Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Inne pogaduszki
Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Blizbor » śr gru 09, 2020 4:55 am

A ja też mógłbym się coś o tym dowiedzieć??? :świeci oczami: Mnie też to interesuje
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Leriel » śr gru 09, 2020 6:01 am

Kolejna na tym forum milosniczka historii?
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Piasek » śr gru 09, 2020 8:00 am

Nie ma sprawy o ilę znajdę ten artykuł, to troszkę potrwa więc cierpliwości moi Egiptomaniacy
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Lutomir » śr gru 09, 2020 8:32 am

ja niezdaję historii bo to chyba jeden z kilky przedmiotów które w ogole mnie nie interesują . . . nie lubię uczyć się szczególnie historii naszego kraju i chyba ogólnie europy. Lubię za to historię USA czy własnie starożytną Egiptu, CHin, Indii, Azteków . . . Niemniej jednak Jamaz -> słyszałem o tym nowym robocie, ale nie wiem jak stoją prace, czy są już zaawansowane, czy dopiero powstają projekty. ALe jak minęło już od tamtej pory dwa lata to pewnie już kończą . . . kurde, mam nadzieję, że doczekam jakiegoś wielkiego odkrycia, bo to może potrwać kilka lat zanim dostaną zgodę na badanie -> teraz włądze Egiptu nie chcą wydawać zgód na eksploracje zabytków, gdyż boją się, że stanie się tak samo jak z popiersiem Nefretete -> niemiecki archeolog, bowiem wmówił władzom, że to żadne wielkie odkrycie i bez problemu wywiózł je do Berlina, gdzie jest do dzisiaj. Słyszeliście o tym, że Egipt chce zwrotu popiersia?
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Veldrin » śr gru 09, 2020 10:02 am

Czy ktoś kupuje czasopismo: EGIPT - BOGOWIE I FARAONOWIE ?? kurde, chyba przegapiłem nowy numer . . . wrrr . . . są fajne figurki, ale brzydko pomalowane . . . za to zawartość tematyczna jest swietna!! polecam gazetkę !
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Machcio » śr gru 09, 2020 11:15 am

szukałem ostatnio w magazynach tego numeru gdzie było o tym szybie i jak na złość nie znalazłem. Pech chce, że zagineła mi gdzi więkrzość numerów z tego roku :wrrr: Sory że ci zrobiłem chętkę ale na prawde nigdzie go znaleźć nie mogę, jeśli jednak mi wpadnie w łapy ten to masz go jak w banku.
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Ibelman » śr gru 09, 2020 11:42 am

dzieki, ale jest całkiem nowe czasopismo . . . są tam figurki, plany mapy i inne ciekawostki, teraz wyszedł drugi numer, ale nie miałem okazji go kupić, moze we srode bedzie w kiosku . .
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Vahnal » śr gru 09, 2020 12:39 pm

Czy jesli chodzi o tekst, to czy jest on ciekawy, czy raczej nie wnosi nic nowego w twoją wiedzę? ja jestem zwykle sceptycznie nastawiony do takich czasopism....
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Hawking » śr gru 09, 2020 1:17 pm

Na forum zarejestrował sie seth, jeśli sie dobrze orientuje to jeden z bóstw egiptu, odajrze bóg śmierci, kolejny akcent egipski na forum
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Alfa » śr gru 09, 2020 2:30 pm

No i nie zapominaj o niektórych dziewczynach, które się czesto robią na Bóstwa
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Niebezpieczna » śr gru 09, 2020 4:02 pm

Hehe -> ale te gazety są nawet ciekawe, choć ja też nie lubię takich rzeczy kolekcjonować, to jednak warto je przeglądać . . dużo zdjęć, fajne tematy . . . całkiem całkiem czasopismo . . . A Seth -> to bóg, który ratuje słońce każdeego dnia . . . bóg burzy, zaświatów i zła . . . stryj Horusa, który toczył z nim walki o władzę . . . ostatecznie zakończyło się rozejmem . . . fajna lekturka, taka mitologia . . .
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Turin Turambar » śr gru 09, 2020 5:09 pm

na tych wakacjach oglądalam taką bajkę "Papirus" opowiadala o chopcu, ktory mniał za zadanie uwolić Horusa z sarkofagu w którym zamknął go SETH. Czyli mitologia egipska chyba zyskuje popularność.
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Raciel » śr gru 09, 2020 6:59 pm

Mitologia jest po prostu wspaniała. Dzisiaj zakupiłęm kolejny, już trzeci numer dwutygodnika EGIPT - BOGOWIE I FARAONOWIE z kolejną figurką, tym razem RA . . . całkiem ciekawa jest ta gazetka . . . i nawet nie taka droga - 6zł . . .
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Iskrena » śr gru 09, 2020 8:53 pm

Podoba mi się podejście Enricha von Dainikena do starożytności. Ma ciekawe książki na ten temat. Polecam "Bogowie byli Astronautami"
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Sledzik » śr gru 09, 2020 9:22 pm

Mi sie Dankien nie spodobał... To fakt, ze czasem mówi madrze, ale w innych miejscach opowiada straszne bzdury... Ale kto co lubi...
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Dopamine Addicted » śr gru 09, 2020 9:24 pm

Kiedyś Daniken mnie interesował, czytałem co mogłem. Teraz wiem że w wielu miejscach konfabulował i naciągał fakty ale sentyment pozostaje.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Poison Ivy » śr gru 09, 2020 11:18 pm

Ja sentymentu nie mam... Niekiedy calkiem racjonalnie i sensownie, ale w wiekszosci przypadków głupoty wyssane z palca... Czytałem 'Bogowie byli astronautami" i podziekowałem....
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Pudliszki » czw gru 10, 2020 12:16 am

O właśnie odkryłem ten temat...co Ty tutaj wyrabiasz? Chcesz żeby Cię czczono po śmierci? No co ja moge powiedzieć? Kocham EGIPT!! UWIELBIAM!! Pobawie się tu troche z faraonem jako że mamy wspólny plan podbicia świata Gazetki owej nie kupuję, ale inne owszem, ale jakieś bardziej o tematyce ogólnie odnoszącej się do archeologii. Daniken pisze ciekawie, szczególnie podobał mi się ten o "metalowej bibliotece" z Ekwadoru, mówiąca o kolekcji antycznych rycin i rysunków zgromadzonych przez ojca Carlo Crespiego, które Daniken badał... Także będe się tutaj udzielać
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Rincewind1 » czw gru 10, 2020 2:35 am

Zapraszam do warszawskiego muzeum narodowego na ekspozycję stałą dotyczącą starożytnego (a jakże) Egiptu. Myśle że mogło być to dla ciebie ciekawe. Jeśli tylko zawitasz w stołeczne progi obiecuję organizację wycieczki. Oczywiście pod warunkiem że jej jeszcze nie widziałeś.
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Vael » czw gru 10, 2020 3:15 am

NIech to szlag jasny trafi!! już druga okazja mnie ominęła grrrrrrrrr... Jak byłem w Berlinie to przejeżdżałem obok Muzeum Egipskiego i nie odwiedziłęm go!! a normalnie, kurde chciałbym tam pojechać -> wreszcie postawiłbym ci to piwo, Jamaz . . . a swoją drogą nigdy jeszcze Warszawy nie zwiedzałem. Jedyne miejsca, w jakich byłem to: Okęcie i centrum w godzinach szczytu
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Machcio » czw gru 10, 2020 3:42 am

Berlińskie muzeum pregamońskie? Beznadzieja . . . aż mi uszami ta grecja i rzym wychodziły . . . bleee ... ja mówiłem o Berlińskim Muzeum Egiptu . . . w którym znajduje siępopiersie Nefretete . . .
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Dopamine Addicted » czw gru 10, 2020 4:36 am

skoro byłaś w takich miejscach to nie proponuję tego naszego, które ma bardzo poślednie eksponaty w porównaniu z tymi muzeami gdzie byłaś. Ale na szczęście jest jeszcze w warszawie kilka miejsc godnych zwiedzenia.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Niebezpieczna » czw gru 10, 2020 4:58 am

Co do muzeów- mozanm też wspomnieć o wystawie w Luwrze...Tylko tam trudno sie zatrzymać na jednym eksponacie i go dokladnie obejrzeć.. a w wawie na pewno jest co zobaczyć...
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Leriel » czw gru 10, 2020 6:20 am

Kilka dni temu oglądałem na Planet ciekawy program o poszukiwaniach grobowca pierwszego architekta Imhotepa, który zbudował piramidę (Dżesera tam pochowano) i był on drugim co do ważności człowiekiem po Faraonie. Uznano go nawet bogiem po śmierci. Najciekawsze jest to że poszukiwania prowadzi polski archeolog prof. Karol Myśliwiec i przed zakończeniem sezonu wykopaliskowego znalazł 80 metrowy(sic!) szyb, który prowadzi do w pobliże piramidy i jest duża szansa że prowadzi właśnie do grobowca architekta. A wczesniej ten naukowiec poszukując tegoż grobowca odkrył inny 400 lat puźniejszą kaplicęgrobową jakiegoś dostojnika ze świetnie zachowanymi freskami. Coś pięknego
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Dar Nilu, czyli Kraina Faraonów -> Egipt Starożytny . . .

Post autor: Raciel » czw gru 10, 2020 8:12 am

hm, skoro temat 'odgrzebano', to sie wypowiem ;d egipt pasjonowal mnie juz od dawna, jednak kojarzyl mi sie glownie z piramidami itd. potem, w szkole, dowiedzialam sie wiecej rzeczy i zapragnelam kraj zwiedzic. udalo mi sie to w ferie. bylam w 2 miejsach - luksorze, tam zwiedzilam doline krolow, swiatynie amona w karnaku, swiatynie hatszepsut, i w kairze, a tam bylam w muzeum i gizie. co moge powiedziec o tych zabytkach? najwieksze wrazenie zrobily na mnie piramidy. moze dla niektorych to sterta gruzow, dla innych 3 wierzcholki, ale dla mnie, to mistyczne, tajemnicze miejsce, o ktorym nic tak naprawde nie wiemy napewno. piramida cheopsa grobowcem? byc moze bzdura, pieczec cheopsa w srodku to podobno falszerstwo. wiek piramid 4500 lat? slyszalam, ze byc moze ponad 2 razy tyle. piramida chefrena kilkadziesiat lat mlodsza niz cheopsa? sa teorie, ze to replika wielkiej piramidy cheopsa, liczaca sobie o wiele, wiele mniej lat. sfinks straznikiem piramid? chodza sluchy, ze sfinks powstal juz nawet okolo 18 wiekow wczesniej niz piramidy i byl rzezba, ktorej potem tylko zmieniono twarz. wiele jeszcze moglabym o tym mowic, ale poki co chce spac, wiec sie pospiesze ;d widzac takie rzeczy jakie widzialam trudno mi pozostac obojetna wobec kultury egipskiej. na wlasne oczy ujrzalam swiadectwo niezwyklej inteligencji, dokladnosci i przewidywalnosci egipskich uczonych, swiadectwo ich rozbudowanego poziomu cywilizacyjnego. i moze dzis egipt rzeczywiscie do miejsc czystych nie nalezy, jest krajem pelnym uroku, krajem, ktorego nie moglam nie pokochac.
Damnant, quod non intellĕgunt

ODPOWIEDZ