Avantasia

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Avantasia

Post autor: Dopamine Addicted » czw sie 20, 2020 11:18 pm

Co myślicie o duecie Sharon den Adel z duetem Avantasia bo jak dla mnie to jest koszmar. Kiedy obejrzalem jedną z dwóch ich wspólnych piosenek(nazywa się Into The Unkown) to byłem taki zadowolony (kolejna piosenka z głosem Sharon ). Słucham taki ładny początek Sharon sobie śpiewa, a tu po paru sekundach jakiś komiczny chór gości (nie wiem jak mam to nazwać) myślałem, że ze śmiechu spadne z krzesła.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Avantasia

Post autor: Blizbor » pt sie 21, 2020 1:10 am

Taka już stylistyka Tobiasa Samaela. Kiczowaty i polukrowany powermetal, choc ja moge tego słuchać i śmiać mi sie nie chce.
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Avantasia

Post autor: Eredin » pt sie 21, 2020 1:48 am

Każdy ma inne gusta....
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Piasek » pt sie 21, 2020 3:16 am

Ależoczywiscie, rzecz zrozumiała. Zresztąś Avantasia mnie jakoś specjalnie nie zachwyca, ale Sharon spiewa pięknie ("Farewell" to jedenm z jej najlepszych popisów wokalnych).
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Avantasia

Post autor: Poison Ivy » pt sie 21, 2020 4:12 am

TEn kawałek to też mi się podoba, Sharon to zawsze potrafi w pewien sposób 'naśladować' tego z kim śpiewa przez co bardzo pasuje do każdego duetu.Ale czy to jest jeden z jej najlepszych popisów no nie wiem chyba jeżeli chodzi o duety to lepiej zaśpiewała z Floor Jasen ''Beyond Me'', albo z Orphanage ''Behold''(chociarz ta piosenka mnie troche śmieszy nie podoba mi się tam ten kobiecy głos oczywiście nie Sharon tylko tej Rosany Van Der Aa i ta gatka na początku ogólnie mogli by troszkę zmienić tą piosenkę i była by OK)
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Avantasia

Post autor: Raciel » pt sie 21, 2020 4:59 am

Nie no ja sobie wypraszam Avantasia oblesna?!
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Avantasia

Post autor: Vahnal » pt sie 21, 2020 5:28 am

A wiec tak. Avantasia to nie duet tylko metal opera i szlo sie spodziewac ze jak na opere przystalo bedzie duzo chorów. Poza tym jedna z gwiazd tego choru jest wiecej warta niz cale WT. Mowie tu np. o Kiskem albo Hansenie. I chociaz bardzo lubie WT a za glosem Sharon szaleje to uwazam ze reszta muzykow nie jest wirtuozami. W przeciwienstwie do gosci Avantasii.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Avantasia

Post autor: Gor » pt sie 21, 2020 6:39 am

5+/6
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Avantasia

Post autor: Havelock » pt sie 21, 2020 7:07 am

A ja nie mam pojęcia, co to za zespoły...
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Avantasia

Post autor: Machcio » pt sie 21, 2020 8:32 am

I z tą recenzja się zgodzę a nie ze oblesna. Ja mam obie plyty od moze 2 lat i jakos caly czas czesto i chetnie je wlaczam. A stwierdzenie ze jest oblesna rani mnie na wskros . Zarowno tresc odnoszaca sie do historii, legend i baśni jak i muzyka czasem delikatna czasem drapiezna sa znakomite. I nie rozumie. Nawet okladki sa swietne.
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Avantasia

Post autor: Hawking » pt sie 21, 2020 9:31 am

No cóż, może trzeba wysłuchać całej płyty, bo jedna piosenka może nie oddaje w pełni klasy tego albumu. Ja z metal oper mam tylko Into The Electric Castel ze stajni Ayreona i jest świeta. Troszkę więcej tam jak się domyślam eksperymentów muzycznych (efekty, troszkę elektroniki) niż w Avantasii bo historia zawarta w operze zobowiązuje.
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Veldrin » pt sie 21, 2020 10:49 am

WIęc chyba trzeba sięzaopatrzyć w ten album mimo wszystko
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Avantasia

Post autor: Super Girl » pt sie 21, 2020 12:42 pm

A wiec tak. Avantasia to nie duet tylko metal opera i szlo sie spodziewac ze jak na opere przystalo bedzie duzo chorów. Poza tym jedna z gwiazd tego choru jest wiecej warta niz cale WT. Mowie tu np. o Kiskem albo Hansenie. I chociaz bardzo lubie WT a za glosem Sharon szaleje to uwazam ze reszta muzykow nie jest wirtuozami. W przeciwienstwie do gosci Avantasii.
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Avantasia

Post autor: Iskrena » pt sie 21, 2020 2:11 pm

Sorry to była pomyłka w tekście nie z 'duetem Avantasia' tylko z 'Avantasią' A do zespołu mnie nie przekonujcie, bo i tak mi się nie podoba, jakoś nie lubie słuchać cukierkowej muzyki z tandetnymi aranżacjami. I nie robi na mnie żadnego wrażenia zbiór największych talentów muzyki power, heavy i gothic metalowej, którzy razem(według mnie) stworzyli najbardzie kiczowatą płytę roku czy dekady (jeżli chodzi o muzyke metalową). Takie jest moje zdanie o tej muzyce i szanuje wasze pozytywne opinie o tym zespole....
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Vael » pt sie 21, 2020 3:43 pm

No wiesz co ale po jednej piosence(Into The Unkown) to nie wypada chyba ocenić całej płyty....
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Avantasia

Post autor: Leriel » pt sie 21, 2020 5:28 pm

Tak reasumując- moje zdanie o tym projekcie wyglada następująco- muzyka nieco kiczowata, strasznie duzo lukru, ale słuchać sie da, czasem nawet daje troche przyjemnosci. Tak wiec nie jestem na nie, ale entuzjasta ze mnie żaden.
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Avantasia

Post autor: Rincewind1 » pt sie 21, 2020 6:33 pm

Tak, ale (nie po jednej, tylko dwóch) taką płytę jak ta jednak można ocenic, bo można ocenić ogólnie styl w jakim jest ona utrzymana i co mniej więcej może nam ona zaoferować, a mnie jakoś to nie odpowiada( po za tym słyszałem pare płyt wykonawców, którzy wzieli u dział w projekcie Avantasia), ale może w niedługiej przyszłości postaram się przesłuchać ją całą. Tylko kiedy przesłucham ją cała moje zdanie o niej zamiast się polepszyć to z pewnością jeszcze bardziej się pogorszy . Stwierdzam jednak, że Avantasia ma jednak jeden plus, kiedy mam zły humor włanczam sobie jedną z tych dwóch piosenek i mogę się trochę pośmiać (wiem, że jestem wredny, ale naprawdę kiedy słyszę te piosenki to chce mi się śmiać).
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Alfa » pt sie 21, 2020 7:54 pm

Nie badz taki pewny :> Mozesz byc tez bardzo pozytywnie zaskoczony. Osobiscie Avantasii nie slyszalem ale z pewnoscia znajdzie sie na mojej liscie zespolow do przesluchania. Skoro wywoluje tak skrajne opinie to musi w tym cos byc
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Lutomir » pt sie 21, 2020 8:13 pm

Nie badz taki pewny :> Mozesz byc tez bardzo pozytywnie zaskoczony.
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Avantasia

Post autor: Onirke » pt sie 21, 2020 11:28 pm

No trudno raczej cięnie przekonamy
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Avantasia

Post autor: Pudliszki » sob sie 22, 2020 1:58 am

A wiesz że puściłem Avantasię i naprawdę mi sie polepszył, piosenka z bardzo optymistycznym klimatem. Co prawda mnie akurat nie rozśmiesza ale humor poprawia
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Avantasia

Post autor: Sledzik » sob sie 22, 2020 2:00 am

Hmmm to jest tak jakby ocenic cala tworczosc Metaliicy (Mastera, Ride the lightin, And justice, kill em alla) po przesluchaniu Mama said i Low mans lyric Zrob cos dla mnie i sciagnij sobie czy cos piosenke Final Secrifice i po jej przesluchaniu napisz co o niej myslisz. Tylko jedna piosenka. Prosze.
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Avantasia

Post autor: Turin Turambar » sob sie 22, 2020 2:36 am

aj tam jedną piosenkę... Metal Opery to cała historia, nie można tego słuchać "kawałkami", trzeba się wsłuchać w historię Gabriela, wtedy to wszystko nabiera sensu i naprawdę przyjemnie się słucha. IMO płyty nie są złe, są nawet świetne (no ale to mówi która lubi też power metal )
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Avantasia

Post autor: Ibelman » sob sie 22, 2020 3:02 am

Całkowicie popieram. Tego rodzaju płyty powinno się słuchać w całości a nie w kawałkach. To jak prawdziwa opera, gdzie treść (opowiadana historia) jest równie ważna jak muzyka ją ilustrująca.
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Avantasia

Post autor: Blizbor » sob sie 22, 2020 3:19 am

Avantasia, hmm, tyle o tym zespole gadania, więc przesluchalem parę kawałków. I powiem, że całkiem, całkiem . Niezłe klimaty, które jak najbardziej mi pasują Ale mam tylko :Sign of the Cross", "Looking glass" "Neverland" i "Avantasia". Pewnie tych najlepszych kawałków jeszcze nie słyszałem, ale jest dobrze
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

ODPOWIEDZ