Cradle of Filth

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Sledzik » pn gru 07, 2020 2:33 am

Doświadczyłem jego występu na własnych uszach (przy okazji pewnego festiwalu we Włoszech) i niestety nie mogę zgodzić się z powyższym stwierdzeniem. Jego głos wypłoszyl mnie w ciągu 30 sekund
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Dopamine Addicted » pn gru 07, 2020 3:42 am

Doświadczyłem jego występu na własnych uszach (przy okazji pewnego festiwalu we Włoszech) i niestety nie mogę zgodzić się z powyższym stwierdzeniem. Jego głos wypłoszyl mnie w ciągu 30 sekund
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Cradle of Filth

Post autor: Blizbor » pn gru 07, 2020 4:47 am

Może się od tego czasu poprawił Sama z chęcią wybrałabym się na koncert Kredek, nie słyszałąm jeszcze takiej mocnej muzy na żywo. I chciałabym usłyszeć jak z tym wokalem Daniego jest naprawde.
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Hawking » pn gru 07, 2020 5:10 am

Credki... Credki sa nudne. Nie tyle pod względem muzyki, a bardziej coś pod względem wokalu, który praktycznie cały czas utrzymuje sie na jednym tonie (może od czasu do czasu coś głośniej albo ciszej krzyknie... ). Nie nie nie i jeszcze raz nieeee! Hmm... Ale image to mają ciekawy
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Cradle of Filth

Post autor: Super Girl » pn gru 07, 2020 6:31 am

Ja dzisiaj usłyszałem Nymphetamine... TO JEST PIĘKNE! Chyba się muszę dokładniej zapoznać z zespołem
Be the change that you wish to see in the world

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Machcio » pn gru 07, 2020 8:22 am

Kredki bardzo lubię. Wokalista swoim głosem i "wyciem jak świnia" doprowadza do jedynego w swoim rodzaju szału i zdołowania i to to, co uwielbiam w metalu A Sarah Jezebel Deva to naprawdę dobry głos i to właśnie to, czego mi brakuje w większej ilość na Thornography. Nymphetamine, The rape and ruins of Angels,m Suicide and other comforts, Her ghost in the fog- to moje ulubione
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: Cradle of Filth

Post autor: Eredin » pn gru 07, 2020 8:44 am

Hehe po co pisać teksty skoro i tak nie da się rozróżnić słów? ;]
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Ibelman » pn gru 07, 2020 10:07 am

No głos wokalisty dla mnie jest rónież niezrozumiały, ale warto posłuchać COF, chociażby, żeby zadać sobie trud i wyszukać ich teksty i przeczytać co oni piszą, bo co jak co,ale teksty.... To jest dla mnie arcydzieło mysli...
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Cradle of Filth

Post autor: Veldrin » pn gru 07, 2020 11:53 am

Wypas zespół. Najpierw oszołomili mnie kawałkiem z nowej płyty, tj. Temptation. A następnie zakochałem się w kawałku Nymphetamine. Kobiecy wokal przepiękny Aż żal, że najdłuższy kawałek trwa tylko prawie 10 min.
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Ibelman » pn gru 07, 2020 12:41 pm

Ale w Nymphetamine śpiewa Liv Kristine, nie Sarah...słyszałam wersję z Sarah i wg mnie nawet nie umywa się do wersji z Liv, której delikatny głos stanowi wprost rewelacyjną przeciwwagę dla głosu Daniego:) wild
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Dopamine Addicted » pn gru 07, 2020 1:41 pm

Dobre sobie... nigdy w życiu takiego wyjca.Raz ciszej, raz głośniej ryczy i piszczy.Nie dla mnie takie rzeczy.Dla tego zespołu i jemu podobnych mówię stanowcze - WON!
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: Cradle of Filth

Post autor: Veldrin » pn gru 07, 2020 3:33 pm

Nie sądze, aby to była konstruktywna ocena. Każdy ma swój gust, a poza wokalem, liczy się różwnież muzyka, teksty, itd. Osobiście niewiele ich słucham, ale są utwóry które lubię. Nie zagłębiałam się we wszystkie ich płyty, szczególnie ze względu na ilość . Ale na co warto zwrócić uwagę to na źrodła ich inspiracji, m.in. Nietzsche , Elżbieta Batory, Dracula i inni. A także pogratulować Daniemu tak wyćwiczonego wokalu, mimo, że dla wielu to wyłącznie przejście od szeptów po "wycie". Doskonale łączy liryzm, horror, makabrę, erotykę. Z czasem styl zepołu złagodniał, a ostatnie płyty są przystępne dla fanów łagoniejszych gatunków. Ogółem uważany za jeden z najwybitniejszych zespołów black metalowych. Zespół ciekawy, istnieje wiele lat i ma rzesze fanów. "Cradle of filth to zespół wyjątkowy w każdym calu. Nigdy nie było i nie będzie zespołu, którego muzyka miała by taki klimat. Piękna, romantyczna, a jednocześnie szybka i brutalna, niesamowity wokal, długie i mroczne teksty (za które w całości odpowiedzialny jest Dani), wreszcie cudowna oprawa graficzna każdej płyty przyczyniły się do coraz większej popularności tego zespołu. Wszystkie inne zespoły symfoniczno black metalowe mogą jedynie upaść na kolana przed jedynym mistrzem (a właściwie szóstką mistrzów) tego gatunku. Cradle of filth reprezentuje poziom dla nich nieosiągalny, choćby nie wiem jak bardzo się starali."
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 226
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:22 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Woland » pn gru 07, 2020 4:39 pm

Tak, wiem, wersja z Liv jest znacznie lepsza, Leaves Eyes swoją drogą też lubię, ale ja ogólnie wypisałam kawałki, które się mnie podobają bez żadnego podziału, czy przypisania konkretnym artystom. Pozdrawiam
Dobro jest dobrem, nawet gdy nikt go nie czyni. Zło jest złem, nawet gdy wszyscy je czynią

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Onirke » pn gru 07, 2020 5:30 pm

[Ironia ON] Alee Cradle oF Filth jest faaaaajne... Takie mhrooczne i strasznnee... to wampiry som.. ale ich lubie.. o jaaa... szatan szmatan! graawwwww... sześćsześćsześć !!!!!1111jedenjedenjeden...[Ironia oFF] Nie no, tak serio to ich lubie. Dani ma nietypowy wokal, taki oryginalny. From The Cradle To Enslave i Midian to naprawdę dobre płytki. Tylko jak sam Dani mówił, to wszystko jest swoisty pastisz black metalu .. takie jaja sobie robią.. kto oglądał koncertówke, bodajże z Londynu.. to wie co oni wyprawiają za kulisami. (note: trochę to przypominało Jackassa ) Albo się ich kocha albo nienawidzi . Ja mam zawsze tak, że nadapa mnie słuchanie ich, później przechodzi na jakiś czas i znów pod wpływem impulsu potrafię katować cały dzień.. co do tekstów są rzeczywiście świetne, ale zarazem bardzo trrrrrudne.. zarówno pod względem językowym (3/4 to jakieś dziwne niezrozumiałem dla mnie słówka) a dwa pod względem interpretacji .
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Cradle of Filth

Post autor: Blizbor » pn gru 07, 2020 5:37 pm

O tak, Kredki albo się lubi albo nie. Oni nie wywołują uczuć pośrednich. Mają takie coś w sobie, co nie pozwala pozostać obojętnym wzglębem ich muzyki.
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: Cradle of Filth

Post autor: Pudliszki » pn gru 07, 2020 6:26 pm

Dostalam wiadomosc od zespolu, ze 'nagrali' nowy teledysk. Mozna go obejrzec tutaj: http://uk.youtube.com/cradleoffilth Poczatkowo myslalam i cieszylam sie na nowe perwersje Daniego a tu tylko zlepek koncertowek... Szukalam urywkow z koncertu w Warszawie i siebie, ale jeszcze nie dojrzalam
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Super Girl
Posty: 165
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:13 am

Re: Cradle of Filth

Post autor: Super Girl » pn gru 07, 2020 7:28 pm

Dostalam wiadomosc od zespolu, ze 'nagrali' nowy teledysk. Mozna go obejrzec tutaj: http://uk.youtube.com/cradleoffilth Poczatkowo myslalam i cieszylam sie na nowe perwersje Daniego a tu tylko zlepek koncertowek... Szukalam urywkow z koncertu w Warszawie i siebie, ale jeszcze nie dojrzalam
Be the change that you wish to see in the world

ODPOWIEDZ