Klasyczny brytyjski heavy metal i hard rock

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Bavette
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 01, 2020 10:26 am

Klasyczny brytyjski heavy metal i hard rock

Post autor: Bavette » śr lip 29, 2020 5:01 pm

Skoro był temat zachaczający o NWOBHM, pomyślałam, że nie zaszkodzi założyć kolejnego, tym razem o prawdziwej klasyce z tego kraju, będącego kolebką heavy metalu. Czy ktoś tu słucha najstarszego, klasycznego heavy metalu? Zapraszam do wymiany opinii o tytanach gatunku.

Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 86
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Re: Klasyczny brytyjski heavy metal i hard rock

Post autor: Bulgur » śr lip 29, 2020 8:30 pm

z calym szacunkiem do tych zespolow, ale dla mnie to juz jest za stare owszem szanuje i doceniam i nie powiem zlego slowa nigdy, ale taka muzyka nie nadaje sie dla mnie na dluzsza mete, jedynymi zespolami ktorych zdazylo mi sie przesluchac cale plyty to black sabbath i purple, reszte np nazareth, czy tez uriah heep znam pojedyncze kawalki, co jakis czas moze byc choc purple to inna sprawa bo plyta perfect strangers jest znakomita - nawet dla mnie, a kawalek tytulowy to jeden z najlepszych heavy metalowych kawalkow jakie kiedykolwiek ktos skomponowal.....

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Klasyczny brytyjski heavy metal i hard rock

Post autor: Fulko » śr lip 29, 2020 10:32 pm

Jeśli chodzi o starocie, to ja kompletny laik jestem, ale z tego wymienionego towarzycha dobrzę kojarzę Sabbathów, i słabo Purpli. Mój głos oddałbym na tych pierwszych. Mimo że częściej słucham nowszych rzeczy, to klasyki typu "Iron Man", "Children Of The Grave", "Sabbath Bloody Sabbath" czy wreszcie niesmiertelny "Paranoid", dobrze robią mi na uszy

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Klasyczny brytyjski heavy metal i hard rock

Post autor: Melisandre » czw lip 30, 2020 8:38 am

Troche za mloda jestem coby miec jakies wieksze rozeznanie, ale napewno ekipa Lemmiego, judasi (wielki szacunek dla wokalisty ze sie przyznal swiatu do homoseksualizmu) no i oczywiscie Black Sabbath.

Awatar użytkownika
strangelove
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 9:01 pm

Re: Klasyczny brytyjski heavy metal i hard rock

Post autor: strangelove » pt lip 31, 2020 8:55 am

To ja w ogole bede nowatorski.
MOTORHEAD!!

elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Re: Klasyczny brytyjski heavy metal i hard rock

Post autor: elandir » pt lip 31, 2020 1:17 pm

Motorhead, Black Sabbath, Deep Purple, Ac/Dc...

ODPOWIEDZ