Nordic walking ...

Inne pogaduszki
Awatar użytkownika
hagrim
Posty: 9
Rejestracja: pt sie 07, 2020 4:55 pm

Nordic walking ...

Post autor: hagrim » pt sie 07, 2020 5:28 pm

Słuchajcie, a ja mam pytanko. Czy ktoś z Was zna się na Nordic Walking? Moja znajoma pieje z zachwytu, bo jej znajoma kupiła jej kijki i ona teraz całymi dniami chodzi z tymi kijkami i chwali się, że zapomniała jak boli kręgosłup, nie tylko lędźwiowy ale i każdy inny.
Sama też nie zna się na tym za bardzo, wie tyle co jej powiedziała ta znajoma, w sumie niewiele.

Przeszukałem internet, ale jakoś nie mogę znaleźć informacji na ten temat, podobnie jak i nie wiem które kijki są dobre, które nie. Zastanawiam się, czy sobie takowych nie zafundować i chociaż w czasie wakacji trochę pochodzić, ale kompletnie się na tym nie znam. Kijki widziałam w cenie od 19 złotych do 80 zł, niektóre są profesjonalne, ja jednak nie wiem kiedy powinno się mieć profesjonalne a kiedy nie. Podobno należy je także dobierać wg wzrostu, ale jak?
Pomożecie mi może?????

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Nordic walking ...

Post autor: Tavin » pt sie 07, 2020 5:37 pm

Ja od stu lat chodzę z kijkami (o kijkach ). Po górach, nizinach, a nawet po plaży. W czasach, gdy nikt o tym nie słyszał ja, i podobne mi osoby, budziłam sensacje i ironiczne uwagi "ooo, narty zgubiłas". O bardziej dosadnych nie wspomnę. Nie wnikam w filozofię (technikę) nordic walkingu stosując rytm, który znam z turystyki narciarskiej lub który podpowiadaja naturalne ruchy ciała. Albo ręka - przeciwna noga, albo obieręce do przudu, podparcie kijkami, dwa kroki (lub cztery) kroki do przodu. Przypomnij sobie, jak zachowują sie zawodnicy biegający na nartach. Można iśc półtora, dwa razy szybciej niż bez kijków, przy zdecydowanie mniejszym wysiłku. Praktycznie chodzi się na czterech łapach Pracują mięśnie rąk i klatki piersiowej odciążając nogi i stawy biodrowe.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

ODPOWIEDZ