16, 2020 2:47 pm

Wiem, wiem. Ja tylko stwierdzam, że mimo tego, iż wszystko było pod Interplay'em, to BIS bardziej mi się kojarzy z Baldurem niż Interplay.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Baldur's Gate

Post autor: Iskrena » wt mar 17, 2020 8:26 am

Gor napisał/a:
ale co najgorsze:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Black_Isle_Studios
jak poczytacie liste gier jakie wydali, zrozumiecie, czemu DOBRE rpg juz nie wychodzą.
to ni gatunek, a jedna i ta sama grupa wariatow stworzyla te legendy
Nie prawda, że nie wychodzą, przeoczyłeś pewien ważny aspekt:
Cytat:
Wielu wcześniejszych pracowników Black Isle pracuje teraz w Obsidian Entertainment
Ta skromna firma stworzyła dzisiejsze wspaniałe KotOR'y

Myślę, że gdyby wzięli się jeszcze za jakiegoś RPG'a, to wyszła by gra na miarę starych dobrych RPG.
Dopamine Addicted

ODPOWIEDZ