Historia - o czasach przeszłych i zaprzeszłych

Inne pogaduszki
Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Historia - o czasach przeszłych i zaprzeszłych

Post autor: Vahnal » ndz sie 30, 2020 12:15 am

Wystarczy spojrzec na mape. Te gorki na poludnie od nas zachecajaco nie wygladaja, a nasz kraj jest w wiekszsci nizinny. Poradzic sie na to nic nie da, choc zachodnia i wschodnia granica maja obecnie krzystniejszy dla obronnosci kraju przebieg niz dawniej. Co do Pentagonu- moze i bronic beda, w koncu lezy to w ich interesie.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Historia - o czasach przeszłych i zaprzeszłych

Post autor: Vahnal » ndz sie 30, 2020 3:06 am

Ukraina ani Białoruś nie należą do NATO. Polska należy, więc wsparcie ma zapewnione - gdyby wsparacia w razie czego nie dostała, sojusz ten utracił by racje bytu. A na to USA pozwolić sobie nie mogą.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Historia - o czasach przeszłych i zaprzeszłych

Post autor: Hawking » ndz sie 30, 2020 4:04 am

Ja jestem sceptycznie nastawiony do tych naszych sojuszy. Nie tak dawno temu też mieliśmy sojusze z Anglią i z Francją a jak przyszło co do czego to okazało się, że nikt nie ma ochoty umierać za Gdańsk. Sądzę, że przyszłe "w razie czego" będzie sie rozgrywało na płaszczyźnie gospodarczej ponieważ pieniądz stał się w dzisiejszych czasach bronią powszechnego użycia(precyzyjna i niezwykle skuteczna) a co za tym idzie nie ma co liczyć na realną pomoc USA, które nie zrezygnują z wymiernych korzyści aby wspomóc pas zieleni oddzielający europę wschodznią od zachodniej( zwanego Polską).
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Historia - o czasach przeszłych i zaprzeszłych

Post autor: Rincewind1 » ndz sie 30, 2020 5:15 am

Imho, gdyby nie wspomogli jednego ze swoich najbliższych sojuszników, straciliby całkowicie wiarygodność.
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Historia - o czasach przeszłych i zaprzeszłych

Post autor: Dopamine Addicted » ndz sie 30, 2020 6:55 am

Business is Business, jak mawiali bohaterowie "Ojca Chrzestnego", kiedy zabijali swoich długoletnich "przyjaciół". "Przykro mi, nic osobistego, to tylko interesy", zwykli mawiać. Myślę, że mało kto tak docenia wartość dolara jak amerykanie. Więc kiedy sie zacznie "wojna gospodarcza" dostaniemy wsparcie ...polityczne. Czyli ciepłe słowa otuchy, być może nawet jakieś wystąpienie na forum publicznym potępiające poczynania naszych przeciwników i tyle, nic ponad to. Dotyczy to tylko poczynań ekonomicznych , ponieważ nie sądzę aby Wschód nas najechał zbrojnie.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

ODPOWIEDZ