Tool

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Mandalorian
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 29, 2020 2:51 pm

Tool

Post autor: Mandalorian » czw sie 06, 2020 1:56 pm

Polecam teledyski Toola, są to majstersztyki. Sztuka przez duże Sz. Ale trzeba uprzedzić że nawiązują do estetyki brzydoty i jako takie mogą wywoływać w wielu negatywne odczucia. Ja zawsze oglądam je z fascynacją i podziwiam twórców tych perełek.

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Tool

Post autor: Tavin » czw sie 06, 2020 4:57 pm

Ludzie co wy TOOLa nieznacie Ysz niewidzieliscie ich teledysków ?? ................. no jestem w lekkim szoku, przeciez ten zespół jest znany. Ich piosenki zazwyczają są dość długie,ale nierażą monotonią jak to się czasami przytrafia długim utworom. No to tym unieswiadomionym polecam zapoznac się z tym zespołem bo jest to kawał dobrej muzy.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

serianna
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 17, 2020 3:45 pm

Re: Tool

Post autor: serianna » czw sie 06, 2020 5:41 pm

Ach, nie tylko ja nie znam, to jeszcze nie jest tak tragicznie.
Chyba wypada się zaznajomić.
Lecę nawiązać nową znajomość muzyczną.

Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 86
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Re: Tool

Post autor: Bulgur » czw sie 06, 2020 9:26 pm

rudno zszufladkować ich, chociaż ja tak jak ktoś już nie pamiętam kto na tym forum nie lubię szufladkowania. Gdzieś czytałem, ze to rock progresywny (chociaż nie wiem co to :P ), gdzie indziej, że heavy metal. W zasadzie tworzą swój niepowtarzalny rodzaj muzyki . Moim zdaniem mają bardzo dobrego wokalistę. Ich atutem napewno są teksty, np. do piosenki AEnima. Zespół powstał w 1991 roku. Ich najbardziej znane piosenki: Stinkfist, Schism, AEnima, Sober, Third Eye, The Grudge, Eulogy, Pushit (ja osobiście polecam Stinkfist, Schism i AEnima). Przeważnie mają długie piosenki średnio 5-6 minut, zwykle stosują kontrasty- spokojna zwrotka, mocny refren. To chyba tyle, mam nadzieję, że trochę przybliżyłem wam ten zespół.

Awatar użytkownika
Blizz
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 12:23 pm

Re: Tool

Post autor: Blizz » czw sie 06, 2020 10:08 pm

Na jakiejś stronie o Toolu wyczytałem, ze na okładce płyty Undertow (obrazek wyżej) widzimy.... świnię Mr. Green :P . Ja tam nic nie widzę...
Ale że Dudka na mundial nie wzięli?

elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Re: Tool

Post autor: elandir » pt sie 07, 2020 8:32 am

Tool bardzo mi się podoba. Naprawde wyjątkowy zespół. Bardzo orginalny...ma swój niepowtarzalny klimat i to nietylko dzięki świetnemu wokalowi Meynarda, a dzięki samej muzyce...perkusja, giatry...to wszystko tworzy taki niepowtarzalny nastrój...Poza tym bardzo podobają mi się progresywne elementy (których jet bardzo dużo).
A i to chyba jedyny zespół który posiada, tylko dobre teledyski...

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Tool

Post autor: Uglik » pt sie 07, 2020 11:36 am

Przeczytałam kilka pierwszych wpisów to byłem bardzo ale to bardzo zaskoczony... jak można nie znać Tool-a... nie jest on może super znany, ale w swoim czasie nawet na w tv leciał teledysk do Schizma... a na trójce czy bisce można czasem trafić ich kawałki... na bisce była nawet kiedyś w jednej audycji cała płyta APC puszczana, podejrzewam że Tool-a też nie raz... ale ja nawet rzadko radia słucham więc nie wiem...

a co do zespołu, Tool gra bardzo specyficzną muzykę... Tool to poprostu Tool i koniec ten zespół wypada znać, ja polecam wam płytę Lateralus
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
hagrim
Posty: 9
Rejestracja: pt sie 07, 2020 4:55 pm

Re: Tool

Post autor: hagrim » pt sie 07, 2020 4:59 pm

Taaa...Latelarus świetna płyta i genialne piosenki : The Grudge, Parabola i Parabol, Latelarus i Schism...W ogóle ta płyta jako orginał jest bardzo ciekawie i ładnie wydana...

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Tool

Post autor: Tavin » pt sie 07, 2020 5:36 pm

TOOL... wychodzi na to, ze to kawał dobrej muzyki... jest dziwna, specyficzna i niepowtarzalna...
I jeszcze te teledyski...

Czasami mogę posłuchać, lecz na pewno nie zalicza sie do mojego "grona najlepszych"...
Są dobrym zespołem, tylko niedokońca "w moim typie" :P

Zespół godny zainteresowania....
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
virgil
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 07, 2020 6:12 pm

Re: Tool

Post autor: virgil » pt sie 07, 2020 6:23 pm

TooL od kilku lat jest zespołem, który zajmuje zaszczytne pierwsze na mojej osobistej playliście. Niepowtarzalny, lekko melancholijny klimat, świetny wokal no i.......perkusja czy słyszeliście jak tam Mr. Carey czyni cuda?? Widzieliście jego "zestawik"??

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Tool

Post autor: WładcaBurz » pt sie 07, 2020 9:56 pm

Tool mnie nudzi... :P jakos tak usypiajaco na mnie wplywa...

Awatar użytkownika
Golum
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 16, 2020 1:54 pm

Re: Tool

Post autor: Golum » sob sie 08, 2020 10:22 am

Jest troche nudny i można powiedzieć, że flegmatyczny... ale 1 lub 2 piosenki można posłuchać, nie narażając się na przedwczesny sen... Ale na dłuzszą mete słuchać nie moge.... ja musze miec cos zywego...

Awatar użytkownika
Hogan
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 27, 2020 10:59 am

Re: Tool

Post autor: Hogan » wt sie 11, 2020 4:47 pm

E tam, ja moge słuchać Tool'a słuchać i słuchać i nic mi się nie dzieje...ale to chyba kwestia gustu...
A co do perkusji to jest naprawde świetna...gdyby nie ona to klimat Tool'a by sobie prysł...jak bańka mydlana (ale to zabrzmiało :P )...

Awatar użytkownika
Lindisfarne
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:24 pm

Re: Tool

Post autor: Lindisfarne » śr sie 12, 2020 7:19 pm

10,000 Days..
Mnie płyta z początku nie całkiem podeszła, ale już za drugim razem było coraz lepiej.
Podoba mi się to, że zespół nie stanął w miejscu, ale też nie odciął się zbytnio od muzycznej przeszłości.A Maynard jak to określił mój brat wszedł na 'new level' :P
No i jak na Toola niektóre piosenki są dość przebojowe.
Ja jeszcze oryginalnej płyty nie mam, ale planuje to zmienić już wkrótce.

Awatar użytkownika
antonio
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 12, 2020 4:54 pm

Re: Tool

Post autor: antonio » czw sie 13, 2020 11:48 am

ja znam tylko Lateralus, ale jakos do mnie nie przemawia zupelnie.

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Tool

Post autor: Zurin » czw sie 13, 2020 4:20 pm

Lindisfarne pisze:
śr sie 12, 2020 7:19 pm
10,000 Days..
Mnie płyta z początku nie całkiem podeszła, ale już za drugim razem było coraz lepiej.
Podoba mi się to, że zespół nie stanął w miejscu, ale też nie odciął się zbytnio od muzycznej przeszłości.A Maynard jak to określił mój brat wszedł na 'new level' :P
No i jak na Toola niektóre piosenki są dość przebojowe.
Ja jeszcze oryginalnej płyty nie mam, ale planuje to zmienić już wkrótce.
Ten album przepełniony jest symboliką i tak 10 000 dni, tyle czasu (mniej więcej) upłyneło od początku choroby aż do śmierci matki Maynarda, wokalisty Toola. Zresztą poswięcone są jej dwa utwory(a w zasadzie jeden podzielony nadwie części). Album może się wydawać słabszy ale to jest mylne założenie. Zespół wyraża się poprzez rózne formy ekspresji. Aby usłyszeć pełną wersję tytułowego utworu należy:

1. Utwór Viginti Tres połączyć razem z Wings For Marie (part 1)
2. Zsynchronizować powstały kawałek z 10,000 Days

Suma długości utworów Viginity tres i Wing for Marie(part 1) jest równa długości utworu
10 000. Viginity tres, po łacinie 23 oznacza synchronizację.

Jednym słowem wykonując powyższe czynnośći otrzymujemy pełną i ostateczna wersje utworu 10 000 days.
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

Awatar użytkownika
Mandalorian
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 29, 2020 2:51 pm

Re: Tool

Post autor: Mandalorian » pt sie 14, 2020 9:10 am

Czyli sprzedają muzykę w zestawie do samodzielnego montażu....

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Tool

Post autor: Tavin » pt sie 14, 2020 8:35 pm

antonio pisze:
czw sie 13, 2020 11:48 am
ja znam tylko Lateralus, ale jakos do mnie nie przemawia zupelnie.
No, to może powinieneś spróbować posłuchać zespołu A Perfect Circle (śpiewa w nim Maynard).Jest w pewnym stopniu podobny do Toola, ale duużo bardziej przystępny.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
Yorga
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 13, 2020 7:43 pm

Re: Tool

Post autor: Yorga » pn sie 17, 2020 8:50 am

cam bardzo "Mer der Noms" z 2000 roku. Piękne "3 Libras" i "Orestes".

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Tool

Post autor: Uglik » pn sie 17, 2020 9:35 am

Na początek rzeczywiście najlepsza jest Mer de Noms, ale ich najlepszą płytą jest
Thirteenth Step.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
strangelove
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 9:01 pm

Re: Tool

Post autor: strangelove » pn sie 17, 2020 9:57 am

Mer de Norms rzeczywiście jest jedną z lepszych płyt, ale Thirteenth Steps jest jednak jakieś bardziej pociągające. A "The Outsider" i "The Nurde Who Loved Me" są normalnie genialne!

Awatar użytkownika
strangelove
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 9:01 pm

Re: Tool

Post autor: strangelove » pn sie 17, 2020 9:57 am

Mer de Norms rzeczywiście jest jedną z lepszych płyt, ale Thirteenth Steps jest jednak jakieś bardziej pociągające. A "The Outsider" i "The Nurde Who Loved Me" są normalnie genialne!

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Tool

Post autor: WładcaBurz » pn sie 17, 2020 10:07 am

Genialne są zgadzam się. Co prawda moje ulubione kawałki to "Blue" i "Vanishing" Najlepszą płytą jest według mnie "Thirteenth step", chociaż "Mer de noms" też ma cos w sobie

ODPOWIEDZ