Sirenia

Wszystko co dotyczy muzyki której słuchamy
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 137
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Sirenia

Post autor: Piasek » pn cze 01, 2020 9:27 pm

Zespół poznałem dzisiaj, a zawsze jak dochodzi do nowych odkryć muzycznych przez Matievana to następuje przeszukanie tego forum w celu znalezienia tematu o danym wykonawcy. Wink Jednak tym razem tematu nie znalazłem(szukałem 3 razy, jeżeli jest to idę natychmiast do okulisty Wink). Wybaczcie że informacje o zespole są żywcem ściągnięte z Wikipedii, ale ja także o tym zespole wiem niewiele...

Sirenia to norweska grupa muzyczna, powstała z inicjatywy gitarzysty grupy Tristania w 2001 roku. W swoich utworach grupa łączy elementy muzyki klasycznej, gothic metalu, metalu symfonicznego i ostrzejszych gatunków, jak black i death metal.

Obecny skład zespołu:

* Morten Veland - growling, gitara elektryczna/basowa, instrumenty klawiszowe
* Monika Pedersen - śpiew
* Jonathan A Perez - instrumenty perkusyjne
* Björn Landa - gitara elektryczna podczas koncertów
* Roland Navratil - instrumenty perkusyjne podczas koncertów

Dyskografia:

* (2002) At Sixes And Sevens (LP)
* (2003) Sister Nightfall (SP)
* (2004) An Elixir For Existence (LP)
* (2005) Sirenian Shores (EP)
* (2006/2007) Nine Destinies And A Downfall (LP)



Oficjalna strona zespołu
Myspace zespołu

Co myślicie o tym zespole? Warto zagłębić się we wcześniejsze dokonania czy może sobie odpuścić? Jak na razie mi sie podoba, ale przesłuchałem niewiele...
Życie nie jest sprawiedliwe i być może to dobra wiadomość dla większości z nas

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: Sirenia

Post autor: Raciel » pn cze 01, 2020 10:28 pm

Ja przede wszystkim polecam pierwszy album, bo kolejne dwa (nie liczac ep) to marne popluczyny Wink Jedyne co maja teraz fajne, to growl Mortena, ktorego mi brakuje w Tristanii. Nowa wokalistka Monika mi nie pasuje, za to Henriette byla bossska! Mam z nia bezposredni kontakt, super dziewczyna!
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Poison Ivy
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:49 am

Re: Sirenia

Post autor: Poison Ivy » pn cze 01, 2020 11:04 pm

Zespołu nie znam na tyle dobrze, aby coś szczególnie polecać, dla mnie taki o zespolik, którego czasem włączę dla odmiany Smile Znam z kilkanaście utworów i do moich ulubionych mogę zaliczyć "Lithium and a lover", "Sister nightfall", "My mind's eye", "Meridian" i "Save me from myself". Nie lubię za to "Euphoria" i tak nie bardzo w ucho mi wchodzi "The fall within". Moja opinia jednak niestety nie jest dokładna, bo całej twórczości nie znam Smile
You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth.

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: Sirenia

Post autor: Sledzik » wt cze 02, 2020 7:29 am

Zespół fajny, choc pierwsze wydawnictwa są zdecydowanie najlepsze Wink ogólnie godne polecenia, ale nie warte dłuższego zatrzymania. takie moje zdanie, choc nie znam ich znyt dobrze.. Wink
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: Sirenia

Post autor: Alfa » śr cze 03, 2020 9:30 pm

Nowa wokalistka Monika mi nie pasuje, za to Henriette byla bossska! Mam z nia bezposredni kontakt, super dziewczyna!
Zgadzam się. Z nową wokalistką Sirenia straciła swoją "drapiezność", ostatnia płyta jest beznadziejna. Posłuchać zespołu warto z pewnością, szczególnie pierwszą płytę. A czy zatrzymać się na dłużej to już zalezy od upodobań.
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: Sirenia

Post autor: Onirke » czw cze 04, 2020 5:30 pm

Stosunkowo niedawno przesłuchałem całą Dyskografię Sirenii
I w szczególności polecam pierwsze albumy, w kolejnych już mi czegoś brakowało Rolling Eyes
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

Re: Sirenia

Post autor: Machcio » sob cze 06, 2020 9:31 pm

Wszystkich płyt nie znam. Ale to co słyszałem jest wystarczające by ocenić zespół pozytywnie. Szukałem jakiejś alternatywy dla Tristanii no i polecono mi Sirenię. Nastrojowe zwłaszcza w ciemności i przy odpowiednim nastroju psychicznym.
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

ODPOWIEDZ