Loreena McKennitt

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Mandalorian
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 29, 2020 2:51 pm

Loreena McKennitt

Post autor: Mandalorian » czw sie 06, 2020 1:55 pm

Dostałem jej jedną płytkę pod tytułem The Visit i gdy usłyszałem głos tej Pani to poprostu mnie oczarowała. Coś pięknego, trudno to opisać, głos zarówno silny jak i delikatny. Muzyka właściwie trudna do opisania. Ani to pop ani muzyka klasyczna. Mi najbardziej pasuje określenie pieśni. Loreena gra też na harfie i ten instrument pojawia się w piosenkach. Czuć wpływ muzyki dawnej ale jest to podane w takim kształcie że trudno klasyfikować.
Napewno w nagraniach dominuje przepiękny śpiew i to śpiew niesamowity, czysty jak kryształ i niezwykle technicznie profesjonalny. Spiewa w obrębie jednej piosenki bardzo różnie. Zaznaczyć trzeba ze śpiew nie ma nic z operowości.
Nabyłem drugą płyte pt. "To Drive Cold Winter Away" i się nie zawiodłem. Jest mniej "przebojowa" muzyka sprawie bardziej inspirowanej dawnymi pieśniami. I ma bardziej kontemplacyjny charakter.
W jednej piosence toważyszy męski wokal. Ale jest to płyta, którą również z całym sercem polecam.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał to polecam, choć z tego co wiem to wokalistka ta nie jest u nas zbyt znana. Za to w jej rodzinnej Kanadzie jest bardzo znana i się wcale temu nie dziwie. Płyty w Warszawi przynajmniej są dostępne, choć nie tanie oczywiście.

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Loreena McKennitt

Post autor: Everet » czw sie 06, 2020 3:22 pm

Mnie nie trzeba zachecać. Znam ta panią i przyznam, piękne ma niektóre utwory. Dawno jej nie słuchałem i chyba zaraz sobie cos zapuszczę.
Sit transit gloria mundi.

Vedig
Posty: 64
Rejestracja: pn sty 20, 2020 8:35 am

Re: Loreena McKennitt

Post autor: Vedig » czw sie 06, 2020 4:02 pm

Loreenka rzadzi

Pomiedzy Slayerem, Testamentem i temu podobnym uwielbiam posluchac od czasu do czasu wlasnie takiej muzyki...sadze ze wiele wokalistek moze tylko marzyc o takim glosie jak Loreena...aczkolwiek fakt, ze ciezko troche je porownywac bo wykonuja odmienne gatunki muzyczne (aczkolwiek oba rodzaje spiewu nastawione sa na wywolywanie tego przejmujacego klimatu).

Poza tym muzyka Loreeny baaaardzo dobrze dopasowuje sie do sesji RPG - taka lagodna, stonowana...lecaca w tle...uczucie jakby bylo sie w karczmie Smile

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Loreena McKennitt

Post autor: Tavin » czw sie 06, 2020 4:56 pm

Racja. Tu chyba wszyscy znają i cenią panią LM. Ja także
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

serianna
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 17, 2020 3:45 pm

Re: Loreena McKennitt

Post autor: serianna » czw sie 06, 2020 5:41 pm

O mnie też sie nie musicie martwić , o istnieniu Looreny wiem od dośc długiego czasu, lubie posluchać, choć nie słyszałem znowu wiele.

Awatar użytkownika
Blizz
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 12:23 pm

Re: Loreena McKennitt

Post autor: Blizz » czw sie 06, 2020 10:07 pm

Własnie dzisiaj dostałem kilka piosenek tej panii... NIestety słuchawiki okupuje mi siostra i musze troszke zaczekać aż sobie przesłucham... Swoją drogą wczoraj mi ją ktoś polecił i wedziałęm żę skądś zam tą nazwę... No i wochodze patrze a tu taki temat... No i już wiedziałem skąd.... Jak przesłucham to napisze swoją opinię...

A tak przy okzazji to pozrdrowionka i buziaczki dla Anity która sie tu powinna niedługo zarejestrować
Ale że Dudka na mundial nie wzięli?

elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Re: Loreena McKennitt

Post autor: elandir » pt sie 07, 2020 8:30 am

Uważam, ze ta muzyka sama w sobie ma tyle piękna, magii i niezwykłego klimatu, ze najlepiej słuchać jej z zamkniętymi oczami. A niesamowite obrazy same się wtedy pojawiają. Głos tej pani nieustannie mnie zdumiewa, z każdym dźwiękiem przez nią zaśpiewanym. Mogę zaryzykować stwierdzenie, ze Loreena dysponuje najpiękniejszym głosem, jaki słyszałem.

Awatar użytkownika
Hogan
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 27, 2020 10:59 am

Re: Loreena McKennitt

Post autor: Hogan » pt sie 07, 2020 10:05 am

Słyszałem jej muzyke u przyjaciółki. Po prostu coś wspaniałego, pani dysponuje naprawdę świetnym i orginalnym głosem i jeszcze ta muzyka z elementami celtyckimi...Piękne..

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Loreena McKennitt

Post autor: Uglik » pt sie 07, 2020 11:36 am

Swego czasu dużo słuchałem muzyki celtyckiej i new age. Wtedy Loreena gościła u mnie bardzo często. Dzisiaj rzadziej, ale nadal mam do niej sentyment.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
virgil
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 07, 2020 6:12 pm

Re: Loreena McKennitt

Post autor: virgil » pt sie 07, 2020 6:14 pm

Piękny głos co tu dużo mówić

ODPOWIEDZ