Czego się boimy?

Inne pogaduszki
Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Iskrena » sob gru 05, 2020 11:48 am

Ja nie lubie gryzoni. Mam jakąś zakorzniona fobię przed szczurami i myszami. Za dużo horrorów z ich udziałem w wieku szczenięcym("Szczury", "Szczury Manhattanu") i jeszcze te bajki o Popiele. Jakby tego było mało to kiedys wsadziłem rękę w gniazdo szczurów. Dobry gryzoń to martwy gryzoń. Kiedyś znalazłem mysz baraszkującą w moim łóżku. Świadomość tego że perfidna zaraza wlazła w me pielesze i dzielilem z nią łoże tak mnie rozelziła, iż utłukłem ją gołą stopą.
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Lutomir » sob gru 05, 2020 12:53 pm

Od dzisiaj boje sie kolejnej rzeczy - że w najbliższym czasie wpadnie do mnie do domu policja żeby sprawdzic mój komputer.... Okoliczne wioski juz nalot miały-kary sie posypały... moje miasto nastepne na celowniku... No cóz - 5 tysiecy kary za XP i Office'a... co to dla mnie ....
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Rincewind1 » sob gru 05, 2020 2:07 pm

XP trzeba będzie kupić... Zamiast MS Office użyj OpenOffice i problem z głowy
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Vahnal » sob gru 05, 2020 2:42 pm

Ubuntu sobie ściągnij i zainstaluj. Proste, łatwe i przyjemne. Open office'a już będziesz miała... w zasadzie wszystko co niezbędne już będziesz miała. I będą ci mogli nafurkać na fujarce.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Woland » sob gru 05, 2020 4:22 pm

A ja się nie boję ani pająków ani karaluchów ani szczurów ani myszy ani nawet nietoperzy. Ale boje się ludzi - to są dopiero chodzące obrzydlistwa - nie wszyscy oczywiscie
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Onirke » sob gru 05, 2020 4:51 pm

No tak ale takiego człowieka czającego się w moim łożku trudno ubić bosą stopą. Nie jest to niemożliwe, ale trudne.
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Niebezpieczna » sob gru 05, 2020 4:59 pm

Jesli człowiek jest wyjątkowo paskudny to nie wolno dopuscić by wlazł Ci do łóżka, to może być groźne, w najgorszym wypadku może doprowacić do... rozmnożenia ! Czego jak czego, ale tego należy się bać jak ognia! (kończę ten offtopic malutki )
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Ibelman » sob gru 05, 2020 5:07 pm

Po nowym roku zakupie Jeden problem bedzie z głowy tylko boje sie ze po tych akcjach ceny XP diametralnie sie zmienią i ze go tak łatwo nie dostane... Tylko co ja zrobie z tymi 999 MP3 które niczym wirusy rozpleniły sie w moim komputerze... Taaak, wiem... zgrac na płyty i schowac tam gdzie młodzi chłopcy chowają swierszczyki
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Lutomir » sob gru 05, 2020 5:55 pm

XP kup np w Komputroniku - to Cię uchroni przed lokalnym wzrostem cen. Co do mp3, to polecem zawnętrzny dysk USB, który w razie czego można szybciutko schować gdzieś pod łóżko... Ogólnie musiałbym się poradzić mojego prawnika, czy policja ma prawo ot tak sobie wejść do domu i zobaczyć co mam na dysku... Jakoś nie wydaje mi się... EDIT: Tak, myśle to samo co Czarodziejka.
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Blizbor » sob gru 05, 2020 6:24 pm

Policja musi miec nakaz sądowy. Bez tego ani dudu. Chyba, że nieopacznie samemu się ich wpuści.
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Sledzik » sob gru 05, 2020 7:08 pm

Właśnie nie musi. Istnieje przepis, że w przypadku możliwości zatarcia śladów można dostarczyć nakaz po fakcie. A w przypadku piractwa taka możliwość jak najbardziej zachodzi. Niemniej całą tą sytuacje należy rozpatrywać wielowymiarowo: - to rzekome chodzenie po domach i sprawdzanie certyfikatów i faktur do softu to jakaś paranoja... to tak jakby nagle kazali WSZYSTKIM kierowcom pokazywać dokumenty zakupu samochodów, faktury itp... Gdyby do mnie wpakowała się policja (z nakazem) i poprosiła o certyfikat do każdego programu to wskazałbym im komputer a następnie powiedziałbym że na mocy artykułu 42. rozdział II Konstytucji RP (domniemanie niewinności) to oni muszą mi udowodnić że mam nielegalny soft a nie ja im że mam legalny. Potem usiadłbym w fotelu i z zadowoleniem patrzył na ich zbaraniałem twarze. - komuś zabrali ponoć komputer. Policja NIE MA PRAWA zabrać komputera - mogą co najwyżej zabrać dysk. O tym wyraźnie mówią odpowiednie przepisy dotyczące tego, iż postępowanie ma się toczyć z minimalna uciążliwością dla obywateli. Zabranie całego komputera jest przekroczeniem owej granicy uciążliwości. Tłumaczenie, że dysk jest w komputerze jest nierozsądne - idąc tym tropem mogą też zaplombować cały pokój, bo przecież komputer jest w pokoju... To wszystko. Także tutaj mamy żerowanie na nieświadomości swoich praw. - oczywiście nie zmienia to faktu, że mp3 jak mp3, divx jak divx, ale system operacyjny powinno się mieć oryginalny - jeśli ktoś złapie kare za pirackiego Offica to jest bardzo dobrze. Używanie piratów przy dostępności darmowych zamienników (OpenOffice) jest czystą głupotą. Podsumowując: warto znać swoje prawa i nie dać się policji wodzić za nos.
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Havelock » sob gru 05, 2020 8:31 pm

Dzieki Doom za uświadomienie mi tego wszystkiego ^^ Juz boje sie zdecydowanie mniej. Wiadomo jak to jest-każdy mówi cos innego, doda troche od siebie i powstaje panika... Ja też może troszku panikuje, ale tak czy inaczej-obiecałam sobie zopatrzyc sie w tego nieszczesnego windowsa, dla własnej wygody... uaktualnienia itp...
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Leriel » sob gru 05, 2020 8:58 pm

Kup windowsa, zamień programy pirackie na ich darmowe odpowiedniki (MS Office -> OpenOffice, Photoshop -> GIMP, Delphi - > NetBeans ) i nie powinno być problemu
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Eredin » sob gru 05, 2020 9:49 pm

Albo zawsze mozna sie przerzucić na Linuksa
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Machcio » sob gru 05, 2020 10:21 pm

A propo. To jest mój pierwszy post napisany spod linuxa.
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Vael » sob gru 05, 2020 10:38 pm

Jakiś taki bidny ale się nie przejmuj Ja się boję, że nie kupię tacie i dziadkowi żadnego prezentu. Stres związany z zakupami jest ponoć bardzo wielki.
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Turin Turambar » sob gru 05, 2020 11:42 pm

Co do tematu z piractwem w polsce niestety cierpia tylko uzytkownicy ktorzy pobieraja, zamiast zamyknac kilka serwerow z softem pirackim.... Co do Wina sam zakupie gdzies tak po nowym roku, moze to bedzie nawet w lutym, co dalej Office heh tutaj jezeli jestescie uczniem lub nauczycielem, to office mozecie kupic juz za 400 pln... Wiec cena do przejscia... Co do Programu graficznego no tutaj niestety ja bede musial zbierac na photoshopa... a i jezeli ktos ma ochote we Wroclawiu kupowac to Tylko AREST (www.arest.pl) lub Proline (www.proline.pl) dwa najtansze sklepy w miescie
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Alfa » ndz gru 06, 2020 12:08 am

To jest absolutnie niewykonalne. Serwery często są w jakimś egzotycznym kraju gdzie władza naszej władzy nie sięga.
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Raciel » ndz gru 06, 2020 12:20 am

Wszystko dobrze, tylko jest jedno pytanie: po co?
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Veldrin » ndz gru 06, 2020 1:15 am

kupowalem tam twardziela i bylo dosyc tanio... i maja dobry serwis do tego... a boje sie... Ze mi sie sylwester spieprzy... ech zycie lubi zaskakiwac... ale poki co mam nadal nadzieje na dobra zabawe..
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Poison Ivy » ndz gru 06, 2020 2:58 am

Ja tutaj mowie np o swoich rodzicach, po prostu przyzwyczaili sie ze w pracy maja office to w domu tez chca Office. Proste...
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Sylfil
Posty: 109
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Czego się boimy?

Post autor: Sylfil » ndz gru 06, 2020 3:48 am

Co do Arestu jak mowie tam sa stale kolejki o ktorej nie przyjdziesz, serwis bardz dobry, oraz fachowa obsluga.
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Rincewind1 » ndz gru 06, 2020 5:39 am

Mam lęk wysokości-kiedyś się bałam przechodzić przez most,bo wiadomo jakie są wtedy myśli a ja na dodatek nie umiałam pływać , ale teraz jest już dobrze, troche boje się ciemności hehe , kiedy nie umiem na coś do szkoły to też się boję
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Super Girl » ndz gru 06, 2020 5:57 am

Ja miałam lęk wysokości kiedyś.... Ale od 12 roku zycia, kiedy zaczęłam jeździć konno, lęk znikł! Ale węży i pająków to sie chyba nigdy nie przestane bać yyyyyuuuł...
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Czego się boimy?

Post autor: Dobrawa » ndz gru 06, 2020 7:34 am

A ja nigdy nie wejdę do rury w parku wodnym i do większości wind...
Festīna lente!

ODPOWIEDZ