Sandman

Wszystko o powieściach graficznych
Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Sandman

Post autor: Rincewind1 » pt lut 07, 2020 7:05 pm

Czytał ktoś może cykl komiksów Gaiman'a "Sandman"? Gorąco polecam. Cykl naprawdę świetny. ?e się tak wyrażę "Opowieść o Księciu Opowieści".


Dla tych co nie czytali, na zachętę


Tytułowy "Sandman" to młodszy brat ?mierci(spokrewniony z paroma innymi antropomorficznymi personifikacjami, generalnie rodzinkę ma bardzo specyficzną), Sen. Jego funkcja znacznie jednak wykracza poza opiekę nad światem snu. W jego krainie mieszka między innymi para biblijnych braci, Mervin(dyniogłowy "człowiek pracy"), Lucien(cwany bibliotekarz) oraz wiele innych barwnych postaci. Samemu Morfeuszowi przyjdzie zmierzyć się w serii z wieloma wyzwaniami(poczynając od uwolnienia się ze szklanej kuli, w której został uwięziony przez angielskiego okultystę), m. in. zawędruje do Piekła, by rzucić wyzwanie Lucyferowi, zmierzyć się z knowaniami rodzinnymi i swoim potomstwem, a nawet stanąć do walki z "?agodnymi Paniami".
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Sandman

Post autor: Iskrena » pt lut 07, 2020 7:19 pm

Hm, śmichowe, ale czy aby na pewno warte przeczytania :P Prawdę mówiąc czytanie komiksów zakończyłam gdzieś w granicach zakupu ostatniego kaczora donalda, ale całkiem niedawno zacząłam czytać z serii Star Warsów - Trylogię Thrawna, jednak nie dokończyłam. Może kiedyś jeszcze w komiksy się wciągnę...
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Sandman

Post autor: Rincewind1 » pt lut 07, 2020 9:07 pm

?miechowym bym tego nie nazwał, komiks jest utrzymany raczej w konwencji surrealistycznego thriller'u/horroru :D
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Sandman

Post autor: Machcio » pt lut 07, 2020 10:02 pm

ostatniego kaczora donalda
to komiks dla dzieci. temat wygląda na taki o "normalnych" komiksach


Rince, da się toto co mówisz w empiku zlokalizować często ?? chodzi mi o to czy znajdzie się zawsze jakiś egzemplarz na półce, żeby sobie usiąść na empikowej kanapie i poczytać, czy raczej trzeba u nich zamawiać ??
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Sandman

Post autor: Rincewind1 » pt lut 07, 2020 10:26 pm

Tak. Teraz jest 14 zeszyt(według europejskiej numeracji), i o tyle fajnie, że jest on nie powiązany zbytnio fabularnie z poprzednimi 13(zbytnio w sensie że można spokojnie przeczytać bez znania poprzednich 13 i dobrze się przy tym bawić). Ja go przeczytałem po czy po powrocie do domu od razu zacząłem pobierać resztę z neta....
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Sandman

Post autor: Iskrena » pt lut 07, 2020 11:08 pm

to komiks dla dzieci. temat wygląda na taki o "normalnych" komiksach
Czyli widzisz jak dawno już komiksów nie czytałam, poza małymi wyjątkami, po prostu mnie nie wciągały jakoś specjalnie... No parę razy mangę jeszcze...
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Sandman

Post autor: Vahnal » sob lut 08, 2020 9:09 am

Ja akurat lubię komiksy. Problem w tym samym, co z mangą - w Polsce komiks został zaszufladkowany jako rozrywka dla dzieci. Główna w tym zasługa firmy TM-Semic, wydającej niezbyt ambitne komiksy Marvela i DC (miałem 10 lat to się czytało fajnie, potem już niezbyt). Na szczęście można teraz dostać po polsku wiele ciekawych serii (moje ulubione to "Armada", wszystko Jodorovskiego i oczywiście "Thorgal"), tyle że koszmarnie drogo, 30 zeta za jeden zeszyt to koszmar, a już 80 (chyba) za 300 to przegięcie na całej linii. Sandmana nie czytałem i nie sądzę żebym przeczytał, bo styl Gaimana po prostu mi się nie podoba, ale komiks ten jest powszechnie uważany za jeden z najlepszych.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Sandman

Post autor: Raciel » sob lut 08, 2020 5:47 pm

Sandmana zaiste zacną serią komiksową jest i również polecam. Egmont mógłby wziąć się w garść i wydać resztę hardcoverów. Fakt, że trochę kosztują ale warto jednorazowo wydać te 70 zł dla tego bohatera, fabuły, rysunków. A jakość wydania jest naprawdę porządna. Wiem, wiem... 70 zł to dużo, ale jak ktoś lubi komiksy to zrozumie. ^^
Miałem ciche nadzieje, że trzeci hc pojawi się na tegorocznym MFK ale niestety ;(
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Sandman

Post autor: Dobrawa » ndz lut 09, 2020 7:10 pm

Każdy komiks ma w sobie coś magicznego,tego nie da się ukryc. Natomiast serii Sandmana nie czytałem,ale z tego co piszesz to warto.
Festīna lente!

liwek
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 03, 2023 9:57 pm

Re: Sandman

Post autor: liwek » ndz wrz 03, 2023 9:58 pm

Cykl komiksów "Sandman" autorstwa Neila Gaimana to jedno z najbardziej kultowych dzieł w światowej literaturze komiksowej. Jest doceniany zarówno przez fanów komiksów, jak i literatury, ze względu na swoją głębię, oryginalność i bogaty kontekst fabularny.

"Sandman" to nie tylko opowieść o Morfeuszu, Księciu Opowieści i panu Snów, ale także przegląd ludzkich marzeń, koszmarów, legend i historii. Tworzy niezwykle rozbudowany świat, w którym pojawiają się postacie o bogatych charakterach, jak Lucien czy Mervin, oraz wątki z różnych obszarów mitologii, literatury i historii.

Jednym z największych atutów "Sandmana" jest to, że opowiada on wiele różnych historii, które są ze sobą powiązane, tworząc spójną całość. Neil Gaiman eksploruje w nim tematy takie jak miłość, śmierć, los, czas i wiele innych, co sprawia, że komiks ma głęboki sens i oddziałuje na czytelników na wielu poziomach.

Jeśli ktoś jeszcze nie czytał "Sandmana", to zdecydowanie warto to nadrobić. To dzieło jest pełne mądrości i inspiracji, które pozostaną z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury.

ODPOWIEDZ