Alkohol i inne uzależnienia

Inne pogaduszki
Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Alfa » pt gru 04, 2020 11:37 pm

Piwo jako lekarstwo: 1. Środek na kamienie nerkowe - Jak wiadomo, piwo działa moczopędnie, zatem jest naturalnym lekarstwem na kamienie. Ilość kamieni nerkowych jest odwrotnie proporcjonalna do liczby spożywanych piw. W tym wypadku piwo jest również środkiem homeopatycznym, gdyż bojąc się kamieni, możemy pić piwo profilaktycznie. Chcąc być absolutnie zabezpieczonym przed kamieniami, należy pić średnio jedno piwo dziennie. 2. Lek na przeziębienie - Piwo jest bogate w witaminę C, co odróżnia je od innych lekarstw... alkoholi. Mając katar należy napić się przed snem piwa (około 12 jest odpowiednią dawką) i możemy spać spokojnie. Katar minie. 3. Lek na bezsenność - Jest to zupełnie naturalny medykament. Mając problemy z zasypianiem, napijmy się piwa, a noc na pewno nie będzie bezsenna. 4. Środek na przeczyszczenie - do tego celu najlepiej nadają się piwa o dużym stężeniu alkoholu - tak zwane mocne. Wypijmy parę porterów, a na pewno nas ruszy, górą lub dołem, zależy od pacjenta. 5. Olej mądrości - Gdy siądziemy w większym gronie i pijemy piwo, po trzech każdy zaczyna się wymądrzać. Trudno sobie czasem wyobrazić do jakich projektów i pomysłów ludzie wtedy dochodzą... 6. Środek na kaca - Najlepszym środkiem na kaca jest piwo, to wszyscy wiedzą i basta! 7. Lek na ból głowy - To już się wiąże z kacem: mając go pijemy piwo i ból głowy przechodzi. Gorzej jest jak boli nas głowa bez kaca. Wtedy wszystko zależy od dawki. Zwykle po 10 przechodzi aż do rana (a wtedy patrz pierwsze zdanie w tym akapicie). 8. Środek na depresję - Gdy twierdzimy, że życie jest bez sensu i w ogóle nie ma przyszłości, pijmy piwo. Mając jeszcze piwo, mamy cel : skończyć je. Nie mając już piwa, również pojawia się przed nami cel : kupić następne. Dodatkowo wiemy jaka będzie przyszłość: KAC. 9. Lek przeciwbólowy - pokażcie mi takiego, który po 12 piwach będzie się uskarżał na ból paluszka ... 10. Stany lękowe - nie wiadomo jak to się dzieje, ale po piwie nagle wszyscy nabierają tak jakoś odwagi...
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Hawking » sob gru 05, 2020 12:01 am

cóż ja mogę tylko dodać??
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Sledzik » sob gru 05, 2020 2:03 am

Brawo dla tego pana , który napisał nam recepte na wszelkie ludzkie bolączki... Zgadzam się w 100% . I dzięki... Wlaśnie pije lekarstwo.... Tychy !!! Na zdrowie...
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Gor » sob gru 05, 2020 3:22 am

Wiecej takiej poezji, więcej.. Moze teraz innym alkoholu ?
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Veldrin » sob gru 05, 2020 4:22 am

Wino słodkie, malinowe Cytrynowe, pożeczkowe Tyś w kartonie lub butelce To nie ważne - byle więcej . . . Czasem słodkie jak cukierek często masz procentów wiele które walą w moją głowę i się stają wnet nałogiem... ukochane me procenty! Czczą was duszy mej odmęty! Czy to wódka, czy to wino To je piję z super miną... Łza do oka nagle leci Niech to wszyscy wezmą święci! Bo ni kasy, ni wódeczki tylko wina z kiejś pozeczki . . . Ale co tam - raz się żyje! Zaraz winka się napiję . . .
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Vahnal » sob gru 05, 2020 5:26 am

hehe niezłe
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Piasek » sob gru 05, 2020 6:36 am

Ja gdzieś kiedyś widziałam jak pisałeś o pękniętym dymionie to ile ty ich nastawiłeś, że masz jeszcze wino
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Pudliszki » sob gru 05, 2020 8:34 am

hihi -> jest jeszcze przeszło 30 litrów wina z wiśni . . . a ten pęknięty dymion - nawet mi nie przypominaj . . . co to się w tedy działo . .
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Poison Ivy » sob gru 05, 2020 10:02 am

skoro jeszcze zostało 30 litrów, biorąc pod uwagę twoje nawyki, to urządziłeś chyba produkcję na skale przemysłowa Jaki alkohol następny??
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Vael » sob gru 05, 2020 10:49 am

[color =cyan][/color] Witam i jak zwykle zastaję was w radosnej twórczości . Ja drinkami się nie bawię ale szpyrytus + sok wiśniowy ... to mieszanka warta spróbowania . Ale dalej śmiem twierdzić ze TYSKIE jest jednak najlepsze...
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Rincewind1 » sob gru 05, 2020 11:59 am

Coz, Lis pija tylko Finladnie i z drinkow to tylko Krwawa Mary, zas piwo Pilsner Urquell, Lech mocny no i czasmi jak nie ma pieniedzy to oczywiscie Wroclawskiego Ksiecia
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Machcio » sob gru 05, 2020 12:09 pm

Pilsner jest troszkę za gorzki jak dla mnie . (Smakosz się znalazł) Lubię Lecha, Warkę,Okocim no i uwielbiam Heinekena Ale Heineken jedynie w butelce 650 ml
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Gor » sob gru 05, 2020 1:27 pm

hehe no jasne że 650 ml Mniejszych się nie opłaca
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Super Girl » sob gru 05, 2020 2:42 pm

Heineken 4Ever! No a 350 i 500 ml nie smakują tak jak 650 ml. Wiem bo sprawdzałem już wielokrotnie. Mam nawet taki specjalny sztab ekspertów. Tyle osób nie może się mylić
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Lutomir » sob gru 05, 2020 4:15 pm

ostatnio piłem 0.5 bo na 0.65 kasy brakło ale jakoś tak się szybko skończyło...
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Onirke » sob gru 05, 2020 6:01 pm

A ja zobaczyłem przepis na pewną starochińska nalewka poprawiajacą zdrowie i potencję Składniki - 6l brandy rumu lub wodki Po 60g -wiórów z rogu jakiegos tam jelenia -wyciagu z rogów tego samego jelenia -wyciągu ze skóry dzikiego czarnego osla -wyciagu z pancerza żólwia -ziele lubieżnego kozła (cóż to jest???) -kłącze rehmanii (co to?) -35 g korzenia astragalusa po 25g -korzneia arcydziegla -kory eukomii wiezowatej -kolcowoju chińskiego -nasion japońskiego ligustru - lodygi cynomorium (???) -suszonego ludzkiego lożyska ( :wow; , :vomit: :vomit: :vomit:) po 15g -korzenia żeń- szenia koreańskiego - nasion malin -po jadnym osobniku każdaj płci -pławikonika -frynosomy Kto jest ogtowy zrobić? Ja bym sie zrzygal juz podczas przygotowania, a co dopiero pić.... Śwństwo... (Chyba działały profilaktycznie: jak maż nie mógł, to żona nalewka straszyła innego wyjścia nie widzę)
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Raciel » sob gru 05, 2020 7:16 pm

Jeśli chodzi o ziele lubieżnego kozła to mogę się tylko domyślać ale jest z pewnością roślina której przypisano taką nazwę. Cynomorium to roślina z której zrobiony wyciąg podobno wydłuża życie, wzmacnia potencję oraz wzmacnia kości. Rehmania to roślina o podobnym działaniu na obrazku to jest ta z tymi różowymi kwiatuszkami. Zastanawia mnie tylko czemu mamy szukać tak daleko skoro powinien nam wystarczyć dobrze znany nam seler. Oprócz własności podnoszących potencję, obniża poziom cholesterolu i ma wiele innych właściwości leczniczych.
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Leriel » sob gru 05, 2020 9:04 pm

Czy to okazy z twojego własnego ogródka ? A ta nalweka to ciekawostka, bo zezrobieniem byłoby wiecej zachodu niz poźniej korzyści A ziele lubieznego kozla to po łacinie aceranthus sagittatum. I zgadzam się, że rodzime sposoby są najlepsze... Seler? Czasem zjem... Na cholesterol dobry jest też czosnek A czy czosnek wpływa na potencję, to nie wiem
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Vael » sob gru 05, 2020 10:06 pm

No nie, nie z własnego ogródka Nalewka i owszem ciekawa, ale nie myślę jej przyrządzać A czosnek mimo swych właściwości całkowicie odada (uff jaki smród)
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Pudliszki » sob gru 05, 2020 11:41 pm

Czosnek śmierdzi ,ale tylko jak jest składnikiem (wspominanej już przeze mnie) nalewki. Jak sie ja otworzy to w calym domu smierdzi Ale sam czosnek śmierdzi? Skadże...
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Lutomir » ndz gru 06, 2020 12:44 am

o co wam chodzi ?? Przecież czosnek ładnie pachnie Nalewki z czosnkiem hmm ciekawe , ciekawe... Czy to jakiś rodzaj syropu na grypę ??
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Onirke » ndz gru 06, 2020 12:51 am

Nie, na cholesterol. Przepis: 35 dag swieżego czosnku rozetrzeć, zalać spirtyusem, tak aby przykrył cały cosnek (+/- 200ml). Zamknąć szczelnie, postawić w piwnicy na 10 dni. Po tym czasie masę przecedzieć przez sitko, przelać do sloika (aromat czuć w całym domu, to naprawdę śmierdzi), szczelnie zamknąć i postawić w cieplym miejscu na 4 dni. Dawkowanie ( w kroplach): zaczać od 1kropli pierwszego dnia przy śniadaniu, następnie 2 przy obiedzie i 3 przy kolacji. W następnych dniach analogicznie, tzn śniadanie II dnai 4, obiad 5, itp, aż dojdziemy do 25 kropli przy posiłku.. Wtedy juz nie zwiekszanmy dawki, tylko pijemy aż sie skończy. I jak??
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Dobrawa » ndz gru 06, 2020 1:50 am

Trzy kroki od sroki
Festīna lente!

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Rincewind1 » ndz gru 06, 2020 3:05 am

hmm nie jestem fanem medycyny naturalnej Wolałbym jakąś pigułkę
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Alkohol i inne uzależnienia

Post autor: Piasek » ndz gru 06, 2020 4:55 am

Czosnek cuchnie w dużych ilościach ale jako dodatek (w niewielkich ilościach) do potraw, miodzio
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

ODPOWIEDZ