Planszówki

Gry bez prądu
elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Planszówki

Post autor: elandir » pt lip 31, 2020 1:32 pm

Mam pytanko czy według was jest jakaś planszówka (najlepiej strategiczna) na którą warto zwrócić uwagę i która jest warta swojej ceny. Bardzo podoba mi się Gra o Tron (i chyba nie tylko mi) i tego typu grę chciałbym nabyć.

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Planszówki

Post autor: Tavin » pt lip 31, 2020 9:32 pm

Hm, nie jestem może doświadczony w graniu w planszówki, bo nie mam zbytnio czasu, ale zarówno ja jak i pare osób z tego forum pocinaliśmy sobie trochę w Dungeoneer. Całkiem fajna i prosta planszówko-rpg. Jedna gra trwa koło godzinki (w zależności od ilosci graczy), gra jest prosta i to taka karcianko planszówka. Buduje się lochy specjalnymi kartami, każdy ma swoją postać i zadania do wykonania. Drogie to nie jest a od czasu do czasu fajnie jest pograć. Minusem jest powtarzalność. Jak za dużo razy grasz, to się nudzi, ale jak odłożysz na półkę i za jakiś czas znów zachce ci sie grać, to spowrotem sprawia przyjemność
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Planszówki

Post autor: WładcaBurz » pt lip 31, 2020 10:36 pm

Od siebie mogę polecić:

Wysokie Napięcie (świetna gra ekonomiczna, nie zrażajcie się dość marną szatą graficzną)

Gra o Tron - tutaj już chyba wszyscy znają moje zdanie, megagra. zebym ja tak wreszcie w nią wygrał jeszcze kiedyś (westchienie)

Arkham Horror - świetna sprawa. Jak dobrze zagracie to można się poczuć jakby się sesje grało

Trybun - świetna gierka w klimatach starożytnego Rzymu(co prawda historii to to się nie trzyma :p ).

Agricola - żywot niemieckiego farmera jeszcze nie był tak zabawny! I przekminiony

Tytuły do sprawdzenia na Rebelu

Awatar użytkownika
Golum
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 16, 2020 1:54 pm

Re: Planszówki

Post autor: Golum » pt lip 31, 2020 10:53 pm

Popieram, Trybuna świetna sprawa...i zajmuje duużo czasu.


Descen - Grałem w to tylko raz, cholernie drogie. Ale gierka zajebista!

Hmm...Monopol?

Awatar użytkownika
Bavette
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 01, 2020 10:26 am

Re: Planszówki

Post autor: Bavette » pt lip 31, 2020 11:12 pm

Arkham Horror jest jak dla mnie numerem jeden wśród planszówek. Niesamowity klimat,oraz rozgrywka. Najlepiej grało nam się w 2 osoby.

Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 86
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Re: Planszówki

Post autor: Bulgur » pn sie 03, 2020 8:41 am

Jest kilka bardzo fajnych strategii planszowych,podam tytuły które możesz sprawdzić: wcześniej wspomniana Gra o Tron,Osdanicy z Catanu,Cytadela,Stone Age. Wszystko zależy jak długi chcesz mieć czas rozgrywki i na ile osób ma ona byc.

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Planszówki

Post autor: Everet » pn sie 03, 2020 9:43 am

Battlestar Galactica :)
Uwieeelbiam. Zagrałem 3 gry i się zakochałem.
Kto nie rozumie - musi być Cylonem!
Sit transit gloria mundi.

Awatar użytkownika
strangelove
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 9:01 pm

Re: Planszówki

Post autor: strangelove » pn sie 03, 2020 10:05 am

Nie grałem,ale słyszałem dużo pozytywnych opinii. A na ile osób ona jest i w jakim klimacie?

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Planszówki

Post autor: Everet » pn sie 03, 2020 11:19 am

2-5, a klimat to s-f
Sit transit gloria mundi.

ODPOWIEDZ