Czego się boimy?

Inne pogaduszki
Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Czego się boimy?

Post autor: Dopamine Addicted » pt gru 04, 2020 8:57 am

Ja boję się duchów (proszę się nie śmiać- przez to nie mogę wychodzić w nocy z łóżka nawet do łazienki... sztraszne sztraszności) i tego, że stracę pewną osobę, na której mi bardzo zależy.... Poza tym jeszcze boję się mojego przyjaciela kiedy ma w rękach jakiekolwiek ostre narzędzie
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Eredin » pt gru 04, 2020 9:57 am

ja się czasem boję wysokości, objawia się to zwłaszcza w górach, jak patrzę w jakąś przepaść opierając się o wyglądającą niesolidnie barierkę wydaje mi się że ona się urwie ... ... taka moja mała fobia no i nie lubię też jak mi ktoś gestykuluje przed oczami ręką w której ma długopis... chyba sie za dużo horrorów naoglądałam bo prawie zawsze mam wrażenie że mi ten długopis ktoś w oko wsadzi... niezłe schizy no nie
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Super Girl » pt gru 04, 2020 11:28 am

A ja sie boje psów... wiem, że to dziwne co najniej jakaś fłupia fobia, ale ja moje się wszytkicg psów, małych i duzych...i nie wiem czemu, bo nigdy, żadam mnie nie ugryzł...podbno kiedyś sie nie bałam, ale ja tego nie pamietam ...boje się też użadlenia pszoły osy szreszenia (jestem alergiczką) i boje się sam chodzić po nocy
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Piasek » pt gru 04, 2020 1:04 pm

Ivetta może zdarzyło ci sie coś drastyczego związanego z psami... a że było to bardzo straszne to twoja świadomość to wyparła... w czasie hipnozy może by ci się kiedyś przypomniało, ale to bardzo niebezpieczna zabawa
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Veldrin » pt gru 04, 2020 1:58 pm

Ja sie boję mojej psorki od matematyki,bo wygląda jak pralka... Mam traukatyczne przeżycia jeżeli chodzi o pralki... kiedyś mnie jedna "kopnęła" prądem... I boję sie historyka, który uczy w mojej szkole... Kiedyś zaliczyłabym bliskie spotkanie 3 stopnia ze zdeżakiem jego samochodu (to było z 9 lat temu...) Czego się jeszcze boję?? Nie wiem, chyba wilkołaków... Jak jestem nad morzem, to mam dziwne wrażenie, że jakiś zaraz wyleci z lasu i mnie pożre...
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Sledzik » pt gru 04, 2020 3:05 pm

... co cię nie zabije to cię wzmocni... moja pralka też kiedyś miała przebicia ale została naprawiona i już nikogo nie "kopie" Arkadia ty to musisz bardzo nie lubić szkoły
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Alfa » pt gru 04, 2020 3:29 pm

pająków...i czasem ludzi.
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Ibelman » pt gru 04, 2020 3:40 pm

tyle że warto zauważyć że o ile te pierwsze stworzenia zabijają rzadko i to w zasadzie w obronie... to te drugie najczęście tylko z kaprysu a pająki w Polsce to raczej niegroźne są... choć jak byłam w tym roku na grzybach to jeden na mnie skoczył... naprawdę to wyglądało na zamierzony skok i to samo zdarzyło się też mojej znajomej ... mało przyjemne to było
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Gor » pt gru 04, 2020 5:30 pm

Nie o to mi chodziło Po prostu mam do nich obrzydzenie jak do większości robactwa...to, że mnie ugryzie to pół biedy. Umarłabym z samego widoku, że to na mnie siedzi
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Pudliszki » pt gru 04, 2020 6:54 pm

Boję się.. igieł (ale nie takich do szycia ) i związanego z nimi kłucia, przkłuwania, nakłuwania itp. Gdy widzę strzykawkę od razu miękną mi kolana i robi mi się słabo.. A o pobieraniu krwi już nie wspomnę..
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Onirke » pt gru 04, 2020 7:47 pm

Szarości, nijakości i bylejakości
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Turin Turambar » pt gru 04, 2020 8:15 pm

jak mi pobierają krew to się nie patrzę i kłopot z głowy... podejrzewam że gdybym się przyglądała jak mi igłę w rękę wbijają to bym się porzygała ... jakoś mi się to z ćpaniem kojarzy
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Hawking » pt gru 04, 2020 9:29 pm

Boje sie ludzi. Psów nie tyle sie boję, co nie lubię.
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Poison Ivy » pt gru 04, 2020 10:11 pm

Przerąbana sprawa.... Ja tez tak mam.... I jeszcze jak oglądam jakiekolwiek horrory o duchach /to teraz wiecie dlaczego na "Klątwie" skakałam )
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Vael » pt gru 04, 2020 11:09 pm

Ja tez sie bałam jak cholera....... Ale po kilku dziesięciu razy w szpiatalach to już mi przeszło. Najgorsze jest jak wkłuwają ci wenflon...... I jak tak nim wierca......... BŁEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!! Opróćz tego boje się pająków i wszelakiego rodzaju robactwa... Tak jak Malibu boje sie niektócyh ludzi.... Oni są nieprzewidywalni....
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Woland » sob gru 05, 2020 12:42 am

Ja się boje pająków...znaczy lubie na nie patrzeć, ale jak wiem, że jakiś po mnie chodzi to zaczynam machać rękami, skakać rzucać się i wogóle brrrrr...Naprzyład kiedyś w słoneczny dzień siedziałem na hamaku i czytałem książke.Tak się bardzo wczytałem i nagle na sieci sobie z wiatrem przyleciał wielki (no może miał 2cm średnicy )pająk i na książce siadł to z przerażenia spadłem z hamaka I mi się przez to odechciało czytać na polu... Czego ja się jeszcze boje...że strace rodzine i znajomych (to jest okropne, bo przez to nie moge spać przez jakieś dwie godziny zastanawiając się co by było gdyby kogoś bliskiego zabrakło...). Hmm...boje się jeszcze troche przyszłości...ale o tym to można dużo pisać...
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Dobrawa » sob gru 05, 2020 2:16 am

Czego ja sie boje ? Dobre pytanie, jest malo rzeczy ktorych sie boje czy tez jak kto woli nie mam sumienia. Tak naprawde chyba kazdy sie zgodzi, ze boimy sie samych siebie i ludzkiej psychiki. To co jest najblizej Nas, moze niesamowicie Nas zranic. Nie mowie tutaj ze kazdy czlowiek jest zly, ale kazdy czlowiek ma swoja ciemna strone ktorej nie nalezy znac. Jezeli chodzi ogolnie tak bardziej przyziemniej to boje sie ze kiedys moj optymizm minie .... ehh ciezkie czasy by byly.
Festīna lente!

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Raciel » sob gru 05, 2020 2:52 am

Jest jedna rzecz której się boje... pająki... mam arachnofobie.... yyy... kiedys sie bałam tak ogólnie poniewaz miałam wrażenie ze non stop ktos za mna jest... i nadal tak mam ale sie nie boje poniewaz się już do tego przyzwyczaiłam... bałam się tez moich koszmarów które śnia mi sie co noc... ale i do nich przywykłam i teraz jak wstaje to nie robi to na mnie wrażenia... a pająki to jest koszmar... panicznie sie ich boje... nawet nie wyobrażacie co ja przezyłam na zajecach z zoologi kiedy miesliśmy o tym paskudztwie.... siedziałam wbita w krzesło... az się prowadzacy zapytał co mi jest... no cóz... poprostu sie tego boję... chodz fascynuje mnie ich przystosowanie do wszytskiego... to jest chore i tyle...
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Machcio » sob gru 05, 2020 4:43 am

Osobiscie ingdy nie rozumialem ludzi bojacych sie pajakow, powod jest wiadomy- sam nie odczuwam tego leku. Kiedy widze pajaka w jakims ustronnym miejscu- np w kacie mojego pokoju, miedzy szafa a sciana- zostawiam zwierze w spokujo. Nie przeszkadza mi jego obecnosc, a pozytek zawsze z takiego domowego pajaczka mozna miec
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Vahnal » sob gru 05, 2020 5:22 am

To jest podświadome... sama tego nie rozumiem ale sie boję... nie wiem czemu... kazdy czegos się obawia ja własnie pająków...
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Sylfil
Posty: 109
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Sylfil » sob gru 05, 2020 6:11 am

Też boję się pająków. Może nie tyle co boje, a brzydzę. Gdy je widzę, mam jakieś dziwne odruchy, od razu odskakuję i nie mogę patrzeć. Wiem, że nic mi nie zrobią, ale sam ich widok, te długie, cienkie nogi, te wolne ruchy po tej obrzydliwej pajęczynie... Bleee, osobiście nienawidzę tych zwierząt i nigdy się do nich nie zbliżę...
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Niebezpieczna » sob gru 05, 2020 7:59 am

Ja też się boje pajaków... Nie raz zrywałam sie w nocy, kiedy sniło mi sie że łażą po moim łóżku... brrrr Jest taka rzecz, smieszna w sumie, której sie boje Że zaśpie do pracy ^^ Odkąd pracuje-jeszcze mi sie to nie zdarzyło... ale zawsze jest ten pierwszy raz
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Leriel » sob gru 05, 2020 8:08 am

Podobno czlowiek w ciagu swojego życia połyka we snie srednio 8 pajaków EDIT: literówka
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Blizbor » sob gru 05, 2020 9:26 am

dobrze ze pajaki nie polykaja ludzi w czasie snu ))
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Havelock » sob gru 05, 2020 10:49 am

We Władcy Pierścieni (w Silmarilionie również) był taki pajączek, który w ciągu swojego życia połknął zapewne więcej niż 8 ludzi . A co do pająków to...brzydzą mnie. Nie boje się ich ale staram unikać. Jak łazi takowy po mnie to...może nie piszcze jak mała dziewczynka ale nie jest to dla mnie zbyt przyjemne. Generalnie pająkom mówie nie. W ogóle nie lubię również owadów i temu podonych wynalazków.
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

ODPOWIEDZ