Ilość graczy w grze

Pomoc dla początkujących graczy
Doro
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 20, 2020 8:51 pm

Ilość graczy w grze

Post autor: Doro » pn lip 20, 2020 8:52 pm

Witam serdecznie.

Czy ten MUD żyje? Założyłem postać dwie godziny temu i cały czas jestem sam w świecie...

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Fulko » pn lip 20, 2020 9:05 pm

MUD żyje. Graczy może nie jest bardzo dużo, ale jacyś są.

Komenda 'kto' ostatnio dziwnie działa - ponoć są jakieś błędy związane z wprowadzonymi zmianiami w zapamiętywaniu. Pewnie niedługo będzie poprawione, trzeba poczekać.

Doro
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 20, 2020 8:51 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Doro » pn lip 20, 2020 9:08 pm

Ok. Dzięki.

Dziwne, bo przed chwilą ktoś się na minute zalogował i widziałem drugą osobę... no nie ważne.

Szkoda tylko, że w mieście pusto. Mapuje cały czas i nikt mnie nie minął. Czyżby wszyscy grindują? :P

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Fulko » pn lip 20, 2020 9:13 pm

Poza tym, pomijając komendę 'kto', teraz jest ogólnie mniej graczy bo wakacje. Wiesz, jeziora, lasy, góry... te prawdziwe, nie wirtualne :)

Doro
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 20, 2020 8:51 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Doro » pn lip 20, 2020 9:29 pm

Spoko. To już wiem wszystko.

Pomapuje sobie tu i tam i zobaczę.

Jednak bez względu na wakacje itp, o tej godzinie raczej ktoś powinien być. Wygląda to słabo :P

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Fulko » pn lip 20, 2020 10:36 pm

Poniedziałek jest, odsypiamy weekend!

A tak na powaznie - to początkujący MUD, raczej nie spodziewaj się tu na razie więcej 5-7 osób online.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Melisandre » wt lip 21, 2020 8:00 am

A tak przy okazji zapytam - Doro, skąd i jak dowiedziałeś się o grze?

Doro
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 20, 2020 8:51 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Doro » wt lip 21, 2020 10:47 am

Melisandre pisze:
wt lip 21, 2020 8:00 am
A tak przy okazji zapytam - Doro, skąd i jak dowiedziałeś się o grze?
Na onecie gdzieś mignęła mi jakaś wzmianka o fantastyce co uruchomiło u mnie pewnie wspomnienie o MUDach. Wpisałem w google odpowiednie wyszukiwanie i w wynikach był link to strony, na której to następnie znalazłem tego oto linka:
https://www.salon24.pl/u/oknonapodworze ... ow-mystica

Ogólnie o Mystice w internecie nie ma nic. Najpierw trochę musiałęm pogrzebać za adresem (dlaczego nie ma go na stronie forum w pierwszym podpiętym temacie?), a później zastanawiałem się czy na dobrą wersję MUDa wszedłem, bo nikogo tutaj nie ma :P

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Helen » wt lip 21, 2020 12:11 pm

Ale, ale...
Mystica to raczej młody mud - istnieje mniej niż rok. Myślę, że to stąd wynika niewielka liczba stron mu poświęconych, choć jak świadczy Twój przykład można już w sieci znaleść co nieco. Społeczność gry dopiero się tworzy, a jest to raczej proces długi...

Doro
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 20, 2020 8:51 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Doro » wt lip 21, 2020 12:52 pm

Helen pisze:
wt lip 21, 2020 12:11 pm
Mystica to raczej młody mud - istnieje mniej niż rok. Myślę, że to stąd wynika niewielka liczba stron mu poświęconych, choć jak świadczy Twój przykład można już w sieci znaleść co nieco. Społeczność gry dopiero się tworzy, a jest to raczej proces długi...
No to powodzenia życzę. Barsawia jak zaczynała miała kilkadziesiąt razy większe zaplecze niż Mystica, a jak dzisiaj wygląda to chyba większość wie. Na polskiej scenie MUDów obecnie liczy się tylko jedna pozycja i zawsze tak będzie. Bez względu na ilość lat, które upłynęło, dalej trzyma się świetnie. Jakby kto nie wiedział, to chodzi o Arkadię :P

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Helen » wt lip 21, 2020 1:03 pm

Dzięki, staramy się rozwijać naszą małą społeczność. Porównywanie "sceny" mudowej dziś z tą sprzed 20 lat nie ma senu, bo to dwa różne światy.

Powodzenia na Arce!

Awatar użytkownika
WładcaBurz
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 18, 2020 12:47 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: WładcaBurz » wt lip 21, 2020 3:41 pm

Dwie dekady temu mudowo to był inny świat, wtedy nie było jeszcze nawet WoWa a graficzne gry mmo to np Ultima Online (mająca się, swoją drogą, całkiem całkiem po dziś dzień). Nie wiem zatem czy ma jakikolwiek sens porównywać sytuację wtedy i teraz. Poza tym Barsawia powstała niejako w kontrze do Arkadii: jako kontestacja na arkadyjski model gry i świata stawiała na początku na odgrywanie postaci, mniej walki itp. Zatem już od samego początku miała grupę graczy, która przyszła z Arkadii...

Stwierdzenia, że liczy się tylko jeden mud i jest to Arka były wygłaszane i 20 lat temu i jak widać są wygłaszane i dziś. I tak jak kiedyś istniały inne mudy (Killer, Studnia, Kuźnia, Lac, Warlock, Nightal, Barsawia, Klon, Star Wars, Chicken's Den, Cygnus, - nie mówiąc już o niedokończonych projektach jak Sarcan, Faerun, Vattgern, Excalibur, Ages), tak i teraz sobie istnieją. Nie w tej skali, ale jednak (poza tym Arka to chyba nie ma już kolejek, zatem i ona skarlała). Nie ma jednego, idealnego wzorca muda.

Doro
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 20, 2020 8:51 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Doro » śr lip 22, 2020 11:26 am

Killer itp to całkiem inne mudy na innym kodzie...

Wczoraj na Arkadi było o 21 ponad sto osób, a o 2 w nocy 40 ... :>

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Helen » śr lip 22, 2020 12:29 pm

Doro pisze:
śr lip 22, 2020 11:26 am
Wczoraj na Arkadi było o 21 ponad sto osób, a o 2 w nocy 40 ... :>
Wszyscy się z tego powodu bardzo cieszymy, ale to forum nie jest o Arkadii tylko o Mystice.

Awatar użytkownika
Thorgon
Posty: 74
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Thorgon » śr lip 22, 2020 12:47 pm

Zmienił się build, zdaje się poprawiono komende 'kto' (i kilka innych rzeczy też). Teraz już pokazują się gracze w grze.

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Ilość graczy w grze

Post autor: Helen » śr lip 22, 2020 1:06 pm

Tak, działa już:
>kto
Nie znasz nikogo z posrod czterech osob przebywajacych obecnie w swiecie
Mystica.

ODPOWIEDZ