Anime & Manga

Inne pogaduszki
Vedig
Posty: 64
Rejestracja: pn sty 20, 2020 8:35 am

Anime & Manga

Post autor: Vedig » czw cze 11, 2020 9:06 am

Zastanawiam sie czy ktos tutaj lubi cos takiego jak Manga & Anime
Nie bardzo rozumiem dlaczemu niektorzy od razu wyskakuja z tekstami ze pranie mozgu, ze dla dzieci i takie tam rozne.
Ktos ogladal fajny anime? ktos czytal ciekawa mange? moze ktos poleci swoje ulubione?
Ja np. polecam serie Slayersow, mangi nie czytalem ale zamierzam sobie sprawic :] Dobry jest jeszcze Hellsign i Fullmetal alchemist :]
Aha... i moze odpuscimy sobie zachwalanie hentaicow bo to raczej zadko kiedy ma fabule..

Awatar użytkownika
Mandalorian
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 29, 2020 2:51 pm

Re: Anime & Manga

Post autor: Mandalorian » czw cze 11, 2020 9:23 am

ja to oglądałam Księżniczkę Mononoke... no i Czarodzijkę z Księżyca of kozz

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Anime & Manga

Post autor: Fulko » czw cze 11, 2020 9:54 am

Dobra anime wg. mnie to Lain: Serial Experiments.
Reszta, którą znam to pranie mózgu, dla dzieci i takie tam różne.

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Anime & Manga

Post autor: Zurin » czw cze 11, 2020 11:23 am

Jest pare anime ktore mnie zachwycilo.
Przede wszystkim Vampire Princess Miyu, za mroczny, smutny klimat i genialna muzyke Kawai Kenji! Kreska nie jest supernowoczesna, anime jest stare, ale... trzyma w napieciu do konca. Potem... X Clamp, tutaj muzyka jest wporzo, zachwyca kreska i efekty specjalne, nawiazanie do symboli, kreacje bohaterow... I ten fatalizm, jejkuu. Tonari no Totoro - Moj sasiad Totoro, to w ogole staroc z 197* roku chyba. Ale szczerze mowiac, ogladalem to na bani i ubawilo mnie do lez. Taka bajka dla dzieci, ale ryczacy Totoro i alkohol robi noo, niezla faze ;) Noir, o parze dwoch morderczyn na zlecenie. Hmmm, muzyka - mrr. I to anime zachwycilo mnie tym, ze... nie ma w nim krwi, morduja tam lekka reka z 20 osob w kazdym odcinku i nie zalewa krew ekranu (wymagania TV Tokio), a mimo wszystko jest troche strasznie. :> nastepnie... zupelne przeciwienstwo - Elfen Lied, krwawe i soczyssste, mroczne tez, nawet smieszne momentami.
Chobbits - kreska i Chii. I jeszcze pare moglbym wymienic, Hotaru no haka, Grobowiec Swietlikow, Appleseed, Animatrix (mrrr), Shingetsutan Tsukihime, Slayers i taaak dalej.
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Anime & Manga

Post autor: Uglik » czw cze 11, 2020 11:51 am

Przede wszystkim "Ghost in the Shell" część 1 i 2. Świetny soundtrack (zwłaszcza najdłuższy utwór drugiej części :p). Dla mnie niesamowitą i świetną rzeczą jest podłoże filozoficzne.
Niestety nie oglądałem serialu.

Drugie to "Elfen Lied" z również doskonałą ścieżką dźwiękową (zwłaszcza "Lilium").

Myślałem nad obejrzeniem "Chobits" ale jakoś nigdy nie mogłem się do tego zebrac żeby ściągnąć
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
strangelove
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 9:01 pm

Re: Anime & Manga

Post autor: strangelove » czw cze 11, 2020 12:27 pm

Przeczytałam kilka części: Video Girl Ai, Mars, Cześć Michael!, Love Hina, Kenshin, Magiczni wojownicy, Vampire Princess Miyu.

A z bajek to w telewizji oglądałam czasem: Dragon Ball, Czarodziejka z Księżyca, Super świnka, Magiczni wojownicy i Fushigi Yuugi.

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Anime & Manga

Post autor: Everet » czw cze 11, 2020 1:50 pm

A tak poważnie to wydłubałem ostatnio całkiem fajne anime - Bleach. O duchach i ich ... 'zabijaniu' (?) :paranoid:
Jakby ktoś zamierzał oglądać Naruto to tylko i wyłącznie w oryginale bo polski dubbing ..uhh.. jak to słyszę to cierpię, bardzo. No chyba, że ktoś jest emo:P


I jeszcze pytanko. Widział ktoś kiedyś drame "Sailor Moon"? Prawdziwe, żywe japonki przebrane za czarodziejki z owej bajki, wyposażone we wszystkie gadżety. Uczą tańczyć, śpiewać, czarować(?) Mocne, jak dla mnie zamocne, wymiękłem na zdjęciach, ale kurcze zawsze mnie kusiło żeby oblukać.
Sit transit gloria mundi.

Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 86
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Re: Anime & Manga

Post autor: Bulgur » czw cze 11, 2020 2:19 pm

No to.. Ja ten tego.. Ogladam tam czasem takie tam... Moze w sumie nie powinienem bo tu tak.. No, ale.. Co mi tam.. Przeciez nic sie nie stanie... Nie?
No to ja tam luubieee :D hellsinga i ogolnie Vampire Hunter D - Ta pozniejsza czesc bo ta pierwsza jest do dupy i w ogole. No i pozatym tam kieeeeedyyysss ogladalem dragon balla :cool: ... A teraz.. No coz... :( ...Nie mam co ogladac :crybaby:

ODPOWIEDZ