Black/Death Metal

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Black/Death Metal

Post autor: Pudliszki » śr gru 02, 2020 1:05 pm

Powidzcie mi moi drodzy, jak na takim forum może nie być topicu o tak świetnym gatunku Metalowym jak Black? Skandal! Deathu słucham tylko sporadycznie...Moi ulubieni wykonawcy: Dimmu Borgir ! Respekt dla Burzuma, Gorgoroth, Nargaroth, Immortal, DarkThrone i całej reszty. A...i Credki to syf niemiłosierny!
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Gor
Posty: 163
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Gor » śr gru 02, 2020 1:25 pm

Ja słuchałem kiedyś płytki tego pokopanego pana od Burzuma i było to nawet ładne z tym że w niczym żadnych tam Gorgorothów nie przypominało. Ot miła muzyczka
Gold has no caste

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Veldrin » śr gru 02, 2020 3:15 pm

Pewnie Ambienta słuchałeś!
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: Black/Death Metal

Post autor: Niebezpieczna » śr gru 02, 2020 4:34 pm

Blacka i Death? Jak dla mnie- wyziewy, słuchać tego nie mogę. Nie trafia do mnie to wszystko, sieka i rabanka. Z blacku (to taki folk- black) akceptuje tylko Finntrolla (za muzyke w rytmie fińskiej polki- skoczna i wesola, super sie tego słucha). Death- to samo. Bo chyba Opeth sie bardziej zalicza do metalu progresywnego niz do deathu? Acha- jeszcze image- jak widze niektóre grupy blackowe na zdjeciach, to nie wiem czy mam spasć z krzesła ze śmiechu, czy być zniesmaczoną.
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Piasek » śr gru 02, 2020 5:39 pm

No..wygląd napewno budzi wiele kontrowersji...ale cóż - jak fanatyzm to fanatyzm
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Black/Death Metal

Post autor: Onirke » śr gru 02, 2020 7:29 pm

dla mnie muzyka musi mieć meliodię i ładny wokal, no i niestety z tych względów raczej nie skłaniam sie w te kierunki...
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Black/Death Metal

Post autor: Sledzik » śr gru 02, 2020 7:34 pm

Black nie ma melodii? Teraz to juz wszytko słyszałem!
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Eredin » śr gru 02, 2020 9:32 pm

dla mnie to takie... walenie po strunach, w bębny, itp. ale pomaga na wściekłość. lepiej posłuchać Black`a niż rozwalać wszystkie szyby itp.
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Poison Ivy » śr gru 02, 2020 10:53 pm

Melodie to ma każda muzyka, ale nie każda melodia musi sie spodobać Mi na złość doskonale pomaga Slaying the Dreamer Nightwisha. A to wcale black nie jest
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Blizbor » śr gru 02, 2020 10:58 pm

nie lubie takiej muzyki. przy takich utworach sie po porostu mecze, nie mam zadnej przyjemnosci sluchania ich, a to przeciez nie o to chodzi, zeby sie zmuszac, prawda?
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Super Girl » czw gru 03, 2020 12:49 am

o ludzie - ma melodię, ale nie taką o jaką mi chodzi - czytajcie trochę miedzy wierszami, bo nie wszystko da sie opisać czarno na białym
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Vahnal » czw gru 03, 2020 2:13 am

Blach i Death..wiem, ze jestem nieortodoksyjnym dzieckiem, ale to trochę za dużo na moje uszy... Nie dla mnie to..
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Black/Death Metal

Post autor: Ibelman » czw gru 03, 2020 4:09 am

Blach , Death generalnie tego nie slucham i nie anam żadnych zespłow grajacych te rodzaje metalu, ale jak sie czasem napatoczy to może zostać blizej mnie jednak w te rejony nic nie ciagnie, ale jak mi coś odbije, to zaczyna mi sie podobać wokal,,ale tylko czasami
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: Black/Death Metal

Post autor: Havelock » czw gru 03, 2020 6:21 am

Rozwinąć? Black rządzi i każdy to wie! Ostre granie, growling i wogóle...Jak chcecie posłuchać czegoś mocnego to czego słuchacie?
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Alfa » czw gru 03, 2020 6:45 am

Fantomasa
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Black/Death Metal

Post autor: Dopamine Addicted » czw gru 03, 2020 7:56 am

Taaaa...poodwracane krzyze , glowy Boga ducha winnych zwierzat ponadziewane na pale , kolesie z pieszczochami w ktorych sa 30 cm gwozdzie , teksty o gwalceniu zabitych uprzednio dziewic , o spolkowaniu z szatanem i oddawaniu mu czci rzucajac sie ekslementami...no wypas !! Do blacka sie nie przekonam - niestety ten rodzaj metalu jest kompletnie dla mnie nieprzystepny.... Jezeli chodzi o death to sa kapele ktore tworza warta uwagi muzyke , ze wzgledu na kunszt techniczny gdyz growlowane teksty raczej srednio jestem w stanie zrozumiec...ale takie kapele jak "Death" czy "arch enemy" ....czasami czemu nie?? Jednak IMHO prawdziwa agresje a jednoczesnie kunszt techniczny na najwyzszym poziomie prezentuja kapele z nurtu Thrash Metalu...Slayer , Kreator , Testament , Exodus , dawna Metallica , Megadeth....nie tylko niesamowita agresja , predkosc grania ale duzo inteligentniejsze SPIEWANE teksty...mimo wiekszej przystepnosci niz black i death nie jest to tez gatunek muzyczny do ktorego od razu zapalamy ogromna miloscia aczkolwiek kiedy juz sie to stanie to zakochamy sie bez pamieci
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Black/Death Metal

Post autor: Machcio » czw gru 03, 2020 9:32 am

dla mnie to nigdy nie miało sensu i chyba nie będzie miało ... w ogóle o czym to jest? ... a później, właśnie dzięki takim 'mądrym' występkom muszę tłumaczyć, że satanizm to nie to, to coś zupełnie innego...ale kto mnie słucha... ogólnie to podpisuję się pod przedmowca, bo mam identyczne(prawie) zdanie na ten temat
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Black/Death Metal

Post autor: Woland » czw gru 03, 2020 10:57 am

No właśnie, ludzie słuczac matal kojarza wszystko właśnie blackiem i nie mozna im nic wytumaczyć. Typowy przykład generalizowania....
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Raciel » czw gru 03, 2020 11:39 am

Fakt niezaprzeczalny. Black to w większości wypadków straszna sieka, wokale też nie należą do najlepszych, jeszcze ten image i cała otoczka.. Tfu... Niesmak. A niektórzy tak jak to Bareth powiedziała- generazizują.
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Rincewind1 » czw gru 03, 2020 12:03 pm

Wszyscy przeciwko mnie? hmm...Tu nie chodzi o Image (chociaż i tak jest wyrąbisty hehe) ale o muzyke. Czerń i kolce są extra, bo sam chodze ubrany na czarno (ale nie w kolcach :] ). A poodwracne krzyże i teksty to juz inna sprawa. Sam jestem chrześcijanem/chrześcijaninem i uważąm to za duży minus w tej muzyce. A teksty to mi swisają, bo generalnie nie słucham polskich kapelek.
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Lutomir » czw gru 03, 2020 12:54 pm

chrześcijaninem ... a teksy nie powinny Ci wisieć, IMO...jeśli nie wiesz o czym jest piosenka, zawsze możesz znaleść tłumaczenie
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Turin Turambar » czw gru 03, 2020 1:27 pm

dziwne podejście - bo dla mnie texty sa ważne, fakt, ze przy obcym języku pierwsza zwraca uwagę na ogół melodia, ale nie mogłabym słychać jakichś bzurnych textów, zbyt by mnie to irytowało i nawet melodia traciłaby urok... a image tych nurtów dla mnie jest żenujący lekko, podobnie jak te zachowania, których nigdy nie mogłam zrozumieć sensu...
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Awatar użytkownika
Sylfil
Posty: 109
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Black/Death Metal

Post autor: Sylfil » czw gru 03, 2020 1:45 pm

Kurde...muzyka jest do słuchania, a nie do tłumacznia! Posłuchajcie Burzum - War gdzie nie odróżnisz słowa od słowa, albo Nargaroth - Black Metal Ist Krieg, gdzie Kanwulf powtarza przez połowe utworu tytułowe Black Metal jest wojną...I mnie zwisa o czym śpiewają, bo jest fajna melodia, rytm, wokal i wogóle. A tak właściwie to czemu wszyscy przeciwko mnie?
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Vael » czw gru 03, 2020 2:28 pm

nie przeciwko Tobie... każdy tylko wyraża swoje zdanie na temat muzyki, którą akurat Ty bardzo cenisz/lubisz
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: Black/Death Metal

Post autor: Dobrawa » czw gru 03, 2020 2:59 pm

widac, że utworek do ambitnych nie należy... Ja zwracam uwagę na teksty i na muzyke. W wypadku zespolów zagranicznych wieksza uwaga idzie na muzykę. A jak mi sie tekst nie podoba, a muzyka tak, staram sie zignorowac tekst i skupic sie na muzyce. Pomaga.
Festīna lente!

ODPOWIEDZ