Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Inne pogaduszki
Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Poison Ivy » czw sie 20, 2020 7:44 pm

Ludzie są mściwi jak żadne inne stworzenie . . . wystawiłem towar na aukcjach internetowych i wygrała je jedna osoba - dziewczyna. Towar o wartości 160 zł wyraźnoie zaznaczyłem NIE CHCESZ KUPIĆ - NIE LICYTUJ. Jednak mimo wszystko ona "kupiła" i dzisiaj oznajmiła, że : NIESTETY NIE KUPUJĘ TWOJEGO TELEFONU - PAPA dla mnie jest to równoznaczne z komentarzem negatywnym i takowy wystawiłem.

Ta w odwecie - zemście wystawiła taki sam, z bardzo ambuitnym tekstem - POCAŁUJ MNIE W DUPE. więc widać, że taka błacha sprawa, ale cóż . . . człowiek jest taki a nie inny i czasem wstyd mi z tego powodu, że jeste, człowiekiem . . . Dlatego: BYĆ CZŁOWIEKIEM . . . pfff . . . wielka mi rzecz . . .
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Ibelman » czw sie 20, 2020 8:27 pm

Jeszcze zależy jakim człowiekiem... To też istotnie. Nie wszyscy ludzie sa podobni do opisanej tu osoby. Optymizmu trochę...
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Iskrena » czw sie 20, 2020 9:55 pm

No cóż powiem tak. Aukcje na Allegro maja to do siebie ze niekiedy można kogoś oszukać. Oczywiście ja nie popieram oszustwa wręcz przeciwnie. Uważam że takie aukcje powinny być prowadzone. Jednak należy do minimum ograniczyć ryzyko wystąpienia takiej właśnie sytuacji. Rozumiem ze czujesz się zawiedziona, tez bym się tak czuła. Wystaw ten towar jeszcze raz. Tym razem na pewno kupi go ktoś uczciwy. Tamta dziewczyna się nie przejmuj. Jest nieodpowiedzialna. Teraz wydaje Ci się że wszyscy sa źli. Ale tak nie jest. Na świecie są miliardy ludzi którzy są wartościowi. Nie przejmuj się jedną osobą. Co do twojego ostatniego zdania w sumie zgadzam się z nim. Czym bowiem jest człowiek? Nie będę tu filozofowała bo nie czas i miejsce ale uważam ze niczym specjalnym. O tamtej dziewczynie zapomnij. Na Allegro jest dużo innych uczciwych ludzi. Ona teraz ma od ciebie negatyw. Teraz ktoś będzie wiedział że jest nieodpowiedzialna i zastanowi się trzy razy zanim dokona z nią transakcji. A tego negatywa zedytuj i powiedz jak było naprawdę. On nie będzie się liczył.
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Woland » czw sie 20, 2020 11:35 pm

Dlaczego miałabyś nie filozofować? Temat ciekawy, a czas i miejsce chyba opowiednie są.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Veldrin » pt sie 21, 2020 1:00 am

Zgadzam się. Nie przejmuj się nie ma czym, nic nie straciłaś. Są ludzie i ludziska, niestety...
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Niebezpieczna » pt sie 21, 2020 2:23 am

Nie- "precz z ludźmi", bo jeśli tak to ze wszystkimi, ale "precz z takimi ludźmi". Są na swiecie tłumy ludzi wartościowych...
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Machcio » pt sie 21, 2020 5:32 am

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Leriel » pt sie 21, 2020 6:43 am

no dobra . . . niech wam będzie . . . o<--< precz z "TAKIMI" ludźmi !!!!!!!!
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Hawking » pt sie 21, 2020 7:58 am

Na świecie jest wielu wartościowych ludzi... To, ze teraz się zraziłeś, nie znaczy, ze już tak zawsze będzie... Tak więc głowa do góry i więcej wiary w ludzi...
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Eredin » pt sie 21, 2020 9:23 am

To prawda. Na świecie są wartościowi ludzie którzy nie kierują sie fałszem. Sam próbuje sie z zadawać tylko z takimi ludźmi a olewać tych którzy udają coś, aby coś osiągnąć. Niestety nie zawsze sie to udaje i własnie zaczynam sie przekonywać że jeden z moich najlepszych kumpli taki jest Zaczyna mówić jedno a robić drugie. Doszedłem do wniosku żę nikomu nie można ufać na 100% co najwyżej na 99. Gdyż na każdym sie można sparzyć!!!
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Lutomir » pt sie 21, 2020 10:43 am

Oczywiście, że zawsze jest szansa, ze ktoś nas oszuka... niestety... Czasem człowiek sam sobie nie moze zaufać - przecież w zależności od okoliczności może postąpić inaczej... Czasem wydaje nam się, że jeżeli kiedyś znajdziemy się w danej sytuacji to zachowamy się tak a nie inaczej... Jednakże często gdy taka chwila następuje, to postępujemy inaczej... Człowiek to bardzo złożona osoba i nie zawsze potrafi przewidzieć swoje reakcje... No ale trochę zboczyłem z tematu... Bo co innego gdy sytuacja jest ekstremalna (np. mówimy, że jeśli będziemy świadkami wypadku to pomożemy, tymczasem jak zobaczymy na żywo taką zakrwawioną osobę, to po prostu może nas wmurować w ziemię i nie będziemy w stanie się ruszyć aby pomóc), a co innego, gdy ktoś mowi coś a postępuje zupełnie inaczej w codziennych sytuacjach...
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Sylfil
Posty: 109
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Sylfil » pt sie 21, 2020 11:30 am

wiem, że są i tacy i tacy, ale wstyd mi z tego powodu, że człowiek potrafi być taką perfidną świnią . . . i nie mówię już tutaj o tej marnej panience z okienka . . . whoy azjacki jej w nos!!
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Rincewind1 » pt sie 21, 2020 1:04 pm

ale jest jedna rzecz jaką Ty możesz zrobić... Możesz być dobrym człowiekiem... Pamiętaj o tym...
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Pudliszki » pt sie 21, 2020 2:07 pm

O tak... Pocieszaj sę, że może są i tacy ludzie ale ty starasz się być lepszy. I to naprawdę pomaga po takich sprawach.
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Havelock » pt sie 21, 2020 2:32 pm

Właśnie miałem kontakt z "ludziskiem". Ech, miłe to nie było (znowu sie wstydzę, że do mlodzieży należe), ale jestem optymistą i wszystko bedzie dobrze.... Dobra, koniec smętów, jutro bedzie lepiej A topic ^UP, bo ciekawy temat to jest.
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Sledzik » pt sie 21, 2020 4:06 pm

ja ostatnio miałem styczość z takimi "LUDZISKAMI" . . . ale wolałbym do tego nie wracać, bo byłoby duuużo pisania o zadzie Maryni . . .
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Dobrawa » pt sie 21, 2020 5:04 pm

Ja chyba sie domyślam, gdzie.... I rzeczywiście,nie ma o czym pisać i rozdrapywać starych ran... [optymizm mode on] ale jutro bedzie lepiej.... [optymizm mode off]
Festīna lente!

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Vael » pt sie 21, 2020 6:11 pm

jeśli nadejdzie jutro . . . .
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Blizbor » pt sie 21, 2020 7:55 pm

Zawsze nadejdzie jutro... Bez pesymizmu mi tu proszę
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Raciel » pt sie 21, 2020 8:59 pm

Mylisz się, -> zawsze mówi się . . . Jutro zrobię to, jutro zrobię tamto -> nigdy tego Jutro nie zrobisz . . .zawsze robisz coś Dzisiaj . . . Jutro nie nadejdzie nigdy . . . A tak mówię, że ludzie są daremni .. .. .. stwierdzam z wielkim rozczarowaniem, że chyba należę do tych daremnych . . . odrzuciłęm uczucia bardzo bliskiej mi osoby . . . pomimo, że to co czuję do innej jest przegrane . . . jestem ślepy . . . nie potrafię niczego dostrzec . . . . jestem jednostką przesyconą fałszem . . .
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Piasek » pt sie 21, 2020 10:46 pm

Niektórych rzeczy nie możan odkładać ale inne mozna jutro dokończyć... Akurat człowiek ma dar wychodzenia nawet z najbardziej nieszcześliwych sytuacji... Jesteś człowiekiem i mozesz go w każdej chwili wykorzystać, ale jeśli sie bedziesz dołować i rodrapywac stare rany to nic nie osiągniesz... To niewiele daje, a dużo odbiera... Głowa, do gory, wiele rzeczy można naprawić. I pocieszaj się słowami: kiedyś będzie lepiej
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Alfa » pt sie 21, 2020 11:26 pm

czas leczy rany, ale rany na sercu mają to do siebie, że często ropieją, i konieczna jest dłuuuuuga rekonwalescencja . . . która może skończyć się .... fatalnie ....
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Vahnal » pt sie 21, 2020 11:29 pm

Ale wcale nie musi... Częściej kończy sie wyleczeniem... Pełen optymizm...
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Gor » sob sie 22, 2020 12:35 am

Niech radość do słońca się pnie
Pesymizm zostawmy na dnie
Już Stary Testament choć niezły w nim zamęt
To wprost optymizmem aż tchnie
Miał Dawid metr wzrostu i ćwierć
Lecz duchem był wzniosły jak perć
I z całej swej mocy wyskoczył jak z procy I
z procy Goliata na śmierć
Wieloryb ogromny to ssak
W nim Jonasz więziony rzekł tak
Rzec mogę o farcie jest dom i jest żarcie
Wieloryb to dom żarcie ja
A Mojżesz niemowlę to fakt
Wpadł w wodę lecz płynął na wznak
A u nas choć prorok przytrafia się co rok
To zdarza się że wody brak
To fakt dawniej dłużej żył człek
Sto lat to normalny był wiek
Nie chwalę się wcale lecz ów
Matuzalem Po roku by u nas się wściekł
Czyś mały czy duży
Czyś rybą w kałuży
To co nie jest źle
Bo życie choć gniecie
To znajdziesz w nim przecież
To coś co warto kochać
Raz facet narzekał na rząd
Mówili sąsiedzi to błąd
Radzili sąsiedzi i facet dziś siedzi
Rząd bliżej o widać go stąd
Nie przejmuj się bo co tu kryć
Zawsze przecież może gorzej być
Choćbyś żył nawet dwieście lat
To nie to jest ważne to nie jest ważne
Nieważne jest ile lecz jak
/Edyta Geppert – Nie przejmuj się/
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Człowiek, jako jednostka przesycona fałszem . . .

Post autor: Super Girl » sob sie 22, 2020 1:16 am

ty zawsze potrafisz świetnie sypnąć tekstem . . . ten jest wspaniały . . . ten na moim blogu także . . . CIESZĘ SIĘ, ŻE SPOTKAŁEM WAS - LUDZI NIE PRZESYCONYCH FAŁSZEM
Be the change that you wish to see in the world

ODPOWIEDZ