Skieruj uszy na wschód...., czyli zespoły rosyjskie i nie tylko

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Skieruj uszy na wschód...., czyli zespoły rosyjskie i nie tylko

Post autor: Tavin » pt lip 09, 2021 9:29 am

Tak z czystej ciekawości ile osób słucha podobnej muzyki podrzucę parę zespołów:

N.R.M. jeden z najlepiej znanych białoruskich zespołów rockowych

Liapis Trubieckoj rock zdecydowanie z okolic Moskwy... najbardziej lubie ich kawałki bardziej melancholijne

Lube hmm taki troche bard a troche grajacy lagodna odmiane rocka, znakomite piosenki do spiewania przy ogniskach... o ile zna się rosyjski.

Maksim Leonidaw zdecydowanie bard rosyjski... cos jak pan Kaczmarski tylko może "troche" mniej polityczny

DDT takie "male" odkrycie z wyprawy do Moskwy... a odkryty w okolicach powrotu do Polski gdy pytalem mlodych i zaprzyjaznionych Rosjan o zespol grajacy rocka ktory moga mi polecic.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.


Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Skieruj uszy na wschód...., czyli zespoły rosyjskie i nie tylko

Post autor: Tavin » śr lip 21, 2021 7:07 pm

No, nie do końca o to mi chodziło, ale ok - jest ze wschodu :)
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
aniolbezskrzydel
Posty: 258
Rejestracja: sob paź 31, 2020 7:05 pm
Kontakt:

Re: Skieruj uszy na wschód...., czyli zespoły rosyjskie i nie tylko

Post autor: aniolbezskrzydel » ndz lip 25, 2021 1:49 pm

Do głowy przyszedł mi jeszcze Chór Aleksandrowa, ale to chyba też nie do końca to, o czym myślałeś ;)

Makryna
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 18, 2021 3:24 pm

Re: Skieruj uszy na wschód...., czyli zespoły rosyjskie i nie tylko

Post autor: Makryna » wt sie 24, 2021 11:21 pm

Kiedyś słuchałam zespołu Lube :) Ale innych zespołów tego typu nie znam, z tym zetknęłam się przypadkiem i jakoś wpadło mi to w ucho, lubię rosyjski.
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Skieruj uszy na wschód...., czyli zespoły rosyjskie i nie tylko

Post autor: Melisandre » czw sie 26, 2021 9:47 am

Arkona - ostatnio się zakochałam w tym typie muzyki!

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Skieruj uszy na wschód...., czyli zespoły rosyjskie i nie tylko

Post autor: Woland » śr kwie 12, 2023 9:46 am

Oto kilka rosyjskich zespołów punkowych, które warto poznać:

Grazhdanskaya Oborona (Гражданская оборона) - to legenda rosyjskiego punk rocka, zespół powstał w 1984 roku i miał ogromny wpływ na rozwój sceny niezależnej w Związku Radzieckim. Muzyka G.O. to połączenie punk rocka z elementami rocka alternatywnego i eksperymentalnego.

Tarakany! (Тараканы!) - to zespół powstały w 1991 roku, w swojej muzyce łączy punk rock z elementami ska i reggae. Teksty utworów zazwyczaj dotyczą problemów społecznych i politycznych.

Louna (Луна) - to zespół powstały w 2008 roku, łączący punk rock z elementami metalu. W swoich utworach poruszają tematy związane z wolnością, równością i walką z systemem.

Sektor Gaza (Сектор Газа) - to zespół powstały w 1987 roku, który łączył w swojej muzyce punk rock z elementami folkowymi i rocka alternatywnego. Teksty utworów często poruszają tematy związane z alkoholizmem, przemocą domową i kryzysem wewnętrznym w Rosji.

Naive (Наив) - to zespół powstały w 1994 roku, który łączy w swojej muzyce punk rock z elementami ska i reggae. Teksty utworów poruszają tematy społeczne i polityczne.
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

ODPOWIEDZ