Avantasia

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Avantasia

Post autor: Woland » sob sie 22, 2020 4:59 am

Ja sciagnelem ten kawalek... i chyba wiecej nie bede sciagal ich piosenek jakos mi nie przypadlo do gustu, chociaz wpada w ucho... kazdy lubi co innego :]
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Avantasia

Post autor: Eredin » sob sie 22, 2020 6:16 am

Właśnie ściągnął mi się ten utwór. Oto moje odczucia na jego temat. Nawet niezłe gitarowe wejście, ale póżniej to już nieskończone pokłady kiczu.Ten gość pieje gorzej niż wokalista The Darkness, głupi chór, choć lepszy niż z np. Into the Unkown. Ogólnie w piosence panuje głupi nastrój i jest w niej zadurzy przepych po kiego grzyba kiedy wokalista pieje dowalają się te głupie chóry robiąc jedną wielką wioche.
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Avantasia

Post autor: Gor » sob sie 22, 2020 6:41 am

Czyli po prostu nie lubisz zadnej metal opery ani w ogole za power metalem nie przepadasz. Mam racje? Wyraznie inne sa Twoje ulubione gatunki i juz Ci przekonywac nie bede. Kazdy ma swoje zdanie. Mozesz sluchac np death metalu i dlatego Ci sie to nie podoba. Mam racje?
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Avantasia

Post autor: Sledzik » sob sie 22, 2020 7:16 am

A ja zawsze myślałam, że nie lubię power metalu...ale Avantasia, Helloween- bez nich żyć ostatnio nie moge...zmieniam zdanie, power metal należy do moich ulubionych gatunków muzycznych, a to wszystko za sprawą Metal Oper
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Avantasia

Post autor: Havelock » sob sie 22, 2020 8:52 am

Death metalu to ja dopiero 'pełną parą' zaczynam słuchać, ale na pewno słuchanie go nie przeszkadza mi w słuchaniu innych gatunków po prostu nie lubie power matalu, bo jakoś death metal nie przeszkadza mi w słuchaniu Withinów, więc to napewno o to nie chodzi, po prostu power metal mi się nie podoba. A żeby jakoś nie robić off topiku, bo to chyba się zaczyna off topik robić to mam pytanie odnośnie Avantasii, czy oni zamierzają wydać nową płyte i czy znów zaśpiewa na niej Sharon???
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Vael » sob sie 22, 2020 9:12 am

Słuchy o czymś takim nie chodza, ale wszystko zależy od tego czy Tobias Sammaet bedzie miał wenę, cheć i kogo zaprosi do stworzenia kolejnej metal opery.
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Piasek » sob sie 22, 2020 12:08 pm

to tak jakby zmienić aktora w filmie (od razu na myśl przyszedł mi Władna Pierścieni ) ...ale może jeszcze kiedyś powstanie 3 część, kto wie... za to teraz miałabym ochotę zobaczyć przedstawienie, właśnie operę na scenie, gdzie grałaby Sharon i inni, ależ to byłoby piekne
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Avantasia

Post autor: Leriel » sob sie 22, 2020 1:57 pm

Niech mnie ktoś oświeci: w utworze "Farewell" śpiewa Sharon, prawda??? Bo tak to mi brzmi Dodam, że śliczna piosenka....
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Veldrin » sob sie 22, 2020 2:44 pm

Jap. Spiewa Sharon.. Od tej piosenki zainteresowalam sie Sharon a potem WT
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Avantasia

Post autor: Dopamine Addicted » sob sie 22, 2020 3:15 pm

A sliczna, sliczna... Sharon pokazala sie z tej naprawde dobrej strony. Niestety wystep w Into the Unknown nie chwyta juz tak za serce jak Farewell.. a szkoda.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Lutomir » sob sie 22, 2020 4:10 pm

Występu z Into the Unkown nie kojarzę, za to ten z Farewell- jak najbardziej, więc wniosek co lepsze jest oczywisty. Naprawde ładnie zaśpiewane.
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Avantasia

Post autor: Hawking » sob sie 22, 2020 4:24 pm

Bo avantasia jest fajna... ale druga czesc operki jest juz duzo gorsza...
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Avantasia

Post autor: Machcio » sob sie 22, 2020 4:39 pm

Na razie to zapoznałem się porządnie z kawałkiem "Farewell"(czytaj puszczam go non stop niemalże ) i bardzo mi się podoba - klimat jak ze śreniowiecza tudzież jakiejś bajki(powtarzam sie bo pisałęm to w komentarzu w "Co teraz słuchasz") zobaczymy jak będzie z innymi kawałkami zespołu
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Avantasia

Post autor: Raciel » sob sie 22, 2020 7:41 pm

Az nawet z rozpedu sobie wlaczylem i slucham teraz...
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Avantasia

Post autor: Niebezpieczna » sob sie 22, 2020 8:16 pm

No widze, że moje (mówiąc eufenizmami )dość negatywne opinie nie odstraszyły innych i pare osób z tego forum bardzo polubiło Avantasie... Ps. przynajmniej w dziale co teraz słuchasz nie pisze tylko:Within Temptation, Nightwish i After Forever przpraszam za malutki off topik...
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Avantasia

Post autor: Turin Turambar » sob sie 22, 2020 9:16 pm

Negatywne opinie o jakimkolwiek zespole sprawiają, że niektóre osoby specjalnie siegaja po owe zespoły by móc powiedziec "Nie zgadzam się z Tobą" Avantasia i Edguy królują na moim iPhonie już 3 tydzień I cos w tym musi być bo mnie cięzko do czegokolwiel przekonac ostatnimi czasy
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Avantasia

Post autor: Iskrena » sob sie 22, 2020 9:51 pm

Ja tam, to od dawna znam i niczyje zle opinie nie mzienia mojego nastawienia do tego zespolu... pierwsza czesc opery jest zajebista... druga juz gorsza... ale tez ujdzie... a co do samego Edguy... uwazam ze graja naprawde dobrze... kawalek pozadnego metalu... z checia bym ich na zywo uslyszala...
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Avantasia

Post autor: Onirke » sob sie 22, 2020 11:05 pm

Pytanko do znawców Edguya. Mam taka piosenkę pt. "Hymn"- sciągłam wczoraj. Jest to przeróbka jakiegos utworu i nie mogę skojarzyć jakiego. ... Ale jest świetny... Może ktos kojarzy o jakim utworze mówie?
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Avantasia

Post autor: Poison Ivy » ndz sie 23, 2020 12:42 am

Ultravox - Hymn Give us this day all that you showed me - The power and the glory till my kingdom comes. Give us this day all that you showed me - The power and the glory till my kingdom comes. Give me all the storybook told me The faith and the glory till my kingdom comes. And they said that in our time all that's good will fall from grace. Even saints would turn their face in our time. And they told us that in our days Different words said in different ways Have other meanings from he who says in out time: Give us this day all that you showed me - . . . And they said that in our time we would reap from their legacy We would learn from what they had seen in our time. And they told us that in our days We would know what was high on high We would follow and not defy in our time. Give us this day all that you showed me - . . . Faithless in faith we must behold the things we see. Give us this day all that you showed me . . .
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Avantasia

Post autor: Pudliszki » ndz sie 23, 2020 2:35 am

No i o to chodziło - dzieki. Utwór z nóg mnie zwalił Oryginał tez miałam okazje usłyszeć pare razy ale nigdy nie wiedziałam kto to spiewał. Zdecydowanie wolę mocniejsza wersję Edguya
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Avantasia

Post autor: Alfa » ndz sie 23, 2020 3:40 am

Ja tez wole Edguya...
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Avantasia

Post autor: Ibelman » ndz sie 23, 2020 7:13 am

Mam jedno pytanko: kto "gra" Lugaida w Avantasii? Facet ma naprawde swietny glos
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Avantasia

Post autor: Poison Ivy » ndz sie 23, 2020 8:48 am

Lugaid Vandroiy to Michael Kiske. Eks Helloween. Jeden z najlepszych wokali heavy metalu. W ogole Avantasia ma swietny skład. Hansen, Tolki i inne
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Avantasia

Post autor: Gor » ndz sie 23, 2020 10:44 am

Zainspirowany tym tematem właśnie przesłuchuje dzieło Avantasii. Jak miło słyszeć piękny głos Roy'a Khana i Sharon oraz wielu innych artystów razem. Piękne średniowieczno - fantastyczno - religijne klimaty. Wszystko dopracowane i na wysokim pozomie. Chóry doskonałe. Całość daje odczucie, że śpiew przenika słuchajęcego, czujemy ich lęki, czujemy strach, ale tez napełnia nas radością i nadzieją. Pojawia się kolejny dowód jak mocno muzyka potrafi oddziaływać na nas. Daje 8/10. Dlaczego? Może przez to, że wole coś w bardziej doom'owo/gothyckim stylu. Niektóre partie wokalowe mnie drażnią, np. anioł ma zbyt łagodny głos. Ale wszystko jest kwestią gustu. Całość jest troche zbyt bardzo "polukrowana". No może poza pięknym głosem Roy'a (on ma być taki )
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Avantasia

Post autor: Turin Turambar » ndz sie 23, 2020 10:53 am

Skoro tak, to polecam Ci zespół Ayreon i ich" Into the Electric Castle" Tak zwana "Space Opera" na wiele znanych głosów, śpiewa tam Sharon i gra troszkę Robert. Wszystko utrzymane w formie opowieści zmieszczone na 2 płytach i pełne muzycznych smaczków. Muzyka MHO ciekawsza niż to co robi Avantasia
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

ODPOWIEDZ