Basiści !

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Basiści !

Post autor: Lutomir » śr gru 02, 2020 1:03 pm

HEJ ! są tu na forum jacys basmani ?? jeśli tak to bardzo mi miło. mysle ze moża założyć taki topic na basowe pogaduszki... o ile ktoś tu jeszcze gra na basie...
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Basiści !

Post autor: Hawking » śr gru 02, 2020 1:35 pm

Hej ja jestem, myśle że nie jesteśmy sami
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Basiści !

Post autor: Leriel » śr gru 02, 2020 2:34 pm

miło
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Basiści !

Post autor: Dobrawa » śr gru 02, 2020 2:37 pm

ba !! może jeszcze ktoś ?? To może na początek lista ulubionych basistów u mnie ranking jest prosty 1. Les Claypool TAaAAAaaaAK !! PEACE 2. Bootsy Collins 3. Bill Laswell 4. Wojciech Pilichowski 5. Wictor Wooten No i przede wszystkim Buckethead wszak on też na basie pomyka jeszcze fajny jest Bassmen Vaia nowy tylko nie pamietam jak sie nazywa
Festīna lente!

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Basiści !

Post autor: Iskrena » śr gru 02, 2020 4:08 pm

a ja bardzo lubię : 1.Jeroen van Veen 2.Will Boyd 3.Eero Heinonen 4.Oliver Riedel 5.Wojciech Pilichowski
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Basiści !

Post autor: Dopamine Addicted » śr gru 02, 2020 4:25 pm

Lista: 1.Marco Hietala 2.Jeroen van Veen.... ubogo, ale jakoś do basistow nie mam wiekszego sentumętu....
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Basiści !

Post autor: Vael » śr gru 02, 2020 4:49 pm

grasz na basie ??
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Basiści !

Post autor: Woland » śr gru 02, 2020 5:19 pm

Nietety nie, ale listę chyba mogę umieścić, gniewcie się?
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Basiści !

Post autor: Poison Ivy » śr gru 02, 2020 5:31 pm

Basiści ROXX no no ja sobie ostatnio ściągnełam takie cóś Video Primusa z Woodstocku to normalnie jazda ściągajcie covery metallici ich, nie wiem ile mieli
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Basiści !

Post autor: Ibelman » śr gru 02, 2020 6:20 pm

Nie chcę nikogo urazić ale mi laikowi w dziedzinie muzyki i instrumentarium zawsze wydawało się (przez niewiedzę i ograniczony poziom IQ) że gitara basowa to taki bramkaż porównując to do wybierania składów w drużynach podwurkowych. Najlepsi zawsze szli do ataku a ten co się ostał to stawał na bramie. Basista jawilł się raczej jako cień gitarzysty, który wygrywa solówki z istną wirtuozerią a basista coś plumka w tle i właściwie trudno wyodrębnić to co wydobywa z gitary z ogółu muzyki. I jeszcze mieli jedną strunę mniej (jesli się nie mylę) co jeszcze umniejsza ich wkład (idąc tym tropem harfistki żądzą ) Oczywiście tak nie jest ale powiem szczerze, że bas jakoś najtrudniej mi zawsze wyodrębnić jesli analizuję muzykę. Z basów które zapamientałem jest tylko (o zgrozo) Parallel Universe autorstwa Red Hot Chili Peppers gdzie na basie gra Flea
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Basiści !

Post autor: Vahnal » śr gru 02, 2020 7:00 pm

to zobacz tego primusa tam bas jest trzonem a gitarzysta sobie plumka w tle
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Basiści !

Post autor: Veldrin » śr gru 02, 2020 7:44 pm

Nikt nie chce urazić basistów, raczej sprowokować was abyście napisali o etosie basisty w zespole! O co w tym wszystkim chodzi ?
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Sylfil
Posty: 109
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Basiści !

Post autor: Sylfil » śr gru 02, 2020 11:26 pm

He he A ja pszeszukuję zasoby sieci (że tak powiem ) w poszukiwaniu Primusa
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Basiści !

Post autor: Alfa » czw gru 03, 2020 1:14 am

Dla mnie przez pewien czas basista rowniez kojarzyl sie z plumkajacym gostkiem nie potrafiacym spiewac ani grac na gitarze rytmicznej ani prowadzacej ani tez na perkusji Ale po blizszym zapoznaniu sie z historia mojego ulubionego bandu czyli Metalliki a dokladnie po zapoznaniu sie z wplywem basisty Cliffa Burtona na muzyke tegoz bandu musze zwrocic honor basistom....prawda jest taka ze to wlasnie glownie dzieki Burtonowi powstaly takie arcydziela muzyki jak plyty Ride the lightning czy Master of puppets....swoja droga jest mnostwo zespolow w ktorych to basista jest jednym z mozgow lub mozgiem zespolu....wiec respect dla basistow !!
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Basiści !

Post autor: Havelock » czw gru 03, 2020 2:23 am

A ja do bardzo niedawna nie wiedziałem kto to jest basista. Zatkało?
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Basiści !

Post autor: Piasek » czw gru 03, 2020 3:34 am

No cóż przychodzi taki wiek w życiu młodego człowieka że dowiaduje się takich rzeczy
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Basiści !

Post autor: Niebezpieczna » czw gru 03, 2020 4:47 am

Że zaczyna się czymś interesować...Apropo, możecie podać link do jakieś stronki z instrumentami? Tak żeby wszystko było od podszewki!
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Basiści !

Post autor: Raciel » czw gru 03, 2020 6:40 am

gitata basowa jest jednym z najważniejszych instrumentów w muzyce rozrywkowej. to bas utrzymuje rytm (razem z percią). jest to też bardzo trudny instrument bo basista musi grać "w zgodzie " z percią i nieraz z wokalem.to trudne,chociaż wydaje się proste.
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Basiści !

Post autor: Pudliszki » czw gru 03, 2020 8:31 am

hehe bez kitu jak kupowalem bas pierwszy to myslalem ze będzie latwiej Bas to jest najlepsza sprawa pod słońcem
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Basiści !

Post autor: Machcio » czw gru 03, 2020 10:10 am

Mój ulubiony basista: Eero Heinonen. Wszyscy się oczywiście domyslają, z jakiego zespołu..
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Basiści !

Post autor: Eredin » czw gru 03, 2020 11:42 am

w sumie to jestem gitarzystą,ale miałem roczny romansik z kapelą w której grałem na basie i wspominam to bardzo ciepło,bas wbrew pozorom daje ogromne mozliwoście,pozdrowienia dla wszystkich bassmenów!!!
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Basiści !

Post autor: Blizbor » czw gru 03, 2020 1:42 pm

Hehe po maturze zrobie sobie zestaw bezprzewodowy do basu mam już wszystko skompletowane z elektroniki oprócz dwu wtyczek i gniazda i będe sobe pomykał ;D ja mi sie uda to dam znać a teraz ide sie uczyć bo jutro SĄDNY dzień hy hy hy....
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Basiści !

Post autor: Super Girl » czw gru 03, 2020 3:12 pm

temat o basistach bez Clifforda Lee Burtona to byłaby porażka...
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Basiści !

Post autor: Rincewind1 » czw gru 03, 2020 4:54 pm

Jak słucham rocka zwykle nie przykuwam zbytniej uwagi do basu, ale musze wyróżnić basistę RHCP, bardzo mi się podoba jego gra w Give It Away, bardzo ładnie uzupełnia się z gitarą. No i basista Metalliki rzecz jasna też jest świetny :]
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Basiści !

Post autor: Sledzik » czw gru 03, 2020 5:18 pm

zna ktoś Hiarę?
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

ODPOWIEDZ