TORI AMOS

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

TORI AMOS

Post autor: Eredin » wt sty 14, 2020 8:10 pm

Very Happy Pewnie wiekszosc was wie ze jedna z moich ulubionych wokalistek jest Tori Amos Smile Ciekaw jestem czy wy znacie i lubicie Tori??? Przyznam ze wedlug mnie co to robi jest naprawde swietne i ciagle jestem nia zafascynowany Mr. Green
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: TORI AMOS

Post autor: Blizbor » wt sty 14, 2020 10:11 pm

Odzywa sie moja kiepska edukacja muzyczna... Powiem tylko, że znam parę piosenek Tori i akurat one podobaja mi sie bardzo.
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: TORI AMOS

Post autor: Eredin » śr sty 15, 2020 9:02 am

Smile Jednak kojarzysz...a to juz cos:) Mysle ze wielu tworczosc tej wokalistki moglaby przypasc do gustu. Choc mzoe stylistycznie nie ten rodzaj muzyki ale emocje i klimat bardzo podobne:)
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 109
Rejestracja: sob sty 04, 2020 10:25 am

Re: TORI AMOS

Post autor: Dobrawa » pt sty 17, 2020 8:12 pm

Rowniez kojarze Tori Amos. Pare lat temu widzialem jej z 2 teledyski....gdzie indziej i kiedy indziej slyszalem jeszcze ze 2 inne utwory. Ostatnio jednak przypomnialem sobie o tej pani poprzez jej cover "Raining blood" Slayera....tak tak !! Ta pani zcoverowala utworek Slayera Twisted Evil Dla niewtajemniczonych powiem, ze Slayer mimo istnienia dobre 20 pare lat nie skalal sie jeszcze zadna balladka Peace wiec pani Amos coverowala naprawde ciezki,szybki,agresywny utworek (jeden z legendarnych utworow Slayera) . Wszystkich zachecam do przesluchania tego kawalka w wykonaniu Slayera po czym do przesluchania tegoz sameog utworu w wykonaniu pani Amos....Dla mnie bylo to totalne zaskoczenie Smile I tak oryginal pozostal dla mnie duzo lepszy od covera jednak nie mozna zarzucic pani Amos na pewno braku oryginalnosci i kreatywnosci bo zeby zaaranzowac w taki wlasnie sposob ten utwor to trzeba bylo posiadac te 2 cechy Smile

Szanuje wiec to co robi Tori Amos jednak przyznam sie, ze praktycznie nie znam jej tworczosci.
Festīna lente!

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: TORI AMOS

Post autor: Poison Ivy » sob lut 08, 2020 11:08 pm

"Sleeping with the butterflies" (mam nadzieje ze nie przekrecilam tytulu :P ) jest jedna z bardziej cudownych piosenek - po prostu uwielbiam Serce
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: TORI AMOS

Post autor: Niebezpieczna » ndz mar 01, 2020 10:06 pm

Na stronie Tori można posłuchać sobie kawałków jej piosenek...

http://www.toriamos.com/

Jak dla mnie tyćkę za popowe :P
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: TORI AMOS

Post autor: Iskrena » wt kwie 14, 2020 6:18 am

Tori Amos to dla mnie stosunkowo niedawne odkrycie. Raczej dobrze znam 2 jej płyty - "Little Earthquakes" oraz "Scarlet's Walk", bo gdy za pierwszym razem słuchałam wszystkich udostępnionych mi utworów tej pani, owe albumy najbardziej wpadły mi w ucho. Ogólnie rzecz biorąc, nagrała do tej pory tak dużo, że trudno to wszystko ogarnąć.
Uwielbiam podśpiewywać jej piosenki, choć przyznam, że tekstów raczej nie rozumiem (i tu, po raz kolejny, kłania się głęboko mój angielski Wink ). Podziwiam jej talent, uwielbiam oglądać nagrania koncertowe jej utworów, gdzie okazuje się np. że Tori potrafi jednocześnie śpiewać, grać jedną ręką, a drugą wymachiwać w powietrzu Smile (podczas, gdy wielu ludzi nie potrafiłoby tak ładnie grać i śpiewać, nawet nie wymachując ręką Wink ).
Podobają mi się również stworzone przez nią covery (np. Smells like teen spirits czy Can't Get You Outta My Head).
Myślę, że wszystko dlatego, że po prostu lubię jej głos i lubię połączenie ładny głos + pianino.
Krótko mówiąc: polecam się zapoznać. Smile
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: TORI AMOS

Post autor: Blizbor » sob sty 18, 2025 10:46 pm

Wstyd że nieznam jej dorobku Sad Napewno nadrobie, obiecuje.
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: TORI AMOS

Post autor: Eredin » pt lut 07, 2025 8:14 pm

Very Happy Nadrób, nadrób bo zobaczysz ze warto. Ja polecam zaczac od jej pierwszej plyty "Little Earthquakes" a potem sciagac kolejne wydawnictwa. Moim zdaniem duzy wplyw Tori Amos widac w lini melodycznej do "Angels" ma w sobie cos z klimatu piosenek tori,...ale to tylko moje zdanie.
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Eredin
Posty: 207
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:10 am

Re: TORI AMOS

Post autor: Eredin » sob mar 01, 2025 8:16 pm

Tak, singiel z najnowszej plyty jest niezly, ale zapewniam ciebie ze warto sciagnac sobie calego "theBEEKEEPER" bo znajdziesz tam jeszcze leprze kawalki:) Np. "Power Of Orange Knickers", "Parasaol" czy tez tytulowy kawalek ktory jesy moim zdaniem swietny.

BDW: Ciesze sie ze niektorzy z was moze dzieki temu tematowi poznaja Tori i jej muzyke Very Happy
There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle

Awatar użytkownika
Blizbor
Posty: 195
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: TORI AMOS

Post autor: Blizbor » wt kwie 01, 2025 8:17 pm

Może i za popowe, ale miejscami sie dobrze słucha Smile
Etiám sanáto vúlnĕre, cícatríx manét

Awatar użytkownika
Niebezpieczna
Posty: 140
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:14 pm

Re: TORI AMOS

Post autor: Niebezpieczna » wt kwie 01, 2025 8:17 pm

I ja mogę tego posłychać - nie rani uszy i psychiki Wink - ale raczej u kogoś :P
Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata

ODPOWIEDZ