Blind Guardian

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Blind Guardian

Post autor: Zurin » śr sie 05, 2020 10:49 pm

Kapela dla pewnej, nawet sporej rzeszy osób kultowa. Grają rycersko-epicki metal, może troche zachaczają o klimaty viking metalu. Inni mówią z kolei że to czysty power metal. Muzyka na pewno inspirowana twórczością J.R.R. Tolkiena, przesycona motywami fantasy i przygodowymi. Na pewno rzeczą charakterystyczna są soczyste i dynamiczne gitary i dynamiczna perkusja (podwójna stopa!)

Mam nadzieje, że zaczniemy owocną dyskusje o tym zespole zwłaszcza że jest na forum wielu miłośników Tolkiena.
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Blind Guardian

Post autor: Uglik » śr sie 05, 2020 11:30 pm

Uwielbiam ich muzyke, z tekstami jest roznie, bo czesto jest to samo tylko w innych slowach, choc nie ejst tak zawsze... Jak dla mnie genialny jest NitME caly koncept album z tymi wstawkami i opowiedziana historia przypomina mi czasem sciezke dziekowa z jakiegos musikalu, koncertowo tez wypadaja niezle z tego co widzialem i slyszalem na video i bootlegach. A fortepianowa koncowka z Time what is Time jest wfecz fenomenalna uwielbiam to...
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Holden
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 10:51 pm

Re: Blind Guardian

Post autor: Holden » czw sie 06, 2020 8:43 am

Trochę ich slucham ale nie za dużo, wlaściwie to nie znam ich twórczosci za dobrze ale będę chyba musiał się z tym zapoznać lepiej bo wszyscy mi to polecają..

Awatar użytkownika
strangelove
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 9:01 pm

Re: Blind Guardian

Post autor: strangelove » czw sie 06, 2020 8:57 am

Ja od czasu do cazsu slucham Blindow... Powiem tak, lubie, niekotre utwory sa naprawde dobre, ale mimo wszystko mnie nie zachwycaja. Wokalista ma bardzo duze mozliwosci i ciekawa barwe glosu, muzyka jest tez ok, chociaz bywa nieraz bardzo chaotyczna...

Awatar użytkownika
Thorgon
Posty: 74
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Re: Blind Guardian

Post autor: Thorgon » czw sie 06, 2020 9:18 am

Blind Guardian...
Hym...
Mam bodajże jedną płytkę, ale nie pamiętam tytułu. Swego czasu włączałam ją sobie na dobranoc. : P i jakoś nie mogę sobie skojarzyć ani jednego kawałka. Pamiętam, że wokal dość charakterystyczny dla power metalu. Kurde... trza sobie conieco przypomnieć.

Awatar użytkownika
Lindisfarne
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:24 pm

Re: Blind Guardian

Post autor: Lindisfarne » czw sie 06, 2020 9:38 am

Lubię ich od pierwszego usłyszenia - już kilka usłyszanych piosenek to sprawiło. Ta muzyka jest ciekawa, urozmaicona, magiczna. Warstwa tolkienowa jeszcze bardziej dodaje jej uroku (zupełnie jak u Battlelore). Moim ulubionym albumem jest "Nightfall in Middle-Earth" - muzyczne cudeńko do którego posłuchania namawiam wszyskich moich znajomych

ODPOWIEDZ