Arcana

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Arcana

Post autor: Vahnal » śr gru 02, 2020 12:59 pm

Dostałem ostatnio pendriva z wieloma utworami i pośród nich kilka kawałków zespołu Arcana. Muzyka niezwykle piękna, mieszanka muzyki dawnej z elementami folku, chórami i ogólnie w dość wyciszonym i kontemplacyjnym klimacie. To co mam bardzo przypadło mi do gustu.

Zna ktoś?
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Arcana

Post autor: Woland » śr gru 02, 2020 2:01 pm

Acha zespół jest Szwecki jak by co. Ich strona oficjalna to http://www.erebusodora.net/arcana/ ale żadnej polskiej strony poświęconej temu zespołowi nie znalazłem...
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Arcana

Post autor: Eredin » śr gru 02, 2020 3:09 pm

Ja się skusze Zaciekawiła mnie ta Arcana
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Arcana

Post autor: Hawking » śr gru 02, 2020 4:08 pm

To i ja może sie skuszę... zapowiada się fajnie.
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Arcana

Post autor: Rincewind1 » śr gru 02, 2020 5:45 pm

Arcana mnie również urzekła swoim pięknem Tej muzyki według mnie najlepiej jest słuchać wieczorem, po cieżkim dniu, dla wyciszenia się, ukojenia zmysłów... a takiej muzyki nie powinno się też zbyt głośno słuchać... najlepiej jak jest w domu cisza Ja słyszałem tylko ich dwie płyty... "Dark Age of Reason" i "Cantar de Procella" Obydwie są śliczne, tajemnicze, muzyka ma działanie kojące, otula pięknem i spokojem niczym jedwab, przenosi w świat fantazjii... jest niesamowita
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Arcana

Post autor: Vael » śr gru 02, 2020 7:12 pm

Arcanę znam bardzo długo i mam całą dyskografię A rodzaj muzyki jaki Arcana gra z reguły jest określany mianem darkwave edit: a jeśli spodobała wam się Arcana to polecam Sophia - "Herbstwerk" (cięższy klimat panuje na tej płycie)
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Arcana

Post autor: Lutomir » śr gru 02, 2020 7:57 pm

A ja właśnie po raz pierwszy zapuszczam sobie piosenki z płyty "The Last Embarace" i delektuję się dzwiękiem. Ta muzyka również musi pasować do sesji RPG
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Arcana

Post autor: Dopamine Addicted » śr gru 02, 2020 8:14 pm

Genialnym tłem do sesji RPG na pewno jest utwór Sophii "March of Strenght", pięknie by ilustrował jakąś scenę batalistyczną, Arcana jak dla mnie ma zbyt delikatne i spokojne brzmienie, by opisywać RPG genialnym soundtrackiem opisującym RPG i świat fantasy jest muzyka do Neverwinter Nights.
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

ODPOWIEDZ