WoW i Ultima, a inne MMORPG

Wszystko o grach multi.
Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Rincewind1 » wt kwie 14, 2020 4:34 pm

Ta, BG są mocną stroną WoWa :) . Co ciekawe, ostatnio my w alliance mieliśmy przewagę liczebną. Co mnie ostatnio zaczęło denerwować to blood elfy, a raczej to, że cała horda nagle składa się z niemalże wymarłej rasy :p .
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Vahnal » wt kwie 14, 2020 5:52 pm

Rincewind1 napisał/a:
Ta, BG są mocną stroną WoWa :) . Co ciekawe, ostatnio my w alliance mieliśmy przewagę liczebną. Co mnie ostatnio zaczęło denerwować to blood elfy, a raczej to, że cała horda nagle składa się z niemalże wymarłej rasy :p .
Nie wiem, na jakim serwerze grasz, ale na WoWcracku przy porównywalnej liczbie i jakości (tzn. levelu i sprzęcie, BG na wowcracku są nieco zrypane bo nie dzielą się na poziomy, tzn. grają same 70) Sojusz wygrywa w 80% przypadków.

I znów z WoWcracka, ze statystyk wynika, że średnio 40 do ponad 50% całej hordy to blood elfy (w ally najwięcej jest night elfów, potem ludzie, draenei, gnomy i krasnoludy). W ogóle to dość ciekawa sprawa, teraz na praktycznie każdym serwerze, czy to płatnym czy privie horda ma przewagę liczebną, czasami dochodzącą aż do 2:1. Natomiast przed Burning Crusade było dokładnie odwrotnie, przewagę miał Sojusz. Co się zmieniło, każdy wie:
1. Paladyni dla hordy, nie ma ich przesadnie wiele, % mniej więcej tyle, co szamanów w ally.
2. Blood Elfy. Z czym się kojarzą też każdy wie, a jak napisałem wyżej, 50% hordy to BE, i tu jest przyczyna zmiany liczebności. Zresztą aktualny stan oficjalnej fabuły do WoWa zakłada powrót do stanu, gdy byli, jeszcze wysokimi elfami (Sunwell znów działa), ale ponieważ "równowaga" musi być, nie zmieni się nic. (Może w WoWie 2 :twisted: ).
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Woland » śr kwie 15, 2020 12:53 pm

Vanhal napisał/a:
Może w WoWie 2 :twisted: ).
A będzie w ogóle?

Vanhal napisał/a:
w ally najwięcej jest night elfów, potem ludzie, draenei, gnomy i krasnoludy)
Dlatego robię najwięcej krasnali, do tego bardzo ich lubię ;] .
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Dopamine Addicted » śr kwie 15, 2020 4:41 pm

Odświeżam. Wow 2 to ten w którego gramy. Wow number one miał fatalna grafikę a w którymś tam roku blizard postanowił ulepszyć ją pozostając przy starej nazwie. (pewnie im chodziło o wykup nazwy) Za niedługo możemy spodziewać się wowa 3 gdyż obecna grafika powoli staje się przestarzała. (dodatek wniósł trochę ulepszeń graficznych ale nie za dużo)
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Woland » śr kwie 15, 2020 11:54 pm

Szymen mylisz się. World of Warcraft to pierwotnie miała być przygotówka, a grafikę wcale nie miał fatalną bo była to gra "rysunkowa" (taka kreskówka). Niestety Blizzard zawiesił ten projekt, tak samo jak Starcrafta: Ghost :/
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Ibelman » czw kwie 16, 2020 6:56 am

ja tak od tematu wowa odbiję trochę polecam
Cabal online
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Iskrena » czw kwie 16, 2020 1:57 pm

Jak na mój gust zapowiada się kolejny H&S_MMORPG z jeszcze fajniejszą gamą efektów, ale niczym więcej.... <wstyd2>
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Gor » czw kwie 16, 2020 4:24 pm

http://atlantica.ndoorsga...ter/pds/pds.asp

nie h&s

fabula ciekawa (jak na mmo), masa zadan (nigdy jeszcze nie chodzilem farmic expa, a mam 38 lv)

crafting, walka turowa.
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Dopamine Addicted » czw kwie 16, 2020 5:02 pm

ja jednak wolę WOW'a :D Jak dla mnie jest najlepszy.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Gor » czw kwie 16, 2020 9:41 pm

a widziales choc AO?
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Vahnal » pt kwie 17, 2020 8:59 am

zapowiada się

Hehe to już parę lat działa. Choć jak na darmowy jest wcale fajny.
Atlantica niby jest fajna, a jednak coś mnie osobiście od niej odrzuca.

ja jednak wolę WOW'a :D Jak dla mnie jest najlepszy.
Mimo wszystko :) Tylko ciężko znaleźć teraz serwa na WOTLK, emulator jest jeszcze masakrycznie niedorobiony, do tego prawie wszystkie serwy na razie są fun, czyli nie ma mojej ulubionej części - rajdów, a jedynie pvp z przepakowanymi donatorami.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Iskrena » pt kwie 17, 2020 3:00 pm

Vanhal napisał/a:
Hehe to już parę lat działa.
No tak, ale ja w to nigdy nie grałam, a filmik niejako mi "zapowiedział" na co mogę liczyć.
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Raciel » pt kwie 17, 2020 6:14 pm

DA mylisz się. World of Warcraft to pierwotnie miała być przygotówka, a grafikę wcale nie miał fatalną bo była to gra "rysunkowa" (taka kreskówka).
- że he? WoW przygodówka? Nic podobnego. Gra przygodowa w świecie Warcrafta miała się nazywać Warcraft Adventure's: Lord of the Clans i być pierwszą z serii Warcraft Adventure's.

Odświeżam. Wow 2 to ten w którego gramy. Wow number one miał fatalna grafikę a w którymś tam roku blizard postanowił ulepszyć ją pozostając przy starej nazwie. (pewnie im chodziło o wykup nazwy) Za niedługo możemy spodziewać się wowa 3 gdyż obecna grafika powoli staje się przestarzała. (dodatek wniósł trochę ulepszeń graficznych ale nie za dużo)

?e he? Był i jest jeden WoW - World of Warcraft do którego wydano dwa dodatki - The Burning Crusade i Wrath of the Lich King, oraz projektowany jest trzeci. ?aden z nich nie poprawiał ogółu grafiki WoWa aczkolwiek elementy graficzne z dodatków są lepsze niż z podstawki. Blizzard całkiem niedawno przyznał że zastanawia się nad stworzeniem patcha poprawiającego grafikę całej gry.
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Woland » pt kwie 17, 2020 7:45 pm

- że he? WoW przygodówka? Nic podobnego. Gra przygodowa w świecie Warcrafta miała się nazywać Warcraft Adventure's: Lord of the Clans i być pierwszą z serii Warcraft Adventure's.
Prawda, sprawdziłem na Wikipedii. Jednak dawno temu w jakimś Clicku był artykuł o dobrze zapowiadających się, nieskończonych grach i tam ta gra była podpisana, jako World of Warcraft. Kto wie, może w pierwotnych planach tak miała się nazywać.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Pudliszki » pt kwie 17, 2020 9:05 pm

Albo to Click pisze totalne bzdury...
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Raciel » pt kwie 17, 2020 9:26 pm

Nie miała sie tak nazywać, Click pisze głupoty.
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Dopamine Addicted » śr kwie 22, 2020 2:22 pm

poszukajcie sobie, gdzieś czytałem że były dwie wersje wow'. Jedna z dość cienką grafiką wyszła w ok 2000 roku ale szybko została zastąpiona obecną.

TAK wszędzie piszą bzdury tylko wy zawsze wiecie jak jest i jakie plany ma blizzard. Wiecie co nie wnerwiajcie mnie z takimi gadkami. Co prawda to prawda czasem przez pomyłke przeinaczy się fakty ale raczej nie celowo.

Raziel z tego co mi wiadomo blizzard nie zaczął nawet myśleć nad nowym dodatkiem. Obecnie pracują nad patchami wprowadzającymi (chyba) ok 3 raidowych instancji, typu BT albo SWP. NA kolejny dodatek trzeba czekać ok 5 lat
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Raciel » śr kwie 22, 2020 3:17 pm

poszukajcie sobie, gdzieś czytałem że były dwie wersje wow'.
- nie było, grałem
TAK wszędzie piszą bzdury
w WoWa od początku kiedy jest.

wyszła w ok 2000 roku
- czyli od listopada roku pańskiego 2004
TAK wszędzie piszą bzdury
- wszędzie nie ale w Clicku bardzo często pisali głupoty.

Raziel z tego co mi wiadomo blizzard nie zaczął nawet myśleć nad nowym dodatkiem.
- niedawno wydali ogłoszenie że planują wydawać nowy dodatek do WoWa co rok i właśnie zaczęli wstępnie planować kolejny.

Obecnie pracują nad patchami wprowadzającymi (chyba) ok 3 raidowych instancji, typu BT albo SWP.
- nad patchami pracuje inna ekipa niż nad dodatkami.

NA kolejny dodatek trzeba czekać ok 5 lat.
- 5 lat to czekaliśmy na dwa dodatki, teraz co roku ma być kolejny.
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Woland » śr kwie 22, 2020 6:05 pm

TAK wszędzie piszą bzdury tylko wy zawsze wiecie jak jest i jakie plany ma blizzard.
W tej chwili ty też piszesz, ze wiesz jakie plany ma Blizzard, a my nie. Czyli wszyscy piszą bzdury, tylko ty masz rację.

- wszędzie nie ale w Clicku bardzo często pisali głupoty.
Prawda.

poszukajcie sobie, gdzieś czytałem że były dwie wersje wow'. Jedna z dość cienką grafiką wyszła w ok 2000 roku ale szybko została zastąpiona obecną.
Jak chcesz nam udowodnić swoją rację to sam wskaż stronę. Raczej nikt nie będzie szukał tego, żeby przekonać się o czyjejś racji.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Dopamine Addicted » śr kwie 22, 2020 7:17 pm

nie chce wskazywać racji mówię tylko że gdzies o tym czytałem. (nie pamiętam gdzie) Ta sranie w banie... Rok czekałeś na wydanie wotlk zaraz po tbc?? jeśli tak to naucz się liczyć. Blizard nie jest w stanie produkować dodatku do wow'a co rok. Nierealne....
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Raciel » śr kwie 22, 2020 7:45 pm

- 5 lat to czekaliśmy na dwa dodatki, teraz co roku ma być kolejny.
- a ty naucz się czytać.
Blizard nie jest w stanie produkować dodatku do wow'a co rok. Nierealne....
- mniejsze firmy od MMORPGów sobie z tym radzą a taki gigant sobie nie poradzi?
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Dopamine Addicted » śr kwie 22, 2020 9:07 pm

Szczerze?? NIE. Na podstawie całego tekstu wyciągam, że jak na dwa czekaliśmy 5 lat to na jeden wychodzi więcej niż 2,5 roku....
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Piasek » czw kwie 23, 2020 10:02 am

teraz co roku ma być kolejny.
DA, czytaj ze zrozumieniem. Dopiero TERAZ dodatki będą wychodzić co rok.
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Dopamine Addicted » czw kwie 23, 2020 11:05 am

Ja nie mogę, chyba wiem. Ale czytaj wyżej...NIE WIERZE w to <eee> W Azerocie jest jeszcze 7 nieaktywnych portali (chyba) więc teoretycznie będzie jeszcze 7 dodatków. Ale na pewno nie będą wychodzić co rok. A nawet jeśli, to pewnie będą cienkie. ;> W końcu "Co nagle to po diable".
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: WoW i Ultima, a inne MMORPG

Post autor: Woland » czw kwie 23, 2020 4:30 pm

Kto wie DA. Wszystko jest możliwe, mogą wydawać dodatki co rok, co nam to przeszkadza. Wszystko zależy od nich.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

ODPOWIEDZ