Sirenia

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Sirenia

Post autor: Niebezpieczna » czw sie 20, 2020 6:22 pm

Zespół poznałam dzisiaj, a zawsze jak dochodzi do nowych odkryć muzycznych to następuje przeszukanie tego forum w celu znalezienia tematu o danym wykonawcy. Jednak tym razem tematu nie znalazłam...

Wybaczcie że informacje o zespole są żywcem ściągnięte z Wikipedii, ale ja także o tym zespole wiem niewiele... Sirenia to norweska grupa muzyczna, powstała z inicjatywy gitarzysty grupy Tristania w 2001 roku. W swoich utworach grupa łączy elementy muzyki klasycznej, gothic metalu, metalu symfonicznego i ostrzejszych gatunków, jak black i death metal. Obecny skład zespołu: * Morten Veland - growling, gitara elektryczna/basowa, instrumenty klawiszowe * Monika Pedersen - śpiew * Jonathan A Perez - instrumenty perkusyjne * Björn Landa - gitara elektryczna podczas koncertów * Roland Navratil - instrumenty perkusyjne podczas koncertów Dyskografia: * (2002) At Sixes And Sevens (LP) * (2003) Sister Nightfall (SP) * (2004) An Elixir For Existence (LP) * (2005) Sirenian Shores (EP) * (2006/2007) Nine Destinies And A Downfall (LP)

Co myślicie o tym zespole? Warto zagłębić się we wcześniejsze dokonania czy może sobie odpuścić? Jak na razie mi sie podoba, ale przesłuchałam niewiele...
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Sirenia

Post autor: Hawking » czw sie 20, 2020 7:50 pm

Zespołu nie znam na tyle dobrze, aby coś szczególnie polecać, dla mnie taki o zespolik, którego czasem włączę dla odmiany Znam z kilkanaście utworów i do moich ulubionych mogę zaliczyć "Lithium and a lover", "Sister nightfall", "My mind's eye", "Meridian" i "Save me from myself". Nie lubię za to "Euphoria" i tak nie bardzo w ucho mi wchodzi "The fall within". Moja opinia jednak niestety nie jest dokładna, bo całej twórczości nie znam
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Sirenia

Post autor: Vahnal » czw sie 20, 2020 7:51 pm

Zespół fajny, choc pierwsze wydawnictwa są zdecydowanie najlepsze ogólnie godne polecenia, ale nie warte dłuższego zatrzymania. takie moje zdanie, choc nie znam ich znyt dobrze..
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Sirenia

Post autor: Pudliszki » czw sie 20, 2020 8:21 pm

Zgadzam się. Sirenia straciła swoją "drapiezność", ostatnia płyta jest beznadziejna. Posłuchać zespołu warto z pewnością, szczególnie pierwszą płytę. A czy zatrzymać się na dłużej to już zalezy od upodobań.
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Sirenia

Post autor: Rincewind1 » czw sie 20, 2020 8:58 pm

Stosunkowo niedawno przesłuchałem całą Dyskografię Sirenii I w szczególności polecam pierwsze albumy, w kolejnych już mi czegoś brakowało
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Sirenia

Post autor: Turin Turambar » czw sie 20, 2020 9:18 pm

Wszystkich płyt nie znam. Ale to co słyszałem jest wystarczające by ocenić zespół pozytywnie. Szukałem jakiejś alternatywy dla Tristanii no i polecono mi Sirenię. Nastrojowe zwłaszcza w ciemności i przy odpowiednim nastroju psychicznym.
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

ODPOWIEDZ