Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Inne pogaduszki
Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Turin Turambar » czw sie 20, 2020 8:15 pm

Coś zbieracie? Jedni pewnie znaczki, inni karty telefoniczne... Ja nie zbieram nic, ale interesuje mnie i fascynuje ogladanie ludzi którzy mają tony przedmiotów które dla innych nie mają żadnej wartości...
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Dobrawa » czw sie 20, 2020 9:15 pm

Swego czasu kolekcjonowałam kapsle po tymbarku . Obecnie co zbieram..Kolekcjonuję książki, fajne kartki pocztowe i róże. Ale generalnie książki, książki i jeszcze raz książki. Nie przejdę obojętnie obok księgarni, nie ma bata:D. A, no i mogę powiedzieć, że zbieram bilety, po filmach na których byłam.
Festīna lente!

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Gor » czw sie 20, 2020 9:19 pm

Jak byłem młodszy zbierałem wiele rzeczy, a przede wszystkim karteczki bo był na to szał , poza tym pocztówki i nałogowo znaczki pocztowe. Do dziś mi znaczki pozostały, a mam sporą kolekcję, aż jestem z niej dumny. Poza tym bezwartościowe paragony. Dziś zbieram bilety z kin, teatrów czy wystaw. Nie wiem czy można to nazwać kolekcjonerstwem, ale kocham kupować płyty. Książki również, tylko takie to wszystko drogie... Przede wszystkim o tematyce astronomicznej i kosmologicznej, także plakaty i gadżety z tym związane (tylko z tym). Teraz kocham świeczki, więc mam ich naprawdę sporo. Jeśli zobaczę jakąś oryginalną kształtem na przykład, od razu jest moja. Ogólnie strasznie przywiązuję się do niektórych przedmiotów i nie mogłbym żyć bez nich
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Eredin » czw sie 20, 2020 10:08 pm

To prawda, potem z sentymentem się patrzy na swoją kolekcję i wspomina stare dobre czasy..Albo pamięta się to, jak trudno było zdobyć daną rzecz, jak bardzo wartościowa ona dla nas była i jest...ahhh*wzdycha z przejęciem*.
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Pudliszki » czw sie 20, 2020 11:44 pm

Mnie ostatnio udzieliło się zbieranie kapsli po soczkach tynbarkowych. Myślę, że przejdzie to i mnie po pewnym czasie. Nie wiem po co mi, nie wiem do czego to wykorzystam... Ale zbieram 10 już mam
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Piasek » pt sie 21, 2020 12:33 am

Łoł, ja mam koło 100, albo i więcej. Ale gdzieś się mi to po pudełkach wala. Może nie przejdzie . W sumie fajnie jest tak sobie zbierać .
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Woland » pt sie 21, 2020 1:49 am

Ja zbieram tylko te, które wybitnie mi się kojarzą z jakąś sytuacją z mojego życia, czy jakimś miłym wspomnieniem, ewentualnie miłością, stanem duchowym itp. A ogólnie to zbieram kapselki od Heinekena.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Lutomir » pt sie 21, 2020 3:45 am

Oooo..To musisz ich mieć dużo prawda? Mam pomysł, sfotografujmy kiedyś swoją kolekcję i wklejmy na forum xD.
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Blizbor » pt sie 21, 2020 4:25 am

Ja zbieram monety 2złotowe NBP, póki co posiadam wszystkie od 2002 roku, chciałbym te wcześniejsze, ale one troszku kosztują na chwilę obecną :/
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Niebezpieczna » pt sie 21, 2020 6:16 am

Ja zbieram książki, mam ich już dużo. Czytam tylko te książki które kupie, nie pożyczam od znajomych ani z bibliotek. I stąd mam już dość duży zbiór w swojej biblioteczce.
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Iskrena » pt sie 21, 2020 7:58 am

Może i nie zbieram (od przypadku raczej), ale mam dość sporo znaczków (kupiłam raz za grosze na niemieckim targu), monet (zwykłych, kolecjonerskich mniej), raczej średnią bibliotękę (raz na jakiś czas ją zapełniam hurtem, poczym zazwyczaj następuje długa przerwa). Chyba najwięcej mam komiksów - coś ok. 200, z czego jakieś 60 to albumy wydane na przestrzeni ostatnich 4-5 lat, plus kilka perełek (Albumy autorskie Gigera, Kaluty, Tima Wurza czy Estebana Maroto). Mam też sporą skrzynię z prasą i listami z okresu II wojny światowej, należącą wcześniej do rodziny, która mieszkała w zakupionej przez nas kamienicy (aktualnie sprzedanej). Dokumenty posegregowałam i zabezpieczyłam, wcześniej dokładnie zapoznając się z każdym napisanym słowem - tą skrzyneczkę uwarzam za największy skarb: miło jest zapoznać się z orginalną, staropolską polszczyzną. Przy okazji doszukałam się wyznań miłosnych (nawet nie spodziewacie się, ile facet przed wynalezieniem smsów musiał się napocić, aby wyrazić swoje emocje, teraz to tandeta ) i listów z obozów w Niemczech. Na wszystkich ścianach w domu (łącznie z kuchnią) wiszą obrazy, ciężko jednak nazwać to kolekcjonerstwem - wszystkie autorstwa mojego utalentowanego rodzeństwa.
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Rincewind1 » pt sie 21, 2020 8:19 am

TO tak jak ja. U mnie przeważają te fantasy i filozoficzne, bo często lubie dumac nad życiem i zadać wiele pytań i uzyskać odpowiedzi na nie. W szczególności cenię sobie książki Paula Coelho i J. Gaarder..A poza tym zapomniałem dodać, że mam swego rodzaju zwyczaj kolekcjonowania kart telefonicznych i zeszytów... A także często pierdółek, jakis drobiazgów..
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Veldrin » pt sie 21, 2020 8:30 am

Gdybym ja miał tak robić, to niewiele bym książek przeczytał. Zwyczajnie brak finansów.
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Sledzik » pt sie 21, 2020 9:08 am

Kiedys zbieralem karty telefoniczne... A teraz juz tylko haczyki na liscie odbebnionych koncertow Huntera
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Super Girl » pt sie 21, 2020 9:40 am

Nie nudzi ci się to? Ja bym tak nie mogła, po pewnym czasie znudziłoby mi się to .
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Hawking » pt sie 21, 2020 10:13 am

Można powiedzieć, że wbrew swojej woli zbieram figurki porcelanowe. Nie lubię ich, bo tylko się kurzą i zajmują miejsce, ale moi znajomi, jak na ironię, zazwyczaj mi dają jakąś jako prezent np. na urodziny...
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Poison Ivy » pt sie 21, 2020 11:34 am

Ja mam dosc nietypowe zajecie- zbieram...zdjecia Tristanii Tak, tak- przeszukuje caly net w poszukiwaniu nowych zdobyczy, mam juz ok. 4 000 zdjec. Wszyscy mi mowia, ze to zboczenie, lecz ja mam na to swoja nazwe- fetysz
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Ibelman » pt sie 21, 2020 11:54 am

to jest naprawde lekkie zboczenie, przy 2000 już bym raczej się pogubił czy mam dane zdjęcie czy nie, segregujesz je jakos?
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Machcio » pt sie 21, 2020 2:26 pm

Podnieca Cie to jakos, pobudza erotyczne meandry Twojej osobowosci? Onanizujesz sie czy robisz cokolwiek w ten desen czy ich zdjeciach? Jesli nie to to nie jest to fetish
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Raciel » pt sie 21, 2020 3:17 pm

Oj, fetysze sa nie tylko erotyczne... Palam platoniczna miloscia do pieknej Vibeke
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Alfa » pt sie 21, 2020 3:49 pm

A jak to się ma do zbieractwa?xD No chyba, że kolekcjonujesz jej zdjęcia, wycinki, komentarze, wywiady, wszystkie materiały..to ten temat jak najbardziej odpowiedni .
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Sylfil
Posty: 109
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Sylfil » pt sie 21, 2020 4:21 pm

No to prosze przeczytaj notki powyzej, to sie dowiesz jak ma sie co do czego...
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Vahnal » pt sie 21, 2020 5:37 pm

Fetyszem jest dla mnie obsesja... Nikt nie moze na nich nic zlego powiedziec, bo w moich oczach byloby to profanacja tak, tak...
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Onirke » pt sie 21, 2020 5:55 pm

Od wielu miesięcy kolekcjonuje zdjęcia gothic girl. Mam ich ponad 500. Pod fetysz też to się podepnie , taka moja "mała" obsesja. Więcej moich chorych upodobań nie zdradzę .
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Zbieractwo i kolekcjonerstwo

Post autor: Leriel » pt sie 21, 2020 6:21 pm

Gothic Girl? Tzn takie mhroczne nastolatki poubierane na czahrno, z czarhnymi paznokietkami i gothyckimi pamiętnikami?
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

ODPOWIEDZ