Artrosis

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Artrosis

Post autor: Raciel » czw sie 20, 2020 11:30 pm

Są takie zespoły o których się wie, że są wartościowe, ich płyty są pod ręką a i tak nigdy się ich nie słyszało. W moim przypadku do takich zespołów mozna zaliczyć włąśnie Artrosis. Od lat słucham Moonlight i jakoś na tym zespole zawsze poprzestawałem i nie drążyłem dalej w tym kierunku. W końcu do wysłuchania i jak się okazuje zakupu namówiła mnie o ironio Rosjanka, z którą czasem sobie korespondujemy. Jest ona wielką fanką Artrosis. Jest to miłe, że ktoś spoza naszego kraju docenia rodzimą muzę . Słucham "Koncert w Trójce" Nie potrafie opisywać muzyki bo ku temu trzeba wiedzy której mi brak. Powiem jedynie że płyta jest piekna. Muzyka ma wsobie wiele przestrzeni, jest intrygująca. Dużo się dzieje i nie jest nudno. Wokalistka jest na swoim miejscu i nie wychodzi przed zespół, jest tak samo ważny jak muzyka. Napewno mogę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, jest tu coś czego brakuje mi w WT czyli ciekawe rozwiązani muzyczne, jakaś przestrzeń której mi brakuje na TSF i gitary. Polecam szczerze.
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Artrosis

Post autor: Vael » pt sie 21, 2020 12:08 am

Mi się wydaje, że w ich muzyce jest dużo powietrza....nie znam ich zbyt dobrze, ale słyszalem dwie płyty i są cudowne. Podobają mi sie też ich utwory czysto istrumentalne.....Polecam piosenke Morfeusz, mam lekiego fiola na jej punkcie....
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Artrosis

Post autor: Pudliszki » pt sie 21, 2020 1:32 am

Oj tak, to jeden z tych zespołów, do których chce się powracać, szczególnie w jakichś specjalnych chwilach... A "Koncert w Trójce" to płyta z pewnością pełna piękna i czaru... Ale tak naprawdę oczarował mnie album "pośród kwiatów i cieni", każda piosenka ma coś do przekazania, każda jest historią, każda pełna uroku... "kolejny rozdział", "My", "Dwie drogi", "Pośród kwiatów i cieni", "Morfeusz", "Nieprawdziwa historia" - chciałem podać moją ulubioną piosenkę, ale po prostu nie jestem w stanie wymienić tej jednej...
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Artrosis

Post autor: Lutomir » pt sie 21, 2020 2:10 am

Chyba powinno mi być wstyd, że taki stary a dopiero teraz zaczyna słuchać Artrosis
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Artrosis

Post autor: Super Girl » pt sie 21, 2020 3:36 am

Nie dawno dotar do mnie urok płyty " w Imie nocy" Ukrty wymiar ma cudowny test...a "W góre" piekną melodje w drugiej cześci, takie mocniejsze...
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Sylfil
Posty: 109
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Artrosis

Post autor: Sylfil » pt sie 21, 2020 4:58 am

Zawsze musi być ten pierwszy raz A tak w ogóle, to odsyłam jeszcze do Closterkeller...
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Artrosis

Post autor: Alfa » pt sie 21, 2020 6:29 am

Może to cie nie posieszy, ale ja slucham ich dopiero od niedawna
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Artrosis

Post autor: Leriel » pt sie 21, 2020 7:45 am

Heh a ja pożyuczyłem kolekcje ich płyt kuzynowi i moje płyty zagineły jak to mają w zwyczjau... jak ktoś ma pecha to ma wiec dosyć dawno ich nie słuchałem a terz mi narobiliście smaka... ehhh
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Artrosis

Post autor: Machcio » pt sie 21, 2020 8:13 am

Jak to dobrze nie mieć kuzynów
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Artrosis

Post autor: Poison Ivy » pt sie 21, 2020 10:50 am

ja lubie tylko jedna piosenke: "Prosba", wczesniej sluchalam wiecej, bo mi sie glos tej pani bardzo podobal.. ale znalazlam Herjalf, gdzie "wycie" powalilo mnie na kolana i skonczylam z Artrosis
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Artrosis

Post autor: Niebezpieczna » pt sie 21, 2020 11:36 am

Ja właściwie słyszałam tylko jedną piosenkę Artrosis.... "Szmaragdowa noc". Czasami ją nawet podśpiewuję, ale jakoś nie mam ochoty się jakoś bardzo zagłębiać w twórczość tego zespołu (chociaż by wypadało znać ) Z polskich zespołów z tego nurtu najbardziej lubię Dragorię i koniec
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Artrosis

Post autor: Woland » pt sie 21, 2020 1:17 pm

Bardzo fajna kapela,mam płytę ukryty wymiar i jest dla mnie po prostu super,szczególnie kawałki nazgul i szmaragdowa noc,goraco polecam
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Artrosis

Post autor: Ibelman » pt sie 21, 2020 2:56 pm

Ja uwielbiam Artrosis. Najbardziej lubię FETISH i MELANGE
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Artrosis

Post autor: Iskrena » pt sie 21, 2020 5:20 pm

Przepiękne teksty, cudowna muzyka i wspaniały głos Medeah. Uwielbiam!!!
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Artrosis

Post autor: Dobrawa » pt sie 21, 2020 7:17 pm

jeśli chodzi o polskie zepoły tego typu to prawie wcale się nie orjętuje...wiem, że istnieje Closterkeller i Moonlight a o nich nigdy nic nie słuszałam, nie liczac tego forum..płyte kupowałam w ciemno..opłaciło się...pozatym rzadko odwiedzam strony polskich zepołów...
Festīna lente!

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Artrosis

Post autor: Piasek » pt sie 21, 2020 11:42 pm

Rzadko bywam na stronach polskich zespołow, ale www.anja.pl jest wyjątkiem potwierdzajacym regułe
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Artrosis

Post autor: Rincewind1 » pt sie 21, 2020 11:49 pm

Nieczęsto się zdarza, żebym znał słowa piosenki, żebym czytając słowa piosenki wiedział od razu, jak wyprofilować głos, jak zanucić... A tak jest z piosenkami Artrosis. Nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale gdy czytam te teksty... "(...) W samotności dryfuję Coraz rzadziej wieje wiatr Z trudem doganiam fale, Których kształt Zamykam w dłoniach (...)" albo "(...) Nie poznaję tego co dobre, co złe Ogień na stosie pragnień (...)" albo każdą inną strofkę - czuję od razu piosenkę, słyszę ją... I teksty. Tyle mają w sobie piękna. Uczuć...
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Artrosis

Post autor: Dopamine Addicted » sob sie 22, 2020 12:58 am

Ja uwielbiam tekst do "Wiem"- to chyba jedna z moich najukochańszych piosenek zespołu:) Zresztą...analizowałem i badałem językowy obraz świata w tekstach m.in. Artrosis i tak zapoznałem się z ich twórczością
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Artrosis

Post autor: Blizbor » sob sie 22, 2020 2:16 am

może coś więcej o tych badaniach? Ja chętnie poczytam
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Artrosis

Post autor: Hawking » sob sie 22, 2020 2:50 am

To może udostępnisz tę prace? Nie wiem jak inni, ale ja bym chętnie coś takiego przeczytał.
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Artrosis

Post autor: Havelock » sob sie 22, 2020 3:56 am

Ja też, ja też
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Artrosis

Post autor: Sledzik » sob sie 22, 2020 4:56 am

Fajny temat pracy Na dobrego promotora trafiłeś. Ja też jestem ciekawy wynikow tych badań.
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Artrosis

Post autor: Rincewind1 » sob sie 22, 2020 5:43 am

Akurat tak się złożyło, że- choć raczej starsze- i promotorka i recenzentka okazały się być entuzjastkami subkultur:)
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Artrosis

Post autor: Hawking » sob sie 22, 2020 7:29 am

Oj kiedys to bylem fanatykiem ktory nie potrafil pojac jak to nie mzona kochac Artrosis. Uwielbialem, do dzis mam wszystkie plyty w dyskografi...nie mniej czasy sie zmieniaja, a tym samym gusta. Na dzien dzisiejszy muzyka Artrosis troche nazbyt "traci myszka" i wydaje mi sie z deczka kiczowata...ale to tylko moje osobiste zdanie i nie zamierzam tym postem nikogo urazic Ale milo wspomnam czasy kiedy to sluchalo sie z lomotem serca "Posrod Kwiatow I Cieni" czy "W Imie Nocy"...wtedy to bylo cos wspanialego...ale to bylo dawno i nieprawda Mam cala oryginalna dyskografie ale jakos nie slucham...mam bo kiedys lubilem i now album zapewne tez sobie kupie...bardziej wole projekt klawiszowca Artrosis o nazwie Sui Generis Umbra na ktorego punkcie mam teraz malego swirka:) I to jemu wroze swietlana przyszlosc...a Artrosis. Glowny kompozytor muzyki czyli Maciej Niedzielski odszedl z zespolu koncentrujac sie wlasnie na SGU...pozyjemy zobaczymy
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Artrosis

Post autor: Havelock » sob sie 22, 2020 10:49 am

Mnie Artrosis nie urzekl i nie urzeka, a skoro tak to raczej juz nie urzeknie - wczesiej kolega sie tym zachwycal - mowil, ze texty nawet lepsze nie NW (co wg mnie jest gruba przesada). Nie wiem nie podchodzi mi komletnie ta muzyka, podobnie jak Daylight(?) i jakis tam jeszcze gotycki zespol z Bialegostoku czy Closterkeller - dziwny przygnebiajacy klimat, texty takie sobie - nie znajduje w nich nic szczegolnego, a image wizualny troche jakby na wyrost... No i nie rozumiem kompletnie zachwytow nad glosem wokalistki - dla mnie zwykly glos jakich wiel dookola, nawet ciezki do zapamietania. Na ebay, ktos porownal ten glos do glosu Tarji - i tu tez zadnego podobienstwa nie widze, predzej juz do Anji...
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

ODPOWIEDZ